Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi a lélektani határ...

Mennyi a lélektani határ amennyiért telefont vennél?

Figyelt kérdés
Valahogy én nagyon sajnálom rá a pénzt mert nem tudom mi értelme sokat kiadni egy telefonért.
2022. ápr. 9. 09:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
857.412.- ft
2022. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
15%
8# a tok nem felesleges, védi a mobilt.
2022. ápr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
58%

Most olyan 120 ezer nálam a max. Utoljára 2,5 éve vettem telót, akkor 95 ezerért és még vagy 2 évig nem tervezem cserélni.


70-80 ezertől olcsóbbat nem érdemes venni, mert azok rövid úton belassulnak vagy tönkre mennek, 150-től drágábbat meg azért nem érdemes, mert attól a ponttól már nem javul sokat a minőség, max a kamera lesz jobb, de ár/érték arányban egytől-egyik pocsék mind. Röviden: nem érik meg az árukat.

2022. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%
#6: Nincs semmi baj a részletfizetéssel. Én is úgy vettem a legutóbbi telefonomat. Természetesen 0% THM-mel, mert egyébként nincs értelme. Akkor már kifizetem egyben.
2022. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Kb minden vásárlásomnál egyre több (sajnos). Mondjuk ebben nagyrészt benne van az infláció is.

Az első telefonom azt hiszem 35 ezer volt. Utána vettem 50-55 körül. Utána kaptam egyet családon belül használtként, ingyen. Az azt követő már 140 volt nagyjából. A mostani 320 körül volt.

Mondjuk ez most iPhone, ha ez nem 2 év után lassul használhatatlanra, mint a többi, hanem bírja kb. 4 évig, akkor pénzben ugyanott leszek vele kb. mint az előző 140 ezressel (az 2 évre volt 140, ennek a 2 éves költsége se lesz sokkal több).

2022. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
58%
Ha a 140 ezres telefon 2 év után belassult, akkor valamit rosszul csinálsz.
2022. ápr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a 140 ezres telefon 2 év után belassult, akkor valamit rosszul csinálsz."


Ja, biztos én csinálok valamit rosszul és nem a telefon sz..r szoftveresen. Áruld el már kérlek, hogy egy sehogyan nem piszkált (se root, se launcher, semmilyen egyéb customizáció), teljesen alap MIUI, teljesen alap aplikációkkal (nem játszok, nem fut a háttérben kb. semmi), hogy tud belassulni az én hibámból?

2022. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%
gyengül az aksi, lassabban futkároznak az elektronok benne.
2022. ápr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

#17: Hát nem tudom. Nekem egy 2 és fél éves Huawei van. Bankolok rajta, mindenhol azzal fizetek NFC-n keresztül, emailt nézek, jegyzetelek, böngészek rajta, megy rajta az okosóra és használok pár egyéb appot (Lidl, Eon, stb), de nem lassú, 2 napot bír az akku és gyönyörűen működik.


És hogy mit nem csinálok? Pl. nem frissítek mindent állandóan, csak amikor muszáj. Fölösleges, mindig minden frissítést feltenni. Nem nyomok rajta olyan baromságokat, mint az Insta, Tiktok, nem fotózgatok folyton (videót szinte soha, selfie-t konkrétan soha nem csinálok) és nem nézek Youtube-ot, mert arra ott a PC. A feleségemnek egy 80 ezres Xiaomival úgyszintén semmi problémája. Valahol tehát a használatban lehet a különbség.

2022. ápr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"#17: Hát nem tudom. Nekem egy 2 és fél éves Huawei van. Bankolok rajta, mindenhol azzal fizetek NFC-n keresztül, emailt nézek, jegyzetelek, böngészek rajta, megy rajta az okosóra és használok pár egyéb appot (Lidl, Eon, stb), de nem lassú, 2 napot bír az akku és gyönyörűen működik."


Nekem is volt bőven olyan telefonom ami többet kibírt (bár azok mind Samsungok volt). A Xiaomival 4-ből 3 ismerősömnek az a tapasztalata, hogy egy darabig tök jó, aztán utána 1-1,5 éven belül sokat romlik a használhatósága.


"És hogy mit nem csinálok? Pl. nem frissítek mindent állandóan, csak amikor muszáj. Fölösleges, mindig minden frissítést feltenni."


Nem, nem fölösleges, pláne ha netbankolsz is a telefonodon. És még én használom rosszul :D Ember, a frissítéseket nem passzióból csinálják, a legtöbb nem funkcióbővítést, hanem valamilyen hibajavítást tartalmaz, gyakran biztonsági lyukakat tömködnek be, főleg a rendszerfrissítések.


"Nem nyomok rajta olyan baromságokat, mint az Insta, Tiktok, nem fotózgatok folyton (videót szinte soha, selfie-t konkrétan soha nem csinálok) és nem nézek Youtube-ot, mert arra ott a PC. A feleségemnek egy 80 ezres Xiaomival úgyszintén semmi problémája. Valahol tehát a használatban lehet a különbség."


Most áruld el nekem már, hogy a Tiktok meg az Insta miben más mint a böngészés? Az insta miért baromság, a Chromeban hírolvasás meg miért nem? Az Instagram meg a Tiktok sem natív app (legalábbis androidon tuti nem), leegyszerűsítve csak nyit az app egy webviewet és megnyitja a valamelyest módosított mobilra optimalizált weboldalát a két platformnak és ennyi. Kb. tök ugyanaz, mintha a Chromeban megnyitnád az instagram.com-ot. Próbáld csak ki...

Az egy dolog, hogy nálad még az sem elvárás egy telefon felé, hogy egy videót le tudjon játszani (Youtube), vagy tudjon csinálni egy fényképet, bár nem tudom miért. Ezek nem világmegváltó tulajdonságok, egy 10 éves telefon is képes volt erre a maga korában.

2022. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!