Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintem áruházitelre jobban...

Szerintem áruházitelre jobban megéri megvenni telefon szerintek is?

Figyelt kérdés
2021. júl. 12. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem semmilyen hitelre nem éri meg telefont venni. Egy középkategóriás készülék már 90-120 ezerért van. Akinek nincs ennyi félretett pénze, annak valószínűleg hónap végén fontosabb, hogy étel legyen az asztalon, mint a telefon törlesztés.
2021. júl. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy iPhone 12 lenne szó
2021. júl. 12. 18:41
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Még hány kérdést írsz ki ezzel kapcsolatban?

Az, hogy neked mi éri meg, azt te tudod. Ha hitelre veszel valamit, akkor számolj az amortizációval, mert pl. ha 2 éves a szerződés, akkor is fizetned kell, ha másikat akarsz pl. 1 év múlva, ráadásul nem a tied a törlesztő lejártáig. Egybe viszont ha kifizetsz valamit, akkor az a tied rögtön és akármikor eladhatod, stb.

2021. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Semmit nem éri meg hitelre venni.
2021. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem minek kell olyasmit venni, amire nincs pénzünk.
2021. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
A többiekkel ellentétben én meg azt mondom, hogy ez egy tök jó formája annak, hogy beszerezzünk termékeket. Számold ki, hogy kijössz e hó végéig a törlesztőrészlettel együtt és akkor simán megveheted. A többieknek csak annyit mondanék, hogy az iPhone 4 év után is ugyanolyan mint új korában és két évig fizetni nem hosszú idő a használati időhöz képest. Pont arra találták ki az áruhitelt, hogy akinek nincs pénze egyben megvenni, az is hozzá tudjon jutni minőségi eszközökhöz.
2021. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A másik pedig az, hogy nem teljesen mindegy, hogy összespórolom rá a pénzt, vagy megveszem hitelre? Ugyannyit ki kell spórolnom a megélhetésből és a hitelnél legalább egyszerre hozzájutok az eszközhöz, nem kell két évet várni.
2021. júl. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem éri meg jobban, hiszen többet fogsz érte fizetni, de ha megerősítésre vágysz, akkor vedd meg hitelre, csak tudd is fizetni.
2021. júl. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

12-es iPhone-t igen mert azért itthon egyszerre nagy falatnak számít egy átlagosan kereső számára, részletre viszont ki tudja fizetni az ember.

Hozzátéve hogy az emberek külföldön sem veszik meg egészben a telefont, hanem részletre nagyrészt a szolgáltatóknál.

2021. júl. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Iphone jó 2 év után is, de én nem arról írtam, hanem arról, hogy az emberek 80%-a biztos, hogy 1 év után másikat akar majd és akkor az már úgy nem éri meg, amortizáció meg akkor is lesz, ha még jól használható. Áruhitelnél olyat kell választani, ami max. 1 éves és alacsony a kamat, vagy nincs és meg kell érdeklődni, hogy mennyi a kezelési költség, illetve kamatláb emelésnél változhat-e a részlete, vagy van-e egyéb költsége. Meg kell nézni azt is, ahol veszed ott mennyibe kerül, mert a hitel árát sok helyen beleépítik a készülék árába. Anno üzletkötő voltam és hát meg kell mondjam, nem mindegy, hogy valaki hitelre vesz valamit, vagy egyben kifizeti, mert sokaknak megvan rá a pénze, de pl. 2 év vagy nagyobb futamidejű hitelnél nagy önuralom kell ahhoz, hogy a havi részletet belekalkulálják a büdzsébe. Erre sokan nem képesek sajnos, ez idő alatt szinte biztos, hogy lesz pár hónap, amikor váratlan kiadása lesz és arra nem jut már pénz, vagy nem fizeti ki és, ha megcsúszik, akkor már drágább lesz a hitele.
2021. júl. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!