Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Google Pixel telefonok az...

Google Pixel telefonok az "Androidos iPhone-ok"?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok valóban így van? Milyenek ezek a telefonok valójában megéri az árát?
aug. 22. 22:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
72%

#20 "A Samsung jobb szoftveresen."

Ezzel most megnevettettél :D


"jobb az ökoszisztéma"

Mégis mivel?


"Sokkal több dolgot gyártanak, amik össze tudnak dolgozni"

Mi az a sokkal több dolog?


"Jobb a support is"

Mivel Magyarországon csak most lehet majd hivatalosan is Pixelt kapni, szóval sok tapasztalatod nem lehet vele.

aug. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Morzsi007 ***** válasza:
42%

Android vs android vita, legalább nem az apple-t szapuljátok most az egyszer😁


Én nem ismerem nagyon az androidot, mindig is iphone-t használtam, nem tudom, hogy a Samsung vagy a Pixel jobb, de az utóbbiból kevesebbet látok, szerintem Samsungot többen használnak mi kis hazánkban, lehet nem csak a marketing miatt?.

Viszont nem ez volt a kérdés.

aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
35%
Az apple fél millióért sem ad hardware-t. Ez a baj. Hogy meg akarja magyarázni, miért jó a 20-30W gyorstöltés, mikor már a 100ezres androidos olcsószar is 100W-nál tart. Meg hogy elég mindenre 8GB ram, mikor 16-24 van droidon. Szóval meg kell magyarázni, miért nem adnak a szoftveren kívül semmit jó drágán :D
szept. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Morzsi007 ***** válasza:
28%

Utolsó. Te egy műszaki analfabéta vagy, aki nem ért a telefonokhoz. Nincs ezzel baj, de legalább ne beszélj hülyeségeket.

Az Apple hardvere az egyik legerősebb a piacon, a legjobban optimalizált rendszerük nekik van. Nézz meg egy komoly számítást mennyi idő alatt végez el meg nézd meg a többit. Egyedül a Samsung tudja felvenni a versenyt.

Normális gyártónak nincs 100W-os töltése, (vajon miért), csak a gagyiknak, mert ilyen hozzáértőknek, mint Te pont ez a fontos, hogy jó nagyok legyenek a számok. Sok sikert a 100W-os töltéshez.

szept. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
82%

Azért az Apple is vétett hibát bőven, és igazából az M szériát leszámítva nem sok mindenben piacvezető.

Szerintem teljesen átlagosak, semmi több.

Az A17 Pro-val meg kiadták pályafutásuk legkevésbé hatékonyabb processzorukat, nem véletlenül lett sokkal jobb minden téren a 16-os széria(leginkább üzemidő, hevülés terén), megcsinálták a maguk Snapdragon 810-üket...


Töltési sebességben meg a Samsung és az Apple is le van maradva, de ebben a Pixel sem éllovas. Sőt sok mindenben a BBK cégjei a legelőremutatóbbak, vagy éppen a Xiaomi. Ezért nem állja meg a helyét, hogy manapság 1 cég összesítve jobb, mint a több.

szept. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

#24.

Nincs hozzá meg a szabadalmuk, mert tulajdképpen Kína vezet ezekben. Manapság nem úgy van, hogy bárki bármit alkalmazhat, amit csak szeretne.

Súlyós pénzekért esetleg...

szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Android fronton megbízhatóságban és szoftverben a Samsung inkább szerintem az etalon és mostanában újra feljöttek a Pixelek is. Mondjuk eléggé szoros a két cég kapcsolata.


Továbbá nem tudom miért volt lepontozva aki írta, hogy jobb a Samsungnál az ökoszisztéma. Ők már tényleg ráfeküdtek erre pár éve: telefon, óra, okosgyűrű, tablet, tv, lassan már a Samsung hűtőd is okos lesz és a végén az is belekerül :D Nagyon kevés dolog van, amit a Samsung nem gyárt, az Apple és a Google viszont nincs ezzel így.


