Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kinek éri meg megvenni egy...

Kinek éri meg megvenni egy "csúcskategóriás" telefont?

Figyelt kérdés

Lassan eljön a telefonvásárlás ideje és nem igazán tudom, hogy mit válasszak, mert nem értek hozzájuk. Ezzel el is mondtam, hogy én csak egy átlag user vagyok, tehát nem használnám ki szerintem a drága telefont sem. Évekig iPhone-okat használtam, míg a 7-es széria amit használtan vettem gsm üzletben, megadta magát. Pénzem nem volt akkoriban újra így vettem egy Huaweit Mate 20 lite-ot. Ezt annyira megszoktam és megszerettem 5 év alatt, hogy most is középkategóriás Honorokat nézegetek, ám fél szemmel rá-ránézek a régebbi (12-es) iPhone-okra is. Árban nem nagy a különbség, viszont nem tudom tudásban mennyivel jobb egyik a másiknál. Mint mondtam én soha nem voltam hasra esve az iPhone-tól, mert nem a tudása miatt vettem, hanem a divat miatt.

Van esetleg valamilyen támpont ami alapján választhatnék szerintetek? Vagy ilyen "mentalitással" egyszerűbb és jobban járok, ha veszek egy közepes tudású Honort? Hol jönne ki az előnye egy iPhone-nak?



júl. 20. 07:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Esetleg a hosszabb támogatásban. Egy felsőkategóriás telefon tele van zsúfolva olyan hardverekkel, amit szerintem sokan egyáltalán nem használnak (ki), viszont jelentősen megdrágítják. Ugyanez igaz a kivitelre. Van mondjuk mindenféle drága egzotikus fémből készült ház, meg a legújabb megerősített üvegpanel elöl. Benne egy sor érzékelő, rádiós cuccok, hatalmas tárhely... De nincs olyan, hogy 1-2 drága hardver van, a többi valami alapszintű, tehát pl. ha erős telefon kell, kénytelen vagy megvenni a mondjuk százezres kamerát akkor is, ha egyáltalán nem fényképezel. A többi gyártónál szerencsére egy kicsit nagyobb a választék, bár pár dolog mindenhol kötelező tartozék, ha kell, ha nem.
júl. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Hát a 12-es ájfón pont nem csúcskategória. Akkor sem volt az amikor megjelent, most meg már bőven nem az.
júl. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

iPhone 12 2024-ben mint csúcskategória?

Az a baj hogy egy 10 éves iPhone alapján ítéled meg az iPhonet. A 7-es széria elég vacak volt. A mai iphoneok már nagyon nem olyanok.

júl. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Éppen nem is arra gondoltam, hanem úgy általánosságban.

Az iPhone 12-őt csak azért írtam, mert nekem anyagilag az fér bele, de a lényeg az, hogy miben tud többet egy átlag embernek a 15-ös mint a 12, de említethetném a Honor Magic 5 Prot is, mert az is nagyon drága nekem és szerintem megtenné egy Magic 6 Lite vagy egy 90-es is.

júl. 20. 09:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges ezen rugózni kérdező, egy átlag alatti jövedelemmeo rendelkező országban, amikor egy osztrák leveszi a polcról 15 Pro-t, mert zsebben kifizeti..

Mindenki vegyen azt, amit szeretne.

Nyilván ha valaki nem dehonyzik, iszik nyilván jut új ájfonra, amúgy szerintem heti 3x minimum megkérdezik ezt is, és semmi értelme.

júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Éppen ha annyira akarnám és ennyire technikai guru lennék, akkor lehet ki tudnám fizetni, de így, ha nem feltétlenül éri meg az a felár, akkor nyugodt szívvel veszek egy kevesebb tudású, de ugyancsak új modellt, ami nem is kell iPhone legyen.
júl. 20. 10:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem csak telefonokra és nem is csak műszaki cikkekre igaz, hanem nagyjából majdnem mindenre: a középkategóriában van a legnagyobb verseny a gyártók között, ezért itt lesz mindig a legjobb ár/érték arány.


Telefon specifikus válaszom: a legtöbb embernek bőven elég egy középkategóriás telefon, az elmúlt években egyre olvadt a felső kategória tudáselőnye, de az Android-iOS különbségek is lassan marginálisak felhasználói szemszögből (is).

Nyilván a gyártótól függ, hogy mi az, amit kispórol a középkategóriából a csúcshoz képest: kijelzőfrissítés frekvenciája, rövidebb szoftveres támogatás, valamivel gyengébb SoC, lassabb háttértár, zoom kamera lehagyása, stb. Őszintén szólva ezek nélkül mind lehet élni. Ha nem játszol kifejezetten hardverigényes játékokkal, akkor szerintem manapság az egyetlen szemmel látható lényeges különbség a fotózásban és videózásban jön ki, de ott sem olyan, hogy földhöz vered a seggedet tőle.


Semmi baj nincs azzal, hogy van csúcs szegmens, ha valakinek aprópénz egy 500 ezres telefon, akkor nyugodtan vegyen olyat. A probléma akkor van ezzel inkább, amikor ezeket a telefonokat valaki 2 éves részletre veszi, úgy hogy közben fontosabb dolgokról kell lemondania az anyagiak miatt.

júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Aki kihasználja, VAGY akinek sok pénze van és megteheti.
júl. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#6.

Ezt neked kell eldönteni, hogy kell-e csúcstelefon.

Jelenleg a középkategóriában egyedül a Google vállal annyi támogatást, mint a csúcskategóriában(azaz 7 évet). Ez mindenképpen érv, hogy még a Samsung is csak 4 évet ad az A szériában, de az új S szériában 7 évet. Ez kb. 43%-kal hosszabb várható élettartamot jelent.

És azidő alatt is élvezheted a sokkal jobb felhasználói élményt.

A kamera fölényesen jobb, az anyaghasználat és a kijelző szintén.


De egy átlag felhasználónak elég egy középkategóriás telefon is, viszont azért továbbra is lesznek olyan dolgok, amik miatt még ők is úgy döntenek feljebb kell lépni árban.(tipikusan ilyen a méret és a kamera)

júl. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A gyártónak megéri, ha a vevői megveszik :D
júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!