Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem ajánlják a mosó-szár...

Miért nem ajánlják a mosó-száritógépeket együtt? érvek és ellenérvek?

Figyelt kérdés
2016. dec. 1. 13:52
1 2
 11/20 anonim válasza:
65%
#1-esnek még kiegészítésként: a kis, környezetszennyező kacsóm még azt sem szereti, ha a penész ott éktelenkedik a lakásban, hiszen télen bent kell szárítani a ruhákat... Nagyon környezetbarát lehet a sok penészölő szert vásárolni, ami helyett újabbakat gyártanak... Ja, hogy szellőztessünk többet. Persze, hagyjuk nyitva a betörőknek az ablakot, ha nem vagyunk itthon, kapjon tüdőgyulladást a gyerek, ha itthon vagyunk stb. Gondolkozzál, műszaki ember, empatikusabban néha.
2016. dec. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
13%

Az engem kritizálóknak jelzem, a teregetés tényleg nem fáj.

Ha penészt emlegetsz, rossz szakmunkásképzőbe írattak a szüleid.

Ha azért veszel meg valamit, mert néhány percig dolgoznod kell, kérdezd meg tőlük, miért nem ültettek időben bilire téged, amikor mondtad, hogy jön a kaki.

2016. dec. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Mansikka válasza:
Én is erősen gondolkodom rajta... mióta családi házban lakunk a penész elleni küzdelem már rémálommá vált. Hiába fűtünk, szellőztetünk úgy, ahogy kell. A téli mosás-teregetés pedig jelentősen ront a helyzeten. Környezetemet pedig másképp vagyok kénytelen védeni (pl. mosódió, ecetes öblítő, stb.). De aki környezetvédelemmel példálózik az gondolom kézzel mos és a lakást is úgy leheli be télen, stb...
2016. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 fata.morgana ***** válasza:
Nagyon nehéz itt a gyakori kérdéseken úgy válaszolni, hogy ne menjen át előbb utóbb személyeskedésbe. Mint itt is már inkább arról megy a vita hogy ki mit hogy szárit, de nem arról hogy miért... Igazából egy valaki irta le a lényeget, hogy a dobméret is számit... Nem leget optimálisan kihasználni egyszerre mint mosó és száritógép. Ha a mosógépnek megfelelően megpakolod ruhával, akkor az a száritónak nagyon telepakoltnak számít. Ugyanannyi ruházoz egyszerűen nagyobb dobméret kell... De végszükség esetére nagyon is megfelel, ha csak alkalmanként kell használni.Egyébként nálunk télen is tökéletesen megszárad a ruha kb 24 óra alatt. Az erkélyen akár 3 szárító is elfér egymás mellett. Utána már csak be kell hozni a lakásba és 1-2 óra alatt átmelegszik. Szóval és is felesleges dolognak tartom a szárítógépet, nekem legalábbis nincs rá szükségem. Egyedül a napokig tartó esős őszi és tavaszi időszakokban van egy kis gond a rendszerrel, akkor viszont be kell inditani a nagy teljesitményű páramentesítőt. Az viszont Az pikk-pakk leviszi a páratartalmat 40% alá. Szóval nálunk sokkal jobban bevált az erkélyen szárítani télen-nyáron.Viszont ha nagyon párás a levegő, a szobában beinditani a páramentesítőt. Olcsóbb is és gazdaságosabb is. Az a baj hogy a lakásban valóban nem szerencsés teregetni, mert megugrik a páratartalom, és annak nagyon hamar penészedés a vége. Ezért kell a páramentesítő.
2016. dec. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 fata.morgana ***** válasza:
Szóval még az előző válaszomhoz annyit hogy aki teheti nyugodtan teregessen kint télen is. Pesze ezt egy csomó helyen nem lehet megtenni, mert például falun mindenki fával fűt szinte, és esténként olyan büdös füstszag van hogy oda valóban nem ajánlott a kint teregetés. nekik marad a száritógép. Esetleg a páramentesítő. Én legalábbis sokkal hatásosabbnak tartom a penészedés ellen.
2016. dec. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Directorx válasza:
Én most vásároltam külön hőszivattyús szárítógépet. Utána gugliztam és azért választottam a külön álló gépet mert a 2 az 1-ben gépeknél (bár praktikus és csak 1 helyet foglal) akár 200 liter vízfelhasználás is lehet 8 KW áramfelhasználás mellett mivel a teli mosást csak 2x-re tudja megszárítani és a párát a csapból vett hideg vízzel csapatja ki. Ha külön szárítót választasz akkor a kondenzációs áramfelhasználása 2-4-5 KW lehet egy szárítási program alatt, a hőszivattyús gépé 0,7-2 KW. Igaz az ára magasabb de a villanyszámlába, vagy a 2 az 1-ben gépnél a vízszámlába is, úgyis kifizeted az áram és vízszolgáltatónak hosszútávon.
2016. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Ha már láttál volna szárítógépet müködés közben, rögtön megértetted volna. Minden menet után egy ujjnyi vastag filcréteg akad fel a szürön. Ez a te inged, gatyád, lepedöd, ami ott jobban kopik, mint két mosásnál. A szárítónak kis lakásokban lehet létjogosultsága, ahol nem lehet szárítani. Egyébként egy törölmetszett baromság.
2016. dec. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A kombinált gépek általában mindenre jók, de rosszabbak, mint az egy funkcióra tervezettek ,és egyszerre kell cserélni őket ha valamelyik tönkre megy. Csak az szólja le szárítógépet, akinek vagy nincs, vagy nem ért megfelelően hozzá! Nekünk hőszivattyús rendszerű van, és garantáltan kevesebbet fogyaszt, mint a benti szárítás miatti szellőztetés hővesztesége. A megfelelő program használata melletti ruha kopás elhanyagolható, sőt kifejezetten előnyös, hogy szöszmentesen veheted ki belőle a ruhákat! Helyhiány esetén a mosógép tetejére is fel lehet tenni a szárító gépet egy közdarab beiktatásával.
2016. dec. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom az ilyenekkel, hogy tervezésükből adódóan egy idő után bebüdösödnek, és aztán az összes ruha át is veszi ezt a szagot. A ruhák nedvességéből valami marad centrifugálás után, ezt a nedvességet jól felmelegíti a szárítógép, és valahogy sose szárítja meg 100%-ig a ruhákat még 90 fokon sem...namost ez a frankó meleg a ruhák belsejében meg a gép egyes alkatrészeiben, ahol nem lesz 90 fok soha, meg a kis nedvesség a baktériumoknak nagoyn jó környezet. Kiveszed a ruhákat, langyi, enyhén párás, enyhén nedves marad a gép belseje. Mire legközelebb beleteszed a ruháidat, baktériumok szempontjából koszosabbak lesznek a mosástól, mint amilyenek voltak használtan...
2016. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Ahhoz, hogy lássuk, miért nem jó a kombi, beszélni kell a külön gépről. Egy szárítógépnek 110-130 literes dobja van, amit kb 1/3-1/2-ig "szabad" tölteni. A meleg levegő (most mindegy, hogyan állítja elő) felmelegíti a ruhákat, a párás levegő továbbhalad, átmegy 1-2 szűrőn, majd hideg segítségével lecsapódik, amit a gép összegyűjt. A szarítást akkor hagyja abba, amikor elérte a megfelelő szárazsági fokot (a párát méri a gép). Az eredmény 2-3 liter víz (centritől függ), ujjnyi szösz (a mosógép ezek szerint nem végez tökéletes munkát), gyűrődésmentes, száraz ruha.

