Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A reklámokban mondott 100...

A reklámokban mondott 100 Megapixel körüli kamerájú telefonok tényleg olyan minőségű képeket csinálnak, vagy ez csak a szokásos marketing-maszlag?

Figyelt kérdés
2023. szept. 22. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

A megapixel nem számit.

Az átlag user a kutyáját, vagy a hülyegerekét fotózza a elójával. Ahhoz meg - gondolom te is megérted, - az 5 megapixel is sok volt.

2023. szept. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, engem sem érdekelnek ezek a Megapixel-harcok, hogy kinek mekkora a ***, csak a háttere érdekel. Ez olyasmi lehet, mint az autóknál a Lóerős cicaharc, aminek semmi értelme, de jól hangzik?
2023. szept. 22. 18:42
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Alap esetben nem 108 megapixeles képet készít, hanem 9-esével összeadja a pixeleket és így lesz egy kevésbé zajos, részletesebb 12 megapixeles kép.


Pixel binning-nek hívják ezt a technikát.

2023. szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem, a töredéke is elég lenne az átlag felhasználónak, nem ettől lesz jobb minőségű a kép. Ettől még lehet, hogy tényleg nagyon jó képet tud csinálni, csak nem azért, mert 100 megapixeles és ezt nyilván ők is tudják, ez csak azért kell, mert nagyon sokan nem értenek hozzá és ezt nézik, ezzel lehet eladni. Szóval ja, csak marketing, de ettől még lehet valóban jó.
2023. szept. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

De jó fényviszonyok között valóban képes ilyen felbontású képet készíteni, de ennek csak akkor van jelentősége, ha nagyon bele akarsz nagyítani.


Az átlag mezei júzer a fotókat csak feltölti a facebookra/instára vagy a messengeren küldözgeti, ezek meg úgyis lerontják a minőséget.

2023. szept. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Átlag Józsi nem fogja észrevenni a minőséget, de a marketing úgy adja elő, hogy ez neki bizony KELL.
2023. szept. 22. 19:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Átlag Józsi a pázéért a legjobbat akarja. És ha azt mondják hogy ez jobb, akkor azt veszi, és boldog a tudatban, hogy az övé nem olyan szar mint a többi. Pedig de.

Az érzés viszont megfizethetetlen.

2023. szept. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Pl saját telefonomon észre veszem és tudom hogy nem minden körülmények között csinál jó fotókat.

De nem a fénykép készitési modja miatt választotam arra nekem van egy jó fényképezőgépem.

2023. szept. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!