Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nektek is tovább bírja a...

Nektek is tovább bírja a telefon akkuja, ha 100%-ra feltöltés után még töltőn hagyjátok?

Figyelt kérdés

A telefon rendelkezik egy töltésszabályozóval, ami lekapcsolja a töltést, ha 100%-ra feltöltött. Elvileg nem is tesz jót neki, ha rajta hagyjuk, mert amikor merülni kezd, azonnal rátölt és a csepptöltés rövidíti az élettartamot.

Ugyanakkor megfigyelmtem, hogy amikor feltöltöm 100%-ra és azonnal lehúzom a töltőrök, sokkal hamarabb esik a töltöttség, mintha rajta hagynám egész éjszaja. Én ezt a telefonnál (iPhone Xs) és a laptopnál (Macbook Air) is megfigyelmtem.

Nektek mi a tapasztalatotok?



2019. júl. 17. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Nincs ilyen tapasztalat.

Műszerekkel ellenőrizve (telefon áramfelvétel, működési idő) a tiédről is kiderülne, hogy csak bebeszélted magadnak.


Ha van egy 10 literes vödröd, teletöltöd, és még 5 litert rátöltesz, több víz lesz a vödörben?

2019. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Pedig ha elcsúszik az akksi kalibrálása, simán előfordulhat. Nekem a Galaxy S5-öm csinálta ezt. USB multiméterrel le is mértem, a teló már 100%-ot mutatott, de még vígan ment bele a töltés ilyen fél amperrel. És csak további párszáz mAh beletöltése után kapcsolt le.
2019. júl. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

#2 -esnek adok igazat.

A telefonok is gyakran kiírják a 100% -ot, de közben még tovább töltik az akksit néhány 100 mA -rel, gyakran még fél órával az után is, hogy már kiírták azt a bizonyos 100 -ast... Aztán, amikor már mérhetően nem vesz fel az akksi több töltést, ténylegesen is leállítják a töltést. Így fordulhat elő, hogy látszólag túl lehet tölteni az akksit, valójában viszont a nem teljesen feltöltött akkksi állapotra is kiírják a 100% -ot, de ilyenkor ténylegesen kevesebb a töltöttség, így ténylegesen hamarabb merül le, mintha az ember még rajta hagyja a töltőn a kiírt (nem valós) 100% után is.


Ellenkezhet bárki nyugodtan, a mérések akkor is ezt bizonyítják.

Ezt teszteltem a töltési folyamat során felvett áram és feszültség mérésével és az akku (nem telefonban) történő merítésével is. Mérhető különbség volt a 100% -nál azonnal leállított és a tovább rajta hagyott állapot közt. Mind a felvett teljesítmény, mind a leadott közt.


Apró megjegyzés: még több a play áruházban meglévő app is azt mérte 100% után, hogy az akksiba még áramlik energia...

2019. júl. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Elvileg nem is tesz jót neki, ha rajta hagyjuk, mert amikor merülni kezd, azonnal rátölt és a csepptöltés rövidíti az élettartamot."

Nem pont azonnal, erre van valami algoritmus, hogy mikor kezdi újra, azért a gyártók sem teljesen hülyék, ha nem is érdekük, hogy neked jó legyen.

Elképzelhető az is, ha nem veszed le a töltést, másnap reggelig se fog ismét elindulni, tehát felesleges emiatt aggódni, de ezt meg is figyelheted teszterrel.

Másrészt a csepptöltés fogalma más kémiájú akkukra értelmezhető, Li-ion akkut csepptölteni tilos.

Amit tévesen csepptöltésnek neveznek, itt legfeljebb a CV töltési szakasz folytatása, ami pontosan a töltési végfeszültség rákapcsolása és nem több.

Azt is csak addig szabad rajta tartani, míg az akku által felvett áram kb. a kapacitás tizedének megfelelő áramértékre esik vissza.

2019. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szirty ***** válasza:
0%

Igen.

Ha töltőre dugom, majd elérve a 100%-ot lehúzom róla, akkor 4 napig bírja.


Ha töltőre dugom, majd elérve a 100%-ot még 12 napig a töltőn hagyom akkor 16 napig bírja.


Ez jelentős (négyszeres) különbség!

