Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért 60Hz-es az iPhone 16...

Miért 60Hz-es az iPhone 16 kijelzője? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Miért maradt az Apple a 60Hz-es képfrissítésnél az iPhone 16-nál és a 16 Plus-nál? Meg fogja így venni bárki is? Szerintem gáz a 60Hz egy 600 ezer Ft-s telefonnál.

szept. 10. 20:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%
A 120hz-en csak a vérpistikék pattognak. Finomabb a mozgás tőle, hűha! Ki nem xrja le? Max pár játék esetén van jelentős különbség, de ilyen gameket nem telefonon kell tolni.
szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%

Te a 60 éves szemeiddel lehet nem éled át a 60 vs 120Hz különbségét.

Jelenlegi telefonomon is ha fixálom 60Hz-re, akkor egy szimpla böngészés, általános appok használata is 'kényelmetlen' a szememnek.

Ugyanolyan példa, mint monitornál. Ha az ember hozzászokik a ~144Hz (240+ akár) képfrissítéshez, nincs visszaút.

szept. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
65%

Azért ne hasonlítsunk már egy 30ezres Xiaomi-t egy iPhone-hoz! :)

Tegyük félre az árakat, azt mindenki eldöntheti hogy hajlandó e annyit kifizetni, vagy sem...

Szóval, az almás telefonok jók. Nagyon jók.

Az SE-t nem ismerem, nem is érdekel, de az összes normál iPhone csúcskategóriás készülék. A 16, 16 plus, 16 pro, és a pro max is.

Ez hozzá tartozik a márka imázsához, hogy nem gyártanak 30 ezres telefonokat. (Ismétlen, az SE-t nem ismerem, arról nem tudok nyilatkozni, és nem is értem mit keres az apple termékei közt :D)

Na már most ha csak felső kategóriás telefonokat dobsz piacra, azok között szignifikáns különbségek kell, hogy legyenek.

Egyrészt azért, hogy azoknak az embereknek is tudj készüléket kínálni, akiknek mondjuk az alap iPhoneok ára már a lélektani határ közelében van, amit telefonra hajlandók költeni, másrészt pedig hogy azokat az embereket akiknek a pénz nem akadály, rá tudd venni a drágább termékeid megvételére.


Ciki, vagy nem ciki, a 60hz 2024-ben, ezt mindenkinek joga van eldönteni, nem kötelező iPhone-t vásárolni.

Az alap iPhoneok is kiváló telefonok, döccenésmentes működéssel, fasza hangszóróval, szuper kamerával, több éves támogatással.

És 60hz-es kijelzővel. Bumm.

Nekem előtte egy Samsungom volt ami tudta a 120hz-et, nehéz volt átállni az iPhone 14 Plus-om 60hz-ére, egy hét kb, de most már fel sem tűnik.

szept. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
#13 "de az összes normál iPhone csúcskategóriás készülék" Nem, nem azok. Az áruk igen, a kijelzőjük nem. Ha csúcskategória lenne, nem raknának beléjük olyan kijelzőt, ami az alsó kategóriából is kikopik, a középkategóriában pedig elfogadhatatlan. Hasonló lenne a helyzet, ha csinálnának egy telefont ami szinte mindenben a legjobb, de a kamera egy 2000-es évekbeli Nokia 2 megapixeles kamerája lenne. Azt sem lehetne csúcstelefonnak nevezni, legalábbis szerintem. Nálam a csúcstelefon azt jelenti, hogy mindenből a legjobb vagy majdnem a legjobb van benne. Az iPhone 16-nál és a 16 Plus-nál nem ez a helyzet. És nem csak a kijelzőben, hanem másban is évekre el van maradva az igazi csúcskategóriától.
szept. 11. 02:35
 15/19 A kérdező kommentje:
# 13 "Na már most ha csak felső kategóriás telefonokat dobsz piacra, azok között szignifikáns különbségek kell, hogy legyenek." Akkor miért nem csinálják meg a 16-t, 16 Plus-t 90Hz-re? Vagy a Pro-kat 144-re, a simákat meg 120-ra?
szept. 11. 02:41
 16/19 anonim válasza:
52%
Ha 90 hz-es kijelzővel árulnák, miért akarnád megvenni a 120hz-es pro max-ot?
szept. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

Mindenkinek más a preferenciája. Van, akit érdekel a 120Hz és van, akit nem. Nekem volt egy 120Hz-es Motorola telefonom. Egy darabig használtam rajta a 120Hz-et, aztán kikapcsoltam, mert sokkal jobban merült tőle az akku. A scrollozás tényleg folyamatosabb lett, de nekem ez nem ért meg annyit, hogy fél nappal kevesebbet bírjon az akku.

Most egy iPhone 14 van és baromira nem hiányzik a 120Hz, a 4 napos akkuidő inkább.

szept. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

Én nem vagyok Apple felhasználó, de leszarom a 120 hz-et. A mostanin Xiaomi-n és előtte a Samsungon is első dolgom volt kikapcsolni. Semmilyen különbséget nem látok a két üzemmód között. Azok sem látták, akiket kereszteltem. Nem egy emberről van szó. Az akksit viszont érezhetően jobban zabálja.


Ha ennyire zavar téged, hogy ki miért ad több pénzt, menj el pszichológushoz, mert ez már nem normális

szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%
* akiket leteszteltem
szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!