Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Apple iPhoneok miért olyan...

Az Apple iPhoneok miért olyan drágák?

Figyelt kérdés
Az Apple iPhoneok miért olyan drágák? Tényleg csak Steve Jobs miatt drágábbak az Apple iPhoneok? Vagy csak egy legende hogy Steve Jobs csak azért emelte csillagos égig az Apple iPhoneok árát mert gyorsan akart meg gazdagodni? És nem csak az Apple iPhoneok túlzó áraikra gondolok, hanem az Apple összes termékére. Tényleg csak márka név az Apple, vagy Steve Jobs csak Istent akart játszani?

ma 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Mert státuszszimbólum.
ma 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
A velük egy kategóriában lévő androidos telók sem olcsóbbak.
ma 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
62%
Minőség
ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem az iPhone annyira drága, hanem Magyarországon a bérek kevesek, az áfa és az infláció pedig rekorder.


Ez csak a primitív, csóró közép-kelet-európai országokban státusz szimbólum

ma 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szóval az iPhone az csak egy státusz szimbólum? Vagy csak felvágás / felvágós akinek iPhoneja van?
ma 14:49
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

Én Samsungról (S21) váltottam iPhone-ra (13), és imádom. Nem térnék vissza Samsungra, pedig nagyon szerettem.


Nem telefon, de most szereztem egy iPad-et, az eddigi legjobb rajzeszköz amit valaha használtam. Kva jól kommunikál a telefonommal is, élvezet dolgozni vele :)

ma 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6-os! Én 2021 novemberében, Huawei P30 Pro-ról váltottam iPhone 13 mini-re! Majd 2023 novemberében iPhone 13 mini-ről iPhone 15 Pro Max-ra váltottam! Jelenleg is iPhone 15 Pro Max telefonom van! És nem bántam meg a váltást! Sőt inkább imádom az IOS-t és az iPhone-t. Egyenlőre maradok az iPhone 15 Pro Max-nál! Most még nem tervezek iPhone 16 Pro Max-ra váltani. De jelenleg is van a bírtokomban 3 db iPhone-om. Egy iPhone 14 Plus, és egy iPhone 14 Pro Max, és a tavalyi szerzeményem az iPhone 15 Pro Max.
ma 15:04
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

"Tényleg csak Steve Jobs miatt drágábbak az Apple iPhoneok? ..." - nem kell minden hülyeséget elhinni, különben is már rég meghalt. Életében sem volt egy szupersztár. Az első iPhone kezdő ára tudtommal 400 dollár volt, nem eget rengető összeg azért. Nagy tételben semmit nem lehet túl drágán eladni, csak mert X név vagy brand áll mögötte, bár kétségkívül hasznos. Egy ideje az iPhone prémium (nem luxus) termék, ennek megfelelő áron. Nem kéne mindenkinek megvennie, aki amúgy nem engedhetné meg magának hitel vagy előfizetés nélkül. Drága a hardver, a kijelző, az akkumulátor, a kamera, a ház, az egyéb alkatrészek, a fejlesztés, stb. Talán rátesznek 10-20%-ot az árára, többet nem hiszem. Mondom ezt úgy, hogy egy régi gyenge Samsungom van, és nem tudom, iPhone-t vennék-e majd helyette, pedig megtehetném. Még gondolkodom.

"Tényleg csak márka név az Apple, vagy Steve Jobs csak Istent akart játszani?" - micsoda baromság ez? Minden cégvezető azon van, hogy vigyék a termékeit. Egy orvos esetleg gondolhatja ezt magáról bizonyos helyzetekben. Steve Jobs sem saját magát sztárolta, csak a cége termékeit. Ahogy a többiek is.

ma 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%
Mi a f*nak 3 ilyen drága telefon, amik szinte semmiben nem különböznek? Azt hiszed, ettől menő vagy? Nagyon tévedsz, ha ezek nélkül egy senki vagy, akkor ezekkel is az vagy, akárhány felkiáltójelet írsz!
ma 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
Ez már rég nem felvágás meg menőzés. Persze a primitív embereknél igen. Egy iPhone amikor Magyarországon 10 emberből csak egynek volt akkor lehetett valami ilyen értéke is, de manapság minden második embernek ugyanolyan telefonja van, semmi felvágás nincs benne. Inkább trend vagy divatos.
ma 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!