Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri most Iphone SE 3-at...

Megéri most Iphone SE 3-at venni vagy inkább várni kellene az SE 4-re?

Figyelt kérdés

#iPhone #vétel #Se 4 #Se 3
júl. 26. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha ragaszkodsz az SE készülékekhez, akkor inkább várj az SE4-re. Milyen kérdés ez?

Nyilván drágább lesz valószínűleg elég jelentősen, de cserébe sokkal tovább fog szoftveres frissítéseket kapni, és az IPhone 15 processzora fog dolgozni benne. Vagy épp az IPhone 14 Pro készülékek processzora, végülis az ugyan az!

Szóval ha nem sürgős, és ha tényleg ragaszkodsz az SE-hez, akkor én azt mondom, hogy várj ezzel a dologgal. De vehetsz IPhone 15-öt akár most is, hisz az új SE nem sokkal lesz olcsóbb. Régen, még amikor az első SE jelent meg, akkor vitték mint a cukrot, mert a flagshipekhez képest fillérekért árulták (akkor a hetes jelent meg abban az évben), de már nem így van. Lassan az SE modellek is utolérik a flagshipeket. Jelenleg az SE3 256 GB-os változatának az ára 250000 Forint, az 128-as pedig 210000 Forint. A 64-eset felejtsd el, azt már ne vegyél még akkor sem, ha nem vagy az a nagy fényképezős-videózós. Az appok meg fognak hízni még jobban, és letöltesz rá ezt-azt, és pikk-pakk betelik az a 64 GB.

A 15-ös ára (128 GB) 335000 Forint, a 256-osé pedig 385000 Forint. Az új SE készülékeket gondolom beárazzák olyan 270-300 közé mondjuk a 128-asat, a 256-osat pedig valahova 330 és 350 közé. Szóval szerintem már nem éri meg az SE úgy, mint régen. Kipótolod egy huszassal, és veszel mondjuk egy 15-öt. Vagy ha valahol esetleg kifogsz egy jó kis leárazást, akkor még a 15 Pro is belefér. Az a baj, hogy nem tudom, hogy mekkora az anyagi kereted erre a mulatságra, így nem tudom eldönteni, hogy neked mi az ami belefér, és hogy mi az, ami már nem.

Mindenesetre a 2022-es SE-ről már én lebeszélnélek, az új SE meg nem fog annyit érni, amennyit elkérnek majd érte, így ha teheted, nézegesd inkább a flagshipeket. Jobban jársz!


Nagyon fontos, hogy egy hivatalos partner oldalán néztem az árakat (Media markt).

júl. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Igazából egyetértek az elsővel majdnem teljesen, én még az új SE-t nem írnám le, hiszen se hivatalos specifikáció nincs róla, se várható ár, se egy nyamvadt teszt.

Viszont a mostani SE-ről mindenképp lebeszélnélek, a világon semmi értelme nincs annak a telefonnak, főleg azért az árért, amennyiért árulják.

Ha te nagyon-nagyon szeretnél egy picike, régi dizájnú, iOS-el rendelkező telefont venni és nem zavar, hogy igazából egy túlárazott 7-8 éves telefont kapsz, rettentő üzemidővel és kijelzővel, akkor lehet "jó" választás, de ezért az árért egyszerűen milliószor jobb droidos készülékek vannak... sőt, használt iPhonok is.

júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne vegyél SE-t. Legalább hét éves hardver, csak egy új proci van benne. Elavult a kamerája, kijzője, gyenge üzemidő. Elméletileg az új SE sokkal korrektebb készülék lesz, de nem tudni mikor jön ki. Ha most kell "olcsó" telefon, akkor Galaxy A55. Procin kívül mindenben jobb. Az SE procija meg hiába jó ha minden más alkatrésze gyenge. Olyan mintha egy Suzuki Swift-be raknának V8-at. Meg lehet csinálni, buli, de semmi értelme.
júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

SE kimondottan céges telefonnak készült, buta és tudja amit tud, de azt legalább hosszan és megbízhatóan.

Átlag felhasználóként ott a sima 13, 14 és 15.

Meg lassan érkezik a 16 is.

Aztán ott vannak a Pro modellek is, de feleslegesnek gondolnám átlag felhasználóként.(power user, meg nem itt tesz fel kérdést, meg berendeli a 15 Pro/Pro Max-t)

júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2.

De van értelme, cégek abból építik fel a flottát.

Olcsó, kap hosszú támogatást, sok és olcsó alkatrész van hozzá, jó és sok gyári szervízzel. Kell ennél több?

Samsung nem kínál jelenleg ilyet, sem más cég sem.

júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"De van értelme, cégek abból építik fel a flottát."


Igen, ezt gondoltam is hogy megemlítem, azonban 2024-ben már ez sem állja meg a helyét. Olcsóbban lehet jobb telefont kapni, hosszabb szoftveres támogatással, magyar (és nemzetközi) szervízháttérrel.


"Samsung nem kínál jelenleg ilyet, sem más cég sem."


Lol. :) Nem igazán vagy képben a támogatási policyvel, ugye? A középkategóriás készülékek a Samsungnál (is) már 4-5 év főverzió frissítéssel érkeznek. Ez a trend. Biztonsági frissítéseket még tovább kapnak.

júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja nem állok le vitatkozni, nincs nekem erre időm...
júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor minek irogatsz ide, de komolyan? :D Ez valami drámai kilépő volt?
júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!