Az árt a telefon akksijának ha feltöltés után még rajta marad a töltőn a telefon?
Igen, mert a 90-es években még nem találtak ki olyan laptopokat, amelyiknél konfigurálni lehet a töltési tartományt, éppen azért, hogy a folyamatos hálózati üzem ne nyírja ki.
Nyilvánvaló, a töltésszabályzó 100 %-nál leáll, hiszen ezeknél az akkuknál tilos a csepptöltés.
De később merül egy kicsit, ismét visszakapcsol.
Az pedig szakmai körökben ismert tényező, hogy az akkut raktározni sem ajánlatos teljesen feltöltve, mert a max. feszültség fokozottam amortizálja kémiailag.
Telefonnál annyiban más a helyzet, hogy ha éjszakára úgy is marad, de legalább utána elkezdődik a merítés. Annyi még "belefér" éppen.
# 6
Csak ott csúszik hiba a számításodba, hogy a gyártók másképp számítanak: nem is akarják, hogy túl sokáig tartson.
Ismét felhívnám a figyelmet: vannak olyan laptopok, ahol be lehet állítani, hogy ne töltsön 100 %-ra. A tartós hálózati üzem káros hatásainak kivédése céljából.
Ez mindent elárul, szerintem.
Telefon is van olyan, amelyik 100 % után kiírja: "húzza ki a töltőt!"
A régebbi Nikkel-Cadmium, és Nikkel-MetalHidrid akkumulátoroknál még számottevő volt a "memória-effektus". Ez azt jelenti, hogy - ha rátöltöttünk egy le nem merült akkumulátorra - egyre kevesebb töltést tudott befogadni. Általános szabály volt, hogy a névleges cellafeszültség 80%-ig kellett meríteni, illetve itt meg kellett kezdeni a töltést.
A mai (8-10 éven belüli) akkumulátorok már Lítiumosak. ezeknél nincs számottevő memória effektus, tehát szabadon lehet őket tölteni, ha nincsenek is lemerülve teljesen. A túltöltés, és a mélykisülés ezeket is károsítja, de ennek kezelését minden normális!!! akkumulátoros készüléknek tudnia kell.
A "tervezett élettartam" -ot (azt, hogy az akkumulátor ne legyen tartós, és időnkét újat vegyünk helyette) a gyártók más módszerekkel érik el (pl laptop akkumulátorokban egy elektronika számlálja a töltési ciklusokat, és egyre kevésbé enged feltölteni, míg végül hibásnak nyilvánítja az akkumulátort) Sok laptop akkumulátort szétszedünk, a cellákat bemérjük (egy olcsó ebay-es amperóra-kepecitás mérővel) és szinte mindet a névleges állapota közelében találjuk. Ezekkel üzemelnek azután szerszámgépeink, lámpáink, stb...
Van egy ic a telóban ami leválasztja ha feltölt és nem terheli az akksit természetesen
Nekem éjjel rajta van pár órát feltöltve mindig(6-7 óra alvás, a telefon 1,5 altt feltölt)
Élünk, a telefon is jól van
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!