Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kinek mennyi a kára keletkezet...

Kinek mennyi a kára keletkezett az elmúlt napokban az Apple jóvoltából?

Figyelt kérdés
Mint ismeretes az Apple az Apple Pay-n keresztül több tíz ezer magyart károsított meg. Úgy hogy indokolatlanul pénzt vont le a kártyájukról. Erről a napokban több sajtó hír is megjelent. Sajtó hírek szerint állítólag már a magyar kormány asztalán is tertíken van az Apple botrány. Mert olyan sok magyar felhasználót érint. A kormány várható politikája az hogy a bankokat rendeletben kötelezi majd arra hogy az Apple ügyfeleket a bankok kártalanítsák. Ez a rendelet egyenlőre csak tervezet. Igy nincs konkrét állás foglalása a magyar kormánynak. Egyébként én is Apple károsult vagyok. Engem 2024. június 28.-án péntek reggel károsított meg az Apple 11000 Ft-al! Első sorban olyanok jelentkezését várom erre a kérdésemre, akiket szintén az Apple meg károsított!

tegnapelőtt 10:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenesetre elég érdekes, hogy az egész világon csak Magyarország érintett ebben az ügyben, nyugodtan elkezdhet mindenki gondolkodni, hogy milyen Magyarországon a bankbiztonság és en bloc mennyire van biztonságban magyar bankokban a pénzed. Hát pontosan ennyire...


Nyilván az Apple elismerte, blabla, de mint már írtam, csak és kizárólag Magyarországon jelenség ez, mert valószínű az egyetlen olyan ország vagyunk, ahol tranzakció nélkül is lesz.pkodhatják a pénzt a számládról. Bizonyára kiberbiztonság területén is kanyarban előzünk.

tegnapelőtt 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem is pont ez jutott eszembe, ennek van valami oka, hogy pont csak nálunk fordul ez elő, bár most halottam olyat, hogy bár az illető magyar, de egy külföldi banknál vezetett számlájáról szedtek le pénzt. Érdekes, hogy levonni szempillantás alatt le lehet jogtalanul, utána meg te szaladgálj a pénzed után. Jó visszakapod majd, de legalább 1 hét vagy még több mire minden megoldódik, van akinek ez a pénz hiányzik.
tegnapelőtt 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen nem létezik, troll kérdés.
tegnapelőtt 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%

2


Én kacsának tartom. Mármint sem AI, sem élő ember nem tudja megmondani, hogy A vagy B magyar vagy német/angol/spanyol személy-e.


Szerintem itt az történt, hogy betörtek az Apple rendszerébe (amit nem fog elismerni soha az Apple, hülye lenne), és egyetlen 1 ország (nem létező) bankbiztonsága tette lehetővé, hogy tranzakció nélkül is pénzt húzzanak le számlákról, az pedig a magyar volt. Teljesen egyértelmű, mert nem csak 1 bank érintett, OTP, Erste, Raiffeisen, stb., ámde csak és kizárólag magyar bankokról beszélünk.

tegnapelőtt 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0 Ft, egyelőre. Szerencsére kimaradtam.
tegnapelőtt 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%

"Some users are seeing multiple mistaken transactions, and it is a problem that appears to be affecting most banks in Hungary. Impacted users are being charged small amounts several times in a row. One user saw almost $1,500 USD pulled from his account across 74 rapid fire transactions.


Hungarian news sites say that banks are being slammed with requests for help, and that it appears to be a problem on Apple's end. OTP Bank in Hungary said that "massive, unjustified debits" were made to cards at several banks, with the situation still being analyzed to determine what happened. A statement on Raiffeisen Bank's website says that Apple is working to resolve the problem.

We inform our customers that due to a technical problem with an external partner, the bank cards of some of our customers may have been incorrectly charged by the Apple App Store. Our colleagues have contacted Apple officials, the problem is being resolved.


Some of the charges appear to be linked to subscriptions that were canceled previously, and some of the amounts match prior transactions. Some customers have been able to have their banks block their cards, preventing further charges."


Szóval van, akinek többszázer ft-ja tűnt el.


Lehet hibáztatni a magyar bankokat, viszont itt nem csak ők a hibásak, el kell ismerni.

Valami komoly gebasz lehetett a rendszerben.


apple felhasználó korábban engedélyezte, hogy az apple pay-en keresztüli tranzakció automatikusan menjen végbe.

Majd az apple pay hibás működése miatt nem létező tranzakciók is végbe mentek.

