#12
"Egyébként a vírusok sokszor a programok védelmeként kerülnek fel a gépre"
Ezt kifejtenéd kérlek? Hogy véd meg egy önmagát másoló kártékony kód bármit is, különösen manapság, a mobiltelefonok korában?
"de mobil esetén nem szokás feltörni programokat"
De, mobil esetén is szokás feltörni programokat, de ennek megint mi köze a vírusokhoz?
"Annak sincs sok értelme, hogy a mobilt túlterheljék"
Mármint mi van? Egy vírus alapvetően nem terhel semmit, de ha valakinek a károkozás vagy pl. az illegális kriptobányászat a célja, akkor hol érdekli, hogy az áldozat eszköze mennyire terhelődik le?
"szóval szinte semmi értelme egy mobilos vírusnak"
Ez úgy hangzik, mintha az asztali operációs rendszereket támadó vírusnak lenne bármi értelme vagy létjogosultsága manapság.
Az a baj, hogy annyira nem értesz a témához, mint én a konyhaművészethez. Valami buta krimiből összeszedett szakmaiatlan katyvasz amit itt összehordtál.
13-as, én csak a motivációkat elemeztem. A programok, főleg régebben tartalmazhattak olyan funkciót, hogy ha feltörik, akkor vírussal megszórják a gépet. Ezzel is ösztönözve a felhasználókat, hogy ne használjanak feltört programokat.
Voltak és szerintem vannak is olyan vírusok, amiknek pontosan a túlterhelés a célja. Nem bonyolult és nagyon hatékony, mert lehetetlenné teszi az adatmentést is.
Minden vírusnak van értelme. Általában a jogosulatlan felhasználás visszaszorítása, de bármi más is lehet. Mindig van értelme.
"A programok, főleg régebben tartalmazhattak olyan funkciót, hogy ha feltörik, akkor vírussal megszórják a gépet. Ezzel is ösztönözve a felhasználókat, hogy ne használjanak feltört programokat."
Ilyen nincs, nem is volt és nem is lesz. Ez úgy ahogy van hülyeség.
A crackelt programokra sokszor bejelez a vírusirtó, de nem azért, mert vírus van benne, hanem mert a crack programot érzékeli annak. A crack program pedig _esetleg_ tartalmazhat kártékony kódot, de koránt sem mindig. A vírusirtók azért jeleznek rá be, hogy a felhasználóban azt a benyomást keltsék, hogy a feltört program mindig kártékony.
Egyébként roppant egyszerű: ingyenes open source programokat kell használni crackelt programok helyett.
#16 Gondolkodj kicsit. A fizetős kereskedelmi programokhoz kell valamilyen kulcs, vagy az eredeti CD vagy valamilyen online bejelentkezés, hogy működjenek. Ha ez nincs meg, akkor nem tudod használni. Ha vírust enged a gépre amíg nem írtad be a kulcsot, az baromira nem fog motiválni arra, hogy fizess, hanem kivágod az egészet a francba.
A crack pedig pont ezt a kulcsos védelmet iktatja ki, vagyis a program úgy fogja tekinteni, hogy beírtad a helyes kulcsot. Már csak ezért is hülyeség, hogy maga a crackelt program ereszt vírust a gépre.
Az a program, ami a crackelést elvégzi, vagy a keygen lehet vírusos, vagy pedig a valaki által crackelt programba azáltal a valaki által beépített vírus előfordulhat, de az eredeti program egész biztosan nem fog "bosszúbol" vírust elszabadítani.
A nyíltforrású programok pedig még arra sem szokták kérni az embert, hogy támogassa a fejlesztőt, az ember megteszi magától is, ha hasznos a program.
"amik önálló kis programokat generálnak, vagyis vírusokat. Vírus nagyon könnyen keletkezhet akár véletlenszerűen is, hiszen csak néhány byte a hossza, de ennyi is elég, hogy kárt okozzon."
Ne haragudj, nem szoktam senkit lehülyézni csak azért mert nem ért valamihez, de neked ez most jár. Ekkora emeletes baromságot rég olvastam. Szemmel láthatóan közös nincs sem a programozáshoz, sem az IT biztonsághoz. Ez egész egyszerűen nem így működik. Ákos böszmeség amit itt összehordasz, mint szódás a lovát.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!