Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elhagytam a telefonom, mit...

Elhagytam a telefonom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap az iskolában bent hagytam a telefonomat ami előfizus gondoltam ma meg lesz de nem lett meg mit tegyek? Ha beszélnek rola xy összeget akkor nekem kell kifizetnem? Vagy mit csináljak ezért is félek betelefonálni mert ha csináltak rá összeget velem fizettetik ki szerintem vagy tévedek?
2011. febr. 8. 23:21
 1/9 anonim válasza:
menny be a szolgáltatóhoz ahova tartozol, és valahogy tiltassátok le, mert így bizony te fogod fizetni a számlát :)
2011. febr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig jó lenne minél előbb letiltatnod, mert a számlát mindenképpen Te állod. Minél tovább húzod az időt, annál magasabb is lehet az összeg, amit ki kell fizetned. Ha pedig mégis megtalálod, akkor pár ezer forintért visszakapcsolják. Szerintem így jobban jársz.
2011. febr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nos!


1. lépésként küldj rá egy sms-t, hogy elhagytad, jutassák vissza hozzád.


Ezt követően hívd is fel, hátha felveszi a becsületes megtaláló.


Ha mindezek nem vezetnek sikerre, akkor tiltasd le. Így, akinél van a telefonod nem tud vele mit kezdeni, de míg él a számod, szép kis összeget tud rá csinálni.


Amennyiben a telefonodat az elhagyástól számított 8 napon belül senki nem szolgáltatja vissza, a rendőrségen tegyél feljelentést jogtalan eltulajdonítás végett.

Vinned kell a szerződést, vagy a teló dobozát,amivel tudod igazolni, hogy az a teló a tied volt. Az IMEI számra lesz szükségük.

Nem kell hazudni.Bemész a rendőrségre, mondod, hogy elhagytad a telód, felveszik a vallomásod, majd a többit intézik ők.

Ha a telefonod értéke meghaladja a 20ezer ft-t, az bcs. így a rendőrség elrendeli a telefon kerestetését, ami az IMEI számának figyeltetéséből áll. Ha a telefonodat használják, másik számmal, az a szolgáltatónál bejelez, amit a szolgáltató köteles a rendőrségnek jelenteni......stb. Ha 3 hónap múlva kapcsolják be a telefonodat egy másik simmel,akkor is jelez.

Abban az esetben, ha a telefonod értéke nem haladja meg a 20ezer ft-t, az csak szabálysértés, és a feljelentés megtétele után a nyomozást megszüntetik azzal az indokkal, hogy a szaálysértés elkövetőjének kiléte nem állaoítható meg. Ebben az estben felesleges az egész hrecehurca.akkor csak tiltasd le, és pár ezer ft-t kaphatsz egy új simet, ugyanazzal a hívószámmal, ha ragaszkodsz a hívószámodhoz, vagy ha van még rajta hűségnyilatkozat.

2011. febr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azonnal be kell jelenteni és letiltani a sim kártyát mert ha telefonálnak róla azt neked kell megtérítened. Minden szolgáltatónak van egy ilyen száma telenoré tán 1220 vagy 171.
2011. febr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó válaszokat kaptál, én csak annyit tennék hozzá, hogy ha telefonáltak róla és részletes számlát kérsz, akkor talán ki tudod deríteni, hogy ki volt az, aki a hívást kezdeményezte (persze ha a barátját/barátnőjét és nem egy 06-90 számot hívott az illető).
2011. febr. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És még egy.

A rendőrségre először, a jegyzőkönyvvel pedig a mobilszolgáltatóhoz, ugyanis azt fogják kérni a tiltáshoz. Nem azért hogy nem tiltják le másképp, de azzal igazolod hogy lopottnak jelentetted.

2011. febr. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, és elfelejtettem, a kártyát nem muszáj letiltani, semmi értelme.

1. Lehet hogy meglesz a telefon, akkor megkíméled magad némi plusz költségtől.

2. Attól hogy letiltatod, nem hozzák vissza hamarabb.

Tehát felhívod az ügyfélszolgálatot, kéred a szolgáltatások tiltását ami költséget generál. Fogják tudni miről van szó. Ez ingyen van, illetve előfordulhat hogy pár százast kérnek majd a visszakapcsolásért. De ez arra jó hogy üzemben marad a szám, kap sms-t, hívható, szóval elvileg el is lehet érni, ellentétben a letiltottal (sőt ha előkerül, akkor egyszerűbb üzembehelyezni ismét). Így ráérsz egy darabig, és egy iskoláben eltűnt telefonnak nagyobb sz esélye megkerülni mintha az utcán hagyod el.

2011. febr. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez már nem lesz meg szerintem.

Nem értem hogy lehet elhagyni egy telefont. Én soha nem hagytam el semmit.

2011. febr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mindeképpen veled fizettetik ki. amint észrevetted, hogy elhagytad azonnal tiltatni kellet volna.

ha pedig nincs bekapcsolva a biztonsági kód kérése sim cserénél akkor valaki boldogabb lett egy új telefonnal

2011. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!