Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanybojler szeretnék, de...

Depikeee kérdése:

Villanybojler szeretnék, de nincs éjszakai és 380v se.220v belehet kötni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 07:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyrészt mitől ne lenne 3 fázisú bojler...?

Másrészt egy 120 literes bojler is mindössze 1.8kW-os, teljesen átlagos fogyasztó, ha mondjuk takarító/tisztító gépekkel ill. konyhai gépekkel hasonlítjuk össze. 2.4kW-os fogyasztással bojler ha jól rémlik kb. 200 literesnél kezdődik, szóval az már szinte közösségi mérettel rendelkezik.

Kérdező, ha szeretnél éjszakai áramot, annál baromira nagy eséllyel új mérőóraszekrény kialakítást kell elvégezni, ehhez kell egy regisztrált szerelő. Azzal számolj, hogy ez nem 20-30 ezres tétel. Ahogy írták mások is, belehet ugyan kötni nappalira is, de ehhez is ajánlanék egy villanyszerelőt, hogy lehetőség szerint alakítson ki ennek egy külön áramkört.

2018. nov. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Szirty ***** válasza:

"...nem a helyesírásról van szó ezen a fórumon."


Ez igaz, de ha emiatt a leírt kérdést már nem lehet pontosan értelmezni, az elég baj.

2018. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 AttilaLIX ***** válasza:
Lehet,hogy nevetni fogtok,de én a villanybojlerból kiszedtem a cekázt,és rézcsőből raktam bele egy 4m-es darabot. Ezt a spirált rákötöttem a vegyestözeléső kazánra,és szinte észrevehetetlen + faigény mellett 45c fokos vizem egész télenn megvan !! Sőt a mosógép is innét kapja a melegvizet. Ja.......az áram a legdrágább energia.
2018. nov. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nincs ezen semmi nevetnivaló, de ezt már feltalálták. :) annyi, hogy abban van fűtőszál is, h nyáron is használható legyen.
2018. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 qkker1 ***** válasza:

"Egyrészt mitől ne lenne 3 fázisú bojler...?"


Németországban kötöttem be 3 fázisút, valami 6-8 KW teljesítményű volt, de az átlag valóban 230-t kér.

2018. nov. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!