A bank rendszere azt látta, hogy lezajlott egy tranzakció, de azt nem tudhatja, hogy ez valós-e vagy sem. Az apple pay leküldi, hogy "tranzakció történt, ezt a kártyát terhelem le", a bank pedig jóváhagyja és levonják a pénzt.

Arról nem a bank tehet, hogy az apple pay hibásan működik.


Viszont azt a véleményt osztom, hogy betörtek a rendszerbe, mivel a fenti sztori egy kicsit sántít.


-Miért csak a magyar bankok?

-Külföldi bankok esetében még csak olyan információ sincs, hogy le akartak volna vonni pénzt (sikertelen tranzakciós kísérletről is küldene értesítőt a bank és nyilván ennek is nagy híre ment volna, tehát valószíbűleg ilyen nem történt)


szóval sok itt a "ha" meg a "miért" és a "hogyan", de ami biztos, hogy a magyar bankrendszer biztonsága hagy némi kívánni valót maga után, ahogy az apple pay biztonsága is.


Kérdés, hogy most valójában melyik oldalon van a probléma - szerintem mindkettőn.

tegnapelőtt 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nekem ráadásul egy olyan bank kártyára terheltek be 7 tranzakcióban 11000 Ft-ot, amely 2023 szeptemberében lejárt! Ez nem elírás! Jól olvastad! Igen egy 2023 szeptemberében lejárt bank kártyán keresztül történtek a SIKERES TRANZAKCIÓK! És direkt írtam végig nagy betűkkel! Mert hogy lehet hogy egy már korábban le járt bank kártya sikeres tranzakcióban vegyen részt? Szóval itt nem csak az APPLE hibás! Hanem bizony az összes magyar bank is hibás. Sőt nekem úgy tűnik hogy csak a bankok hibáztak! Méghozzá súlyosan!
tegnapelőtt 11:58
 8/23 anonim ***** válasza:

6


"Lehet hibáztatni a magyar bankokat, viszont itt nem csak ők a hibásak, el kell ismerni.

Valami komoly gebasz lehetett a rendszerben.


apple felhasználó korábban engedélyezte, hogy az apple pay-en keresztüli tranzakció automatikusan menjen végbe.

Majd az apple pay hibás működése miatt nem létező tranzakciók is végbe mentek.

A bank rendszere azt látta, hogy lezajlott egy tranzakció, de azt nem tudhatja, hogy ez valós-e vagy sem. Az apple pay leküldi, hogy "tranzakció történt, ezt a kártyát terhelem le", a bank pedig jóváhagyja és levonják a pénzt.

Arról nem a bank tehet, hogy az apple pay hibásan működik."


Itt amiről írsz teljesen kontraproduktív.


Írod, hogy az Apple pay hibás működése miatt nem létező tranzakciók is végbementek. Ha ez így van, akkor ugye globális problémának kellene lennie. Utána pedig levezeted, hogy a bank látja hogy lement egy tranzakció, a bank pedig jóváhagyja és levonják a pénzt. Aztán, hogy arról nem a bank tehet, hogy az Apple pay hibásan működik.


Arról viszont a bank tehet, hogy mindenféle hitelesítés nélkül pénzt enged leemelni a számládról.


Valakik, valahogy megdöntötték az Apple Pay biztonsági rendszerét. Ez tiszta sor. De ettől még a te pénzed nem az Apple Pay-nél van, hanem a bankban, ergo ő felel a pénzedért és annak biztonságáért.


Kicsit olyan ez, mintha éjszakára nyitva hagynád a bejárati ajtódat, éjjel kirabolnak, és azt mondod hogy a magyar rendőrség a hibás, amiért kiraboltak. Van szerepe a magyar rendőrségnek abban, hogy téged kiraboltak, ez egy tény. Na de mégis csak te voltál az, aki éjjel nyitva hagyta az ajtót, nem raktál lakatot a kapura és nem zártad kulcsra a bejárati ajtót.


Csak és kizárólag Magyarországot érintő probléma ez, ennyire van biztonságban Magyarországon a pénzed és en bloc az adataid.

tegnapelőtt 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%
Én egyértelműen a magyar bankokat hibáztatnám érte, mert csak itt történik meg ez a hiba.
tegnapelőtt 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
9-enek! Na de rég (2023 szeptemberében) lejárt bank kártyára is be terhelni 7 tranzakcióban 11000 Ft értékben? Ez hogy lehet? Ez ma Magyarország, és a magyar nem létező bank biztonság!
tegnapelőtt 12:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!