2019. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 BrettShaw válasza:
100%

2-es, 3-asnak van igaza, a kiírt 100% nem szent igazság, csak egy becsült érték. A régebbi telefonoknál még volt olyan is, hogy egy jelentősebb terhelés után hirtelen leugrott, aztán elkezdett visszanőni, ahogy "pihent" az akku és emelkedett a feszültség.

Egyébként a "rejtett" szervizfunkciók között szokott lenni fuelgauge reset is, ami 100%-on futtatva újkalibrálja az akkut. Az idézőjel azért, mert a neten egy perc alatt megtalálható minden típusra, hogy mi a "titkos" kód, ami előhívja.

2019. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

A multiméter a telefon fogyasztását méri.

Ne mondja nekem senki, hogy szétszedte a telefont, és az akkura menő vezetéken folyó áramot mérte.

Van töltőáram mérő app, az 100% elérése után már nem mutat töltőáramot. Illetve + - pár milliampereket, attól függ hogy a töltőel tudja-e látni a telefon pillanatnyi áramfelvételét.

#1 voltam, és ezek voltak a tények, a többieké csak megalapozatlan vélemény.

Lehet lepontozni, már megszoktam hogy ezen a nyomorult helyen mindig a többségben lévő idióták véleménye számít.

2019. júl. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"A multiméter a telefon fogyasztását méri."

A multiméter bármit tud mérni, amire rákapcsolják, feltéve, hogy a multiméter alatt azt a kütyüt értjük, amivel lehet mérni feszültséget, áramerősséget, stb...


"Ne mondja nekem senki, hogy szétszedte a telefont, és az akkura menő vezetéken folyó áramot mérte."

Miért? Mert szerinted kivitelezhetetlen? Nem az.


"Van töltőáram mérő app, az 100% elérése után már nem mutat töltőáramot."

Igen, olyan is van. De sok app van, és némelyik a kernel adatait mutatja, az elég megbízható (a százalékok számolása teljesen azon alapul, illetve a töltés-merítés határok betartása is a szoftver oldalról), de a külső merítéses teszt tuti biztos megoldás a kapacitás számolására. És abban, amit a #3 -as írásomban írtam, az appok említése csak egy apró megjegyzés volt. De a lényeg az volt, hogy kivettem az akut a merítéshez és méréshez, hogy pontosan tudjam mérni az értékeket multiméterrel (és hőszenzorral). Vannak USB porttal felszerelt multiméterek, amik a mérések adatait valós időben tudják számítógépre kiküldeni. Egy ilyennel rá sem kell nézni a multiméterre a merítési folyamat alatt. Csak a végén visszanézed a naplózott adatokat és tudod a lényeget. (Nem árt a teszthelyszín hőmérsékletét is figyelembe venni.)

Ha az akksit rögtön kiveszed a telefonból, miután kiírta a 100% -ot és méred a teljesítményt, kapsz pár számot.

Ha ugyanezt megismétled úgy, hogy 100% után még x ideig töltőn hagyod, majd kiveszed az akksit és ugyanúgy mérsz mindent, akkor is kapsz pár számot.

A számokban pedig lesznek nagy valószínűséggel (főleg régebbi telefonok esetében) különbségek. Na abból lehet tudni, hogy mi is a lényeg.


Ha a telefont nem is szeded szét, a kivehető akkus telefonok akksiját akkor is tudod tesztalanyként használni. Ha több mérést végzel, hitelesebb adatokat kapsz ha átlagolsz. Illetve több mérés esetén a bakik esélye is csökken. Jó adatgyűjtést neked is!

2019. júl. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
A kérdésben az szerepelt, hogy a telefonnal tölti az akksit és amikor kiírja a 100-at, lehúzza a töltőt, utána kevesebbet bír, mintha még egy éjszakát rajtahagyja még töltőn. Attól még lehet, hogy az akksi nem 100%ra lesz töltve, de így ugyanaz lesz az eredmény, nem tudsz több töltést bevinni. Legalábbis szerintem.
2019. júl. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szirty ***** válasza:

"A kérdésben az szerepelt, hogy a telefonnal tölti az akksit és amikor kiírja a 100-at, lehúzza a töltőt,"


Nem ez szerepelt a kérdésben, olvasd el figyelmesen.

Valószínűleg ezt szerette volna kérdezni, de nem sikerült.

2019. júl. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!