Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudnám megúszni a...

Hogyan tudnám megúszni a kötbért a Yettelnél, ha le szeretném mondani az előfizetésem, mivel egyre drágább? Emelnek állandóan a tarifán….

Figyelt kérdés
1 éve vettem telefont és 2 éves hűséget kötöttem. De azóta a 16.000~es yettel prime plusz előfizut kb 20.000-re emelték. 16.3% emelés, amit elviekben megtehetnek. Ügyintéző mondta hogy az állam miatt van ez, adózik őket amit ránk terhelnek. Jelenleg is ~16.000 körül van ez a díjcsomag ha valaki most venne, de azt hogy ennyit emelnek majd utána kapod meg sms-be. Weboldalon sehol nem látod kiírva. Van valami ahol ezt be lehetne jelenteni, vagy megtámadni ezt ügyvéddel? Le szeretném mondani és vagy kártyás lenni, vagy átmenni a vodához.

#előfizetés #Yettel #dragayettel #yettelemeliatarifat #elofizetesmobil
aug. 7. 15:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Ui: sziasztok es koszi. Ez lemaradt a sietsegbe. :))
aug. 7. 15:51
 2/9 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Nem mondom hogy pontossan utánna mentem a dolgoknak de ez alapján sok jóra ne számíts, illetve szerintem kicsit nézz még szét hasonló infók után.

[link]

aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleve itt nem csak a kötbérről van szó, vettél egy telefont. Azt ki kell fizetni. Ez benne van az előfizetésed árában, nyilván nem jófejségből adták oda. Másrészt benne van a szerződésben, hogy az ár nem fix változhat. Szóval nincs mit megtámadni ügyvéddel. Vállaltál egy kötelezettséget amit nem tartasz be. Még te járnál sokkal rosszabbul.
aug. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szirty ***** válasza:
53%

Az ilyesmit a szolgáltató a szerződésben lefedi.

A szerződést meg "aláírtad".

Előfordul hogy a szerződést menet közben utólag bármikor egyoldalúan módosítják, de ezt is aláírtad, mert benne van.


Tulajdonképpen annyit tehetsz, hogy mérlegeled melyik kerül kevesebbe:

Fizeted a lejáratig amennyit kérnek.

Vagy kifizeted a felmondással járó költséget. Azt választod amelyik kevesebb.

aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Fizeted a lejáratig amennyit kérnek.

Vagy kifizeted a felmondással járó költséget."


A felmondással járó költség annyi, amennyit a hűségidő végéig ki kellene havonta fizetned. Plusz a készülék ára, ami így már nem is biztos, hogy akciós, ha felmondod a szerződést.

aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az éves infláció követő áremelés nem biztosít jogalapot a hűségidős szerződés kötbér nélküli felmondására. Mivel ezt egy törvénymódosítással engedték meg a szolgáltatóknak, így nem tudsz tenni semmit sem.
aug. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyilvan tudom hogy ki kell fizetni a telefont. Az ki is lett fizetve mar egy osszegben ra par honapra. Szoval meg egy ev van vissza de csak az elofizu dija. Kotberre azt mondtak 100ezret kellene kifizetni ha le akarom mondani. :/ ezt akkor se tartom korrektnek hogy jelenleg is hirdetik a csomagokat es emelhetnek barmikor amikor epp az allam oket adoztatja es rajtunk verik ezt le.
aug. 8. 11:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Jah es 3as a telefon ara 450 ezer volt amit mar kifizettem es az nincs benne ebbe a havi 20ezerben amit most fizetek elofizetesert. 1es koszi a linket.
aug. 8. 11:42
 9/9 A kérdező kommentje:
6os igen de ez valahol szegyen. Konkretan olyan mintha sunyiban behoztak egy internetadot, amiert anno kialltunk hogy nem!! Erre most inflaciora rafogva emelik az elofizu arat kb 3 havonata. Agyfasz.
aug. 8. 11:46

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!