Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Budapesti klíma karbantartás...

Budapesti klíma karbantartás jó áron?

Figyelt kérdés
Tud valaki budapesti klímaszerelőt ajánlani, aki egy rutin karbantartást és ellenőrzést nem egy kisebb vagyoért csinálna meg? Aki beszerelte a klímát, ne tudjuk elérni telefonon, a külsős cég meg enyhén horror árajánlatot adott (több, mint 8000 forint egy kb. negyed órás munkáért, ennyit azért sokallok érte), szóval ha valaki tud megbízható céget, aki nem horror áron dolgozik, azt megköszönném.
2015. máj. 31. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Észak-pesten ők esetleg: [link]

Bár én még ezt a pénzt is sokalltam :D

2015. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

felejtsd el az olcsó klímatisztítós szakikat, én is évekig szenvedtem hogy büdös volt a klíma, jött a klímás józsi, befújta valamivel mondta hogy oké, 3 nap múlva már büdös volt,

aztán kihívtam a colombus klímát, szétszedték, kigányolták, kifújták, ennek már 2 éve és nem büdös

2015. máj. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem büdös a klíma és nem is valami aprópénzes tisztítást keresek, de azért egy max negyed órás munkáért nem vagyok hajlandó enny pénzt adni...
2015. jún. 1. 00:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mindig kell minden klímát darabokra szétszedni, nem is erre tervezték ez nem lego hogy 100-or szét és össze! Ahol már darabokra kell szedni ott már nagy baj van és csak egyet jelent, hogy a tulajdonosa nem tartotta megfelelően karban. Azaz megúszott pár év alatt pár ezer forintot és ezalatt keletkeztek a "szagok". Ami rendszeres karbantartás mellett sosem jelenik meg, legalábbis nálam 20 év alatt még nem volt erre példa.


Már 3 éve a kérdésnek, de nálam egy átlagos karbantartás 10-15 ezer forint között van, klímától és az elhasznált fertőtlenítőktől (vegyszerektől) függően. Nagyvonalakban: split esetében a beltéri/kültéri egység+szűrők tisztítása, fertőtlenítése és a kondenzcső vízkőtelenítése. Sajnos negyed óra alatt nekem a legnagyobb rutinom mellett sem sikerült soha mindezt megcsinálni, de másfél óra alatt összeszokott jönni. Ma ugyan 3 óra árán, három féle vegyszer használatával 16000 forint számlás végösszeggel zárult a történet, ebből kb.9000 volt az elhasznált vegyszer, számolva az üzemanyagot, nem nevezném jövedelmező vállakozásnak, és én még olcsón csinálom. Kiszámolva nagyjábból 1 óra 1000 forint munkadíjat takar azaz 3 óra = 3000 ft. A legnagyobb jóindulattal sem nevezném kisebb vagyonnak. Horror összegért valóban dolgoznak nagyobb cégek, ugyanezt megcsinálják Budapesten 20-25 ezer forintért. A legtöbb cégnél erősen kétségbe vonom a szakszerűséget (saját tapasztalat).

2018. márc. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!