Más: megint jön itt az iPhone felszopás. Nekem is iPhonom van most, órám is van mellé, tényleg tök jól együttműködnek, de ne higgyük már azt, hogy ezek örök életű hardverek. Az iPhone 13-mam már egészen szemöldökráncolásra okot adó laggolásokat tud produkálni. A korábbi droidos telefonjaim sem voltak ennél rosszabbak ennyi idősen.

szept. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
82%

"Normális gyártónak nincs 100W-os töltése, (vajon miért), csak a gagyiknak, mert ilyen hozzáértőknek, mint Te pont ez a fontos, hogy jó nagyok legyenek a számok. Sok sikert a 100W-os töltéshez."


Na, azért ehhez hozzászólnék: én tökre megértem, hogy a nyeregben lévő nagy gyártók óvatosak. Ha piacvezető lennék (vagy majdnem), akkor én sem ugranék rá a lehetőségre, hogy elsőként meg másodikként 100W-os gyorstöltést pakoljak a telefonomba. Az Apple se teszi, a Samsung se és a Pixelekben sincs.

Na de azért már elég sok éve vannak ilyen töltési sebességgel rendelkező kínai telefonok, már lassan a filléres kategóriákban is és a hosszú távú tapasztalatok szerint nem robbannak fel, nem gyulladnak meg, nem megy tönkre tőle (érezhetően) előbb tőle az aksi... akkor miért nem ül fel már szépen erre a vonatra az előbb említett három gyártó? Elmondom: mert spórolnak.

A spúrság egyik éllovasa az Apple (kezd már beszállni ebbe a versenybe a Samu is). Most például hányadik iPhonját hozza ki az Apple 400+ ezer forintért úgy, hogy nyamvadt 60 Hz-es kijelző van benne? Amikor a 13-mat vettem, már akkor is kicsit furának meg cikinek éreztem, hogy nem kap legalább 90 Hz-et a sima széria, de gondoltam majd a 14 tuti kap. Hát nem kapott, de akkor már gondoltam, hogy a 15 csak megkapja a 120-at. Az se kapta. Na, akkor majd a 16... se. :) A RAM-on való spórolással legalább leálltak, mert sikerült belátni, hogy nem igazán jó 4-6 giga memóriát pakolni egy telefonba, miközben nem extrém az, hogy mondjuk EGY böngésző tab is 300 mega fölött eszik, ha egy komplexebb weboldal van megnyitva benne.

Ezeknek a cégeknek nagyon profi a marketingjükön az árazással és termékpozícionálással foglalkozó részlet. Patika mérlegen mérik azt, hogy mi az a szint, aminél még nem fordul el a márkától a vásárló és csak azt adják hozzá a telefonhoz, ami kritikus. Ez persze nekünk vevőknek rossz, a részvényeseknek viszont remek.

szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Morzsi007 ***** válasza:

Nem hibátlan az Apple és nem is akarom agyon dicsérni, még ha így is jött le. Igen, pl a 60Hz-es kijelzővel igencsak bátrak 2024-ben, de nehogy visszanyaljon a fagyi, mint anno a Nokia-nál, mikor nyeregben érezték magukat aztán jött a cumi az okostelefonok megjelenésével.


Én inkább a teljesítmény miatt írtam, mert valaki szerint gyenge az iphone-ok hardvere és arról, hogy a 100W-os töltés hosszabbtávon nem egészséges az akkumulátornak és vezérlőnek és még veszélyes is lehet. Persze versengés van mindenbe, az se jó, ha tetű lassú a töltés. Az olcsó telefonoknak is megvan a marketingjük az egyik ilyen a szupergyors töltés.

szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

#29.

Apple-n nem tudom miért kell védeni, a 27W-os töltés most emelkedett csak 45W-ra, ami még mindig nevetségesen kevés. Amikor a Xiaomi is 65W-os töltést nyújt a középkategóriába és adnak hozzá töltőfejet is(!!!).

Apple-t én egy dologért védeném meg, ők nagyon értenek a piachoz és pár telefonnal lefedik azt, így csöppentem bele én is. Ebben ők verhetetlenek.

szept. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!