Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha egy telefonnak nem számit...

Ha egy telefonnak nem számit a kamera mp száma akkor?

Figyelt kérdés
1 ősrégi gombos telefon ami 2mp pixeles az is simán csinál olyan képeket mint egy mostani 128mp telefon?
2023. jan. 5. 13:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
10-es totál baromságokat írtál, inkább ne szólaltál volna meg!
2023. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Manapság divatos, hogy csillió megapixeles kamerákat pakolgatnak a telefonokba, mert annyit még fel tud fogni az egybites hülye, hogy 100 megapixel több, mint 80 úgyhogy biztos sokkal jobb.

A valóság meg az, hogy az égvilágon semmi szükség nincs ekkora értékekre. Egy tisztességes 8-12 megapixeles kamera bőven elég volna a telefonba, csak akkor nem lehetne olyan hatékonyan eladni a sok parasztnak, mert azok csak a kamerát nézik a telefonon, semmi mást. A szenzorméret úgyis ugyanolyan légypiszok, mert nem fér el benne nagyobb, szóval a kép minősége jórészt a lencsétől és a feldolgozó szoftvertől függ, azok meg kis megapixelnél is működnének.

#10 idekeveri a rekeszértéket, aminek ugyan van köze a képminőséghez, csak azt ne feledjük el, hogy az alacsony rekeszérték több beengedett fényt, viszont kisebb mélységélességet jelent. Általános fotózásra, ha nem akarod a hátteret elkenni, egy 2,8-tól nem érdemes lentebb menni. De a rekeszértéktől nem függ a szenzor átmérő.


Részemről én örülnék, ha volna még olyan telefon, amire nem pakolnak 3-4-5 kamerát, hanem volna rajta egy normális 10mpx-es kamera, de cserébe nem 150 ezer volna, csak 80. Gyakorlatilag a hülyék miatt kell nekem is mélyebben a zsebembe nyúlni, mert a kameramánia miatt drágák a telefonok. Közben meg ugyanúgy FB-ra meg Instára pakolják fel a fotókat, ami úgyis lekonvertálja mindet. Én ha fotózni akarok, arra van rendes fényképezőbépem, útközben meg ha valamit le akarok kapni, arra elég lenne egyetlen mobilkamera is. Sőt, egy kezemen megszámolom, hányszor használtam 10 év alatt a selfiekamerát. Nincs igényem a magamutogatásra...

2023. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!