Kinek mennyi a kára keletkezett az elmúlt napokban az Apple jóvoltából?
Adatbázisból világos hogy nem törlünk adatot, de ott valami más sem stimmelt. Ha egy olyan kártyával lehetett tranzakciót, ami már nem aktív.
De igazából nagy újdonság nem történt, a magyar állami IT rendszerek nagy nullák mind, tele vagyunk ilyen botrányokkal(BKV, kréta, neptun stb.) és ez alól a bankrendszerek sem kívételek.
Mind azért, mert ezeket is kiadják az állam haverjainak, lehet köszönni a hazai maffiarendszernek, hogy kialakult egy uram-bátyám rendszer, ami miatt nem a szaktudás, hanem a kormány közeliség számít.(ezeket a pályázatokat is éppúgy osztják ki, mint az útfelújítást, vagy bármi mást sajnos)
Én azt tartom furcsának, hogy külföldön meg sem próbálták levonni a pénzeket.
Ugyanis ha ilyen megtörtént volna tömegesen, az is nagy hírt kavart volna.
Tehát:
Ha az Apple hibázott, akkor nem csak Magyarországoj lenne ez.
Ha a magyar bankok hibáztak, akkor miért csak az Apple pay-en vannak tranzakciók?
Ha mindketten hibáztak, ami a legvalószínűbb, az valami nagyon nincs rendben.
#12.
Hazai IT rendszerek szimplán ennyire jól működnek, vagyis sehogy.
Olyan sérülékenység van benne, amit Apple Pay-en keresztül sikerült kihasználni.
Nincs mit ezen finomítani, igazán magukba kell nézniük, mert ezek szerint a magyar állampolgárok pénze nincs biztonságban.
Apple hibás, mert valami bennük rejlik, de még mindig aggasztóbb, hogy hatalmas banki rendszerek működnek ilyen rosszul, hogy hitelesítés nélkül végeznek tranzakciót, akár érvénytelen adatokkal is.
De ha már banki biztonság:
Magyarországról indított külföldi tranzakciók különböző bankkártyákkal:
-OTP Junior bankkártya: Simán engedte, nem kért ellenőrző kódot
-Raiffeisen Mastercard: Alkalmazásban jóvá kellett hagyni
-Erste Mastercard Gold: Biztonsági okokból nem engedélyezett tranzakció maga a bank tiltotta a tranzakciót, mert szerintük az adott oldal nem biztonságos)
-Thai bankkártya (: A bank ideiglenesen zárolta a kártyát, vegye fel a kapcsolatot a bankkal és erősítse meg, hogy Ön kezdeményezte a tranzakciót vagy sem
-Szlovák bankkártya (Tárta Banka Visa) : Jóváhagyás nélkül engedte
Persze az Apple Pay -t az első felhasználói jóváhagyás után már simán engedi bármelyik, mert biztonságosnak minősítik.
Az már más kérdés, hogy mind a bankoknál, mind az applepay-en be lehet állítani, hogy minden egyes tranzakciót külön-külön jóvá kelljen hagyni, viszont ezt a felhasználók 99%-a inkább kihagyja, mert "kényelmetlen"
Jaj, olyan hülyeségeket írkáltok, látszik, hogy közötök nincs a témához...
Ennek semmi köze a magyar bankbiztonsághoz, ugyanis a bankok nem használnak különféle szoftvereket az egyes országokban, hanem alapvetően mindenhol ugyanazt a szoftvert használják (régionként, kontinensenként eltérő konfigurációval). A magyar bankok által használt szoftver pontosan ugyan az, mint amit Szlovákiában, Romániában, Ausztriában, stb. használnak. Ez annyira igaz, hogy simán elképzelhető, hogy az adatbázisban egymás mellett van egy magyar, egy szlovák, egy román, stb. felhasználó rekordja.
Egyébként az ilyen csalások jellemzően könnyebben végbemennek a tengerentúlon, mert ott nincs PSD2, NIS2 és hasonló szabályozások.
Ebben az esetben szerintem az lehetett, hogy az Apple elkezdett valamilyen frissítést deployolni, és a magyar felhasználók voltak az első célcsoport. VAGY esetleg valamilyen script/vírus elkezdett végigmenni az adatbázison, és valamilyen okból a magyar ügyfeleket találta meg először.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!