Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megbizható használt telefonos...

Megbizható használt telefonos online oldal?

Figyelt kérdés
iPhone 12 vagy iPhone 13-at szeretnék használtan venni. Aki vásárolt már így készüléket, és pozitív tapasztalata van az oldallal az segítsen!! :)

szept. 6. 22:19
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
szept. 7. 17:40
 12/12 anonim ***** válasza:

Én rendeltem a Rejoytól és a Novaphone-tól is. Mindkettő megbízható, azt kaptam, amit vártam.

Azért előnyös üzletből venni, mert garanciát is adnak rá, így átvállalják a használt készülék vásárlásából eredő kockázatot. Cserébe az árak valamennyivel magasabbak, mint ha magánszemélytől vásárolnál (bár ez sem feltétlen igaz, a Novaphone-nál kedvezőbb árban kaptam iPad-et, mint amiért hirdetőoldalakon láttam ugyanazt a típust).


Sokan mondják a használt készülékekre, hogy nem érdemes megvenni, mert több évesek. Van benne igazság, akinek több pénze van, ő néhány évente cseréli a készülékeit és nem az alsó kategóriából választ. Egy néhány éves közép vagy felső kategóriás mobiltelefon vagy táblagép hardvere (teljesítménye) erősebb, mint egy azonos árban lévő újé. Újban a legolcsóbb készülékek márkája sokszor ismeretlen, a legtöbben vásárláskor hallunk róla először. Nekem volt ilyen noname telefonom, kétszer is elkövettem ezt a hibát, annyit mondhatok, hogy nagyon, de nagyon megbántam, enyhén szólva rettenetesen gagyi volt.

Sokan mondják azt, hogy régi mobilon vagy tableten nem friss a szoftver. Ez sem igaz, pl. a Samsung az új közép kategóriás készülékein 4 Android verzió és 5 év biztonsági frissítést biztosít, felső pedig kategóriában pedig kettővel többet. Ez azt jelenti, hogy aki megveszi pl. a Samsung Galaxy A53-mat használtan, a legújabb Android 14 van rajta (vagy frissíthető rá), és meg fogja kapni az Android 15 meg 16-ot is. Ugyanakkor egy nevenincs márkán könnyen lehet, hogy csak Android 12 vagy régebbi fut, mert annyi ideje áll már a raktárban, és egyetlen frissítést sem adott ki hozzá a gyártó. Az Apple termékeinél még hosszabb a támogatási időszak, a 2019-ben megjelent iPhone 11 pl. szintén a legújabb iOS 17-et futtatja, és frissíthető lesz iOS 18 meg 19-re, sőt az Apple biztonsági frissítésekkel még tovább fogja támogatni, legalább 2029-ig.

szept. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!