Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kívülre tehetem a mobilklímát?...

Kívülre tehetem a mobilklímát? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mint tudjuk nem valami hatékony a cucc, mert "vákuumot" csinál a házban, így a réseken dől be a meleg, de mi van akkor, ha megbarkácsolom úgy, hogy maga a szerkezet kint legyen (pl a teraszon), és a csövet nem meleg elvezetésre használom, hanem a hideg bevezetésre? Tudom nyilván nem fogom tudni szabályozni a hőmérsékletet, mert kívül lesz a hőmérője is, de annyi baj legyen...

Így "elméletem" szerint ugyanolyan hatékony lenne mint egy split klíma. (a cső elvezetése már megoldott, nem kell ablakot nyitnom)

Azért vettem mobilklímát, mert olcsón jutottam hozzá, és a split belső egységét nem tudta volna hova tenni.



2014. jún. 12. 03:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Oda teszed, ahová akarod. Legfeljebb kénytelen leszel valahogy kivezetni a szoba levegőjét a készülék köré épített kis dobozkába (ami aztán rontja a hűtés hatásfokát. Mert ugye a mobil klíma a burkolatán levő nyílásokon át szívja be a hűtendő helyiség levegőjét. Vagyis nem a külső tér levegőjét hűti, hanem a helyiségben levő levegőt. Így tudja aztán érzékelni, szabályozni is a hőmérsékletet, hogy megfelelő működés közben egyre hűvösebb levegőt szív be, aztán ha elérte a beszívott levegő hőmérséklete az előzetesen beállított (18 foknál nem alacsonyabb) értéket, akkor leáll.
2014. jún. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fuss neki még egyszer a szövegnek...
2014. jún. 12. 11:51
 3/5 anonim válasza:
Nem jó megoldás! A mobilklíma által beszívott levegő (amit a hűtendő helyiségből vesz el) egy részét arra használja, hogy a kondenzátoráról elvigye a hőt (ezt szívja be a réseken). A másik része pedig lehűlve visszajut a helyiségbe aminek hőmérséklete folyamatosan csökken a beállított értékig. Ha kirakod a gépet kültérre, akkor folyamatosan a teljes levegőmennyiséget kell hűtened a külső hőmérsékletről (nem csak annyit amennyit beszív a kondenzátor hűtése miatt+az egyre hidegebb belső levegő), vagyis jóval nagyobb lesz a fogyasztása az amúgy sem kis energia felhasználású klímának.
2014. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kirakhatod az udvarra is. A Tied. Majd írd meg az eredményt.
2014. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez a problémám csak fordítva!

Nem hűteni, hanem fűteni szeretnék vele!

A fenti megoldás nekem is eszembe jutott, és ki is próbáltam de nem vált be! Hogy azért amit egy válaszoló írt (hogy folyamatosan éri el a megfelelő hőt a már kialakítottból) vagy más miatt, nem tudom...

Ami biztos, hogy ahogy hidegebb van, egyre nehezebben tudja előállítani a megfelelő hőmérsékletet...

Míg a 10-12 fokos éjszakai hőmérsékleteknél egy, másfél óra alatt simán felhúzta 20 fokra, addig most már a két óra sem elég neki ehhez!


Érdekes, hogy amikor a helyiségen kívül volt a készülék, akkor is leállt, mintha a termosztátja elérte volna a beállított értéket, ami ugye lehetetlen, hiszen nem a fűtött levegőt mérte! (Nem jöttem rá miért állt le, majd indult újra tovább)


Egyébként nem gondolom, hogy azt az 1Kw-os fogyasztást soknak nevezhetnénk ha 2,5Kw teljesítményt érünk el vele!

2014. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!