Melyik sugarozza a gyereket erősebben? Az 1000 Mbit/sec. wifi, vagy a 4-5 GB internet használata?
A gyereket...?
A sebességnek nincs köze a sugárzás erősségéhez.
Nem a sebességtől függ hanem a jelerősségtől. Mintha azt kérdeznéd hogy mi fáj jobban, ha valami 10 vagy más valami 20km/órával csapódik beléd. Nem mindegy hogy teniszlabda vagy autó.
Amúgy a legerősebb sugárzás ami éri az embert normál körülmények között (azaz nem röntgenezteti magát meg naponta vagy lakik Csernobil mellett) az a Nap UV sugárzása, utána jön az infravörös sugárzás, az után a kozmikus háttérsugárzás, utána a természetes radioaktív sugárzás a talajból (radon, urán stb), az után a mesterséges ionizáló sugárzás, ha feltételezzük hogy valakit élete során 5-5 alkalommal röntgeneznek és CT-znek meg, majd csak az után jön az olyan alacsony energiájú, nem ionizáló sugárzás mint a rádiófrekvenciás sugárzás. (Telefon, wifi)
Szóval a wifitől félni olyan mintha a bekapcsolt kerti öntözőrendszer közepén állni és tartani attól hogy szemerkélni fog az eső és megázol.
Jogos. Az is nagyságrendekkel erősebb a rádiónál.
Aamúgy azon jót nevettem hogy leírta hogy 1GB az 1024MB, de a kérdésben Mbit van, azaz megabit a megabájt helyett, az 2 külön dolog. Ráadásul Mb/s vagyis sebesség.
Vagy ha ez egy matekfeladat akkor a válasz/megoldás 41 másodperc! Annyi idő alatt töltődik le 5GB 1000Mbit sebességgel.
(1 bájt az 8 bit)
Mintha azt kérdezné hogy mi a nagyobb, 5km TÁVOLSÁG vagy 100m/s SEBESSÉG.
"Mintha azt kérdezné hogy mi a nagyobb"
Persze hogy a 100! Száz sokkal nagyobb mint öt! :)
Az átlagos embert a napon jóval nagyobb mennyiségű sugárzás éri, mint mobilinternet használata közben.
A napsugárzás energiája rendkívül magas, különösen a látható fény és az UV-sugárzás tartományában.
A napból érkező UV-sugárzás intenzitása napos időben akár 20-30 W/m² is lehet.
Egy mobiltelefon által kibocsátott RF-sugárzás energiája jóval alacsonyabb. Az ilyen készülékek sugárzási teljesítménye általában 0,1–2 W között van, és ez is az antennából érkező teljes teljesítmény. Az energia nagy része nem érint közvetlenül minket, mivel szétoszlik a térben.
Egy napos helyen lévő emberre akár több tízezerszer annyi energia érkezhet a napból, mint amit egy mobiltelefon RF-sugárzása közvetít.
Ráadásul a napsugárzás ionizáló sugárzás (UV), amely károsíthatja a sejteket és a DNS-t, míg a mobiltelefon sugárzása nem-ionizáló, tehát nem rendelkezik ilyen hatással.
Egyébként jót írt a 9-es, bár azzal kiegészíteném hogy amit ír az a teljes kakaón sugárzás, ami gyakorlatban lehetetlen mivel eloszlik a térben, leárnyékolják bizonyos tárgyak, továbbá nem folyamatos az adatáramlás (letöltés és feltöltés) így a sugárzás se. Ez olyan mintha azt mondanánk hogy a tűzcsap nagyobb nyomást tud mint egy kerti csap, de hogy melyikből ömlik több víz, azon múlik hogy milyen időre (vagy időközönként) van kinyitva és milyen vastag tömlő/slag van rákötve. (Nem mindegy hogy nagy erővel de gigabites netet sugároz és letölt másodpercek alatt valamit vagy kis erővel lassú netet és a tized akkora sugárzás százszor olyan sokáig tart)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!