Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ért egy kis mikrohullámú...

Ért egy kis mikrohullámú sugárzás, lehet bajom?

Figyelt kérdés
Nagymamáméknál ment a mikró, én meg kinyitottam, mielőtt lejárt volna. Régi készülék, és ettől nem állt le, hanem ment tovább. Én persze visszacsuktam akkor, de egy kis sugárzás biztosan ért. Lehet belőle bajom?

2016. dec. 27. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Lehet.
2016. dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett bajod tőle. :)

A mikrohullámú sütő nem-ionizáló sugárzást bocsát ki, azaz nem olyan, mint mondjuk a radioaktív gamma-sugárzás, hogy roncsol meg mutál mindent, hanem pusztán melegít. Persze, nagy mennyiségben az is halálos tud lenni, ha mondjuk szétsütöd vele az agyadat, de na... téged mindössze annyi sugárzás ért, hogy pár sejtcsoportod pár század fokkal melegebb lett.

(Egyébként a sugárzás nagy része a mikrosütő belsejére van irányítva, ahol normál esetben a kaja van.)

2016. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2016. dec. 27. 14:13
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Ezentúl kézzel is fel tudod melegíteni a bablevest.
2016. dec. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kizárt, hogy eleve így működött volna.

Egy kis műszaki érzékkel rendelkező ember könnyen meg tudná javítani...

2016. dec. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

a mikrohullámú sütők a tárgyakban lévő víz molekulákat "zizegtetik" meg számunkra felfoghatatlan sebességgel, ez olyan nagy súrlódási energiával jár, hogy a víz egyszerűen felforr.

szóval nincs semmilyen sugárzás, ami kárt okozhatna az emberben.

2016. dec. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!