Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kinek mennyi a kára keletkezet...

Kinek mennyi a kára keletkezett az elmúlt napokban az Apple jóvoltából?

Figyelt kérdés
Mint ismeretes az Apple az Apple Pay-n keresztül több tíz ezer magyart károsított meg. Úgy hogy indokolatlanul pénzt vont le a kártyájukról. Erről a napokban több sajtó hír is megjelent. Sajtó hírek szerint állítólag már a magyar kormány asztalán is tertíken van az Apple botrány. Mert olyan sok magyar felhasználót érint. A kormány várható politikája az hogy a bankokat rendeletben kötelezi majd arra hogy az Apple ügyfeleket a bankok kártalanítsák. Ez a rendelet egyenlőre csak tervezet. Igy nincs konkrét állás foglalása a magyar kormánynak. Egyébként én is Apple károsult vagyok. Engem 2024. június 28.-án péntek reggel károsított meg az Apple 11000 Ft-al! Első sorban olyanok jelentkezését várom erre a kérdésemre, akiket szintén az Apple meg károsított!

jún. 29. 10:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

Adatbázisból világos hogy nem törlünk adatot, de ott valami más sem stimmelt. Ha egy olyan kártyával lehetett tranzakciót, ami már nem aktív.

De igazából nagy újdonság nem történt, a magyar állami IT rendszerek nagy nullák mind, tele vagyunk ilyen botrányokkal(BKV, kréta, neptun stb.) és ez alól a bankrendszerek sem kívételek.

Mind azért, mert ezeket is kiadják az állam haverjainak, lehet köszönni a hazai maffiarendszernek, hogy kialakult egy uram-bátyám rendszer, ami miatt nem a szaktudás, hanem a kormány közeliség számít.(ezeket a pályázatokat is éppúgy osztják ki, mint az útfelújítást, vagy bármi mást sajnos)

jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Én azt tartom furcsának, hogy külföldön meg sem próbálták levonni a pénzeket.


Ugyanis ha ilyen megtörtént volna tömegesen, az is nagy hírt kavart volna.


Tehát:

Ha az Apple hibázott, akkor nem csak Magyarországoj lenne ez.

Ha a magyar bankok hibáztak, akkor miért csak az Apple pay-en vannak tranzakciók?


Ha mindketten hibáztak, ami a legvalószínűbb, az valami nagyon nincs rendben.

jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

#12.

Hazai IT rendszerek szimplán ennyire jól működnek, vagyis sehogy.

Olyan sérülékenység van benne, amit Apple Pay-en keresztül sikerült kihasználni.

Nincs mit ezen finomítani, igazán magukba kell nézniük, mert ezek szerint a magyar állampolgárok pénze nincs biztonságban.


Apple hibás, mert valami bennük rejlik, de még mindig aggasztóbb, hogy hatalmas banki rendszerek működnek ilyen rosszul, hogy hitelesítés nélkül végeznek tranzakciót, akár érvénytelen adatokkal is.

jún. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

De ha már banki biztonság:


Magyarországról indított külföldi tranzakciók különböző bankkártyákkal:


-OTP Junior bankkártya: Simán engedte, nem kért ellenőrző kódot

-Raiffeisen Mastercard: Alkalmazásban jóvá kellett hagyni

-Erste Mastercard Gold: Biztonsági okokból nem engedélyezett tranzakció maga a bank tiltotta a tranzakciót, mert szerintük az adott oldal nem biztonságos)

-Thai bankkártya (: A bank ideiglenesen zárolta a kártyát, vegye fel a kapcsolatot a bankkal és erősítse meg, hogy Ön kezdeményezte a tranzakciót vagy sem

-Szlovák bankkártya (Tárta Banka Visa) : Jóváhagyás nélkül engedte

jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Persze az Apple Pay -t az első felhasználói jóváhagyás után már simán engedi bármelyik, mert biztonságosnak minősítik.


Az már más kérdés, hogy mind a bankoknál, mind az applepay-en be lehet állítani, hogy minden egyes tranzakciót külön-külön jóvá kelljen hagyni, viszont ezt a felhasználók 99%-a inkább kihagyja, mert "kényelmetlen"

jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%
Az azért komoly hogy lejárt kártyáról pénzt vonnak le. De mit is várunk a bankoktól, amikor az állam azzal sem foglalkozott, hogy az orosz titkosszolgálatok a külügyminisztérium rendszerébe betörtek, és ellopták onnan az összes adatot. És a krétát, a hivatalos állami e-naplót 2021-ben egy 12 éves gyerek törte fel.
jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Na ezért nem mentünk el bankkártya adatokat sehol. Egyébként akiknek 70+ tranzakciója ment el nem értem, hogy a fenébe, mert én még tavaly nyáron, mikor bejelentette a BKK, hogy árat emel, feltankoltam 100 db régi árú gyűjtőjeggyel (pont az előtt fogyott el hogy elfogadták a vármegyebérletet). Az automata csak 2 darabot engedett egyszerre (anno a szegedin simán vettem 40 darabot az ottani áremelés előtt), ezért 5 tranzakcióban kellett megoldanom. Az ötödiknél kiírta a terminál, hogy kártya letiltva, majd jött egy SMS, hogy biztonsági okokból zárolták a kártyát, hívja az ügyfélszolgálatot. Felhívtam és ott is olyan kérdéseket tettek fel mielőtt feloldották, hogy kiknek szoktam utalni, milyen számlacsomagom van, hogy kapom a számlakivonatot, meg ilyenek. Szóval az Erste komolyan veszi, biztos az OTP volt ahonnan gond nélkül elment a 70 tranzakció.
jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
70%
Kukacos az alma...
jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Na igen, amikor repülőjegyet vettem Erste kártyával, utána nekem is zárolták a kártyám
jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Szikszai.B ***** válasza:
50%

Jaj, olyan hülyeségeket írkáltok, látszik, hogy közötök nincs a témához...


Ennek semmi köze a magyar bankbiztonsághoz, ugyanis a bankok nem használnak különféle szoftvereket az egyes országokban, hanem alapvetően mindenhol ugyanazt a szoftvert használják (régionként, kontinensenként eltérő konfigurációval). A magyar bankok által használt szoftver pontosan ugyan az, mint amit Szlovákiában, Romániában, Ausztriában, stb. használnak. Ez annyira igaz, hogy simán elképzelhető, hogy az adatbázisban egymás mellett van egy magyar, egy szlovák, egy román, stb. felhasználó rekordja.

Egyébként az ilyen csalások jellemzően könnyebben végbemennek a tengerentúlon, mert ott nincs PSD2, NIS2 és hasonló szabályozások.


Ebben az esetben szerintem az lehetett, hogy az Apple elkezdett valamilyen frissítést deployolni, és a magyar felhasználók voltak az első célcsoport. VAGY esetleg valamilyen script/vírus elkezdett végigmenni az adatbázison, és valamilyen okból a magyar ügyfeleket találta meg először.

jún. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!