Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Támadt egy kis problémám:...

Támadt egy kis problémám: Újonnan beszereztem egy Orion léghűtőt, de nem működik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A típusa: OA1C 009R. Sokáig kerestem, míg végül találtam egyet, és nagy örömmel vágtam bele a készülék beüzemelésébe. Alaposan megvizsgáltam a használati útmutatót, és aszerint cselekedtem. Először vizet öntöttem bele, pont, amennyit kellett, aztán a jeget, satöbbi, satöbbi.Mindent jól csináltam, többször is ellenőriztem. Bedugtam a konnektorba, és bekapcsoltam. De nem történik semmi. Valaki tudna segíteni?

2013. aug. 5. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha új akkor garanciás. Vigyed vissza.
2013. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha meg megy,de nem hűt akkor az normális mert ez nem klima,csak keringeti a levegőt.
2013. aug. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

jajj istenem azegy borzadály! egy ventillátor is többet ér én is vettem 18 ezerér semmit nem hűtött pedig jol megpakoltam jéggel meg vízzel még a vízhez is tettem jeget és elindultam bevásárolni már alig vártam hogy hazaérjek a jó hűvös szobába hazaértem kinyitottam a szoba ajtót és arconcsapott a fülledt párás meleg levegő

vissza is vittem igaz nem akarták visszavenni de elértem a célomat

2013. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A helyzet az, hogy vannak nagyon jól működő tényleg hatékony léghűtők de a magyar piacot elárasztották az olcsó sz*r konstrukciókkal és minden internetes beszélgetés vagy kérdésfeltevés azzal ér véget hogy mindenki (a rossz konstrukciók használatából származó tapasztalataira építve) lehurrogja a léghűtő technológiát, és mint ahogy a piac is a beszélgetések is a drága klímaberendezések ajánlgatása felé orientálódnak. Pedig nem véletlen hogy pl: Izraelben és hasonló földrajzi szélességen található országokban rengeteg ilyen készüléket használnak megelégedéssel.


Csak egy tippet had adjak van egy Bp-i cég akik ilyen eszközöket forgalmaznak. Az irodájukba el kéne menni valakinek, hogy aztán a tapasztalatait ide vagy más oldalakra is leírja.


Az elérhetőségük:

LYONKER’94 KFT – BUDAPEST

H-1026, Budapest, Torockó köz 2.


Régebben apukám külföldön dolgozott Németben vagy Ausztriában és onnan Izraeli gyártmányú léghűtőket hozott 3-4 db-ot. Ezek tartalmaztak egy kb 6-8 cm vastag tömör (értsd: könnyű porózus) papír rácsot a mérete kb 25 x 25 cm volt a rács szerkezetben a lyukak kb 1 x 1 cm-ek voltak a papír falvastagsága 4-5 mm és a mintázat diagonál tehát

kb mint itt az X-ek egymás alatt, élére állított kockák sora egymás felett:

/ /|

XXXXXXXX |

XXXXXXXX |

XXXXXXXX |

XXXXXXXX |

XXXXXXXX/


A készülék mérete kb 40 x 40 cm lehetett, volt benne víztartály és alul egy tálca annak szélessége kb 2 cm amelybe a papírrács alja beleért. Amikor megtöltöttük a tartályt és az vízzel árasztotta el a tálcát a speciális papírból készült rács minden dimenziójában szélesség, magasság, mélység felszívta a vizet és a ventilátor indításakor hihetetlen hűvös levegőt áramoltatott a légtérbe, emlékszem aznap is olyan 40 fok körüli meleg idő volt talán ezért is maradt meg ilyen élénken ez az élmény pedig vagy 10 évvel ezelőtt történt.


A téma iránt érdeklőknek mondom hogy talán a klímaberendezéseket gyártó cégek üzleti érdekei akadályozzák hogy ez a nagyszerű technológia elterjedjen de nem ártana létrehozni egy oldalt ahol a különböző léghűtő eszközökről a felhasználók elmondhatják véleményüket, ezzel sok rossz konstrukció kiszorulna