Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van viszonylag sok...

Miért van viszonylag sok iPhone fóbiás kérdés itt a gyakorin?

Figyelt kérdés

2022. okt. 19. 20:58
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
60%
A baj ott kezdődik, ha az okostelefonod okosabb nálad.
2023. ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Szervizmérnök úr ***** válasza:
68%

Miután én nem a telefonok, hanem az Elektronika miatt látogatom ezt a szekciót, az iPhone kérdéseket mintegy mellékesen látom csak.

Semlegesen tekintve, többségében olyanokat szoktam látni, amikor valaki semmi értelmes dolgot nem közöl, amit ide nagyon fontos lett volna kiírni, csak nyíltan vagy burkoltan dicsekedni akar, illetve lenézni másokat. Ezek elég szánalmas, hülyegyerekes kérdéseknek tűnnek.

Olyan kérdés, ami öncélúan csak az iPhone ellen íródott volna (iPhone-fóbia) nem is nagyon szokott lenni.

Tehát a fenti kérdés már eleve eltorzult látásmódról árulkodik, szerintem.

2023. ápr. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Mindegyik a 4 közül
2023. máj. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Nem vagyok iPhone fóbiás! De azért nyugi van 2 db iPhoneom, és egy db iPadom.
2023. máj. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen mindegy, az emberek 90%-a youtube, facebook, tiktok, böngészés, banki appok esetleg, néha pár játék. Ezekre használja a mobilt. Ezekre meg teljesen mindegy, hogy 60ezres, vagy 600ezres telefonja van. A többi csak "vagizás" meg divat.
2023. máj. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Nincsennek iPhoene fóbiások, csak boldog iPhone tulajdonosok vannak.
2023. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
25-ös válaszíró! Végül is teljesen jó a meglátásod. Ma már telefonálásra is alig használják az emberek a telefont. Igazából, Facebook, Messenger, Banki mobil appok, és esetleg játékokra használják az emberek. Az iPhone inkább mánia, mint fóbia.
2023. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Veteránmacska ***** válasza:
0%
Vagy nem használtak még olyat, vagy nem tudják megvenni. De a fő ok, a launcherezés témázgatàs, és félnek tőle, mert az iphone- al nem tudnják ez megtenni és azt hiszik minden fizetős rá 😀😀 Ez elég ok hogy fobiásak legyenek.
2023. máj. 16. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Apple (iOS) vs Android téren sosem lesz "győztes". Előnyök hátrányok mindkét helyzetben adódnak.


Hardver téren igazán penge az Apple, hiszen saját magának gyártja, és "szinte" a végtelenségig tudja (tudná) optimalizálni a szoftvert, mindezt ökoszisztémában.

Hogy az iOS "zárt" és idióta biztos? Igen, az. De a nagy többségnek szimplán nincsen szüksége/igénye többre, és amúgy is teljesen hülyék, akiknek kb fingjuk sincsen arról, h milyen lehetőségek rejlenek úgy általában az okoseszközökben. Böngészés, fényképezés, YouTube, Facebook, Viber, Messenger, stb... A többségnek csak az kell, hogy működjön és csá. Ehhez nem kell fél millás mobil egyik rendszertől sem.


Androidnál igen nehéz, kb lehetetlen megoldani a penge optimalizálást, nyilván, hisz a vasat sokan gyártják a rendszer alá, ráadásul szinte mindenben megtalálható, mégha olyan baromi sokat is fejlődött az évek során. Optimalizálatlanság miatt van az is, hogy "megoldják erőből". Csak ez meg negatív hatással van/lehet a szoftverfrissítésre, vagy úgy általában a rendszersebességre.


Manapság mindkét rendszer kellően gyors (a megfelelő vassal) még 2-3-4 év távlatából is (felhasználásfüggő ugyebár kié mennyire kukázódik le fizikailag, gondolok itt kijelzőre, aksira, csatlakozókra), simán egyéni preferencia a döntés.


Anyagiakat már nem is írom, hisz mindkét oldalon van horror árú készülék, illetve használtan 2 éves készüléket mindkét oldalon ugyan úgy be lehet jóval olcsóbban szerezni.


Nincsen "győztes".


De valahogy mégis inkább az IOS használók részéről van lenézés. Az Andoidosoknak nem tetszik az alma. Mint maga a telefon és a rendszer. Nekem se tetszik, mikor hülyébe vesz a saját telefonom. De az almásoknak viszont az Android felhasználók os bökik a csőrüket valamiért.

2023. aug. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
50%

"Vagy nem használtak még olyat, vagy nem tudják megvenni."


Vagy csak nagyobb az Apple füstje mint a lángja. Több mint 5 évig használtam/használok Apple eszközöket. Azért vettem mert azt mondták hogy az mennyire jó, mennyivel jobb mint más. Szögezzük le, nem rossz. Nem rossz készülékek, de egyáltalán nem értem azokat akik úgy odáig vannak érte. Semmi extra, ugyan olyan mint a többi hasonló árfekvésben lévő készülék. Korrekt, ennyit tudok mondani. Az Ios egy nagyon egyszerű operációs rendszer. Egyszerű, de jó. Nekem mondjuk enyhén fapados érzést nyújt. Jelenleg még megvan az Ipadem, egy PRO modell egyébként. Ha telefont annyira nem is, de tabletet nagyon jól tud gyártani az Apple. Hardveresen nem lehet bele kötni. Viszont, szoftveresen akkor sem tudja azt az élményt hozni mint a telefonom (Galaxy). Valahogy egy jóval sokoldalúbb és barátságosabb fekület a One UI. Stock Androidhoz mondjuk nem tudom viszonyítani az Ios-t, mivel már nagyon sok éve nem volt olyan telefonom. Egyszer valamelyik GSM üzletben nyomkodtam 15 percet egy Pixelt és ennyi. Nyilván ennyi idő alatt nem lehet kitapasztalni egy rendszert. Érdekesnek tűnik így első ránézésre, de meglepően különbözik a Samsung rendszerétől. Nekem az Androidot a Samsung jelentette. Furcsa volt hogy az Android teljesen másmilyen, de nem tűnt rossznak egyébként. Mindegy ez most mellékes. Visszatérve a lényegre, én úgy gondolom hogy ha Apple cuccot veszel, nem jársz rosszul, de azért nem kell "hűha" élményre számítani. Én például minden cuccomat Samsungra cserélem mert szimplán jobbnak tartom a rendszerét. De ez én vagyok. A Samsunot is ugyan úgy sokan szeretik és sokan is utálják mint az Apple-t. Ami viszont fontos különbség hogy nincs annyira túlhypeolva. De amúgy meg vegye azt az ember amit szeretne. Kit érdekel hogy más mit használ?

2023. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!