A kombi gép: maximum 50-60 literes dob, meleg levegő, pára, amit hideg víz folyamatos használatával (még többet elhasználhat mint a mosáshoz!!!) csapat le.

No de kérem, hova lesznek a szöszök? Az üstben maradnak, így a következő mosásnál szépen ráragad a ruhákra, vagy kézzel kell amit tudsz összevadászni. A dob méretéről ne is beszéljünk. A kombi gépből olyan gyűrötten veszed ki a ruhát, hogy sírva fakadsz! Ez a gép nem szárít, csak szikkaszt.


Más: aki szapulja a szárítót, annak vagy nem volt, vagy kombi volt neki. Nálunk 1 éve megy a sima kondenzációs, nem hőszivattyús (ami szintén kondenzációs). Ezalatt mindent egész nyáron is szárítottunk, kb 8-9ezer forintnyi áramot használt el ezalatt. De rengeteget mosunk (van, hogy 8-10 tele adagot hetente!).

Aki szerint penészedik, büdösödik, sajnálom, ez nem igaz. Ha résnyire nyitva hagyod mint a mosógépet, semmi büdös nem lesz.

A hagyományos gépek kondenzatorát (mint az autóvan lévő hűtő) ki tudod venni, és a makacs szöszöktől lezuhanyozni. A hőszivattyúsnál ez megbonthatatlan, magyarul ha csökken a teljesítménye, csak szerelő tudja szétbontani és kipucolni. Az árát kb 6-7 év alatt hozza be a simához képest. Nem éri meg.

2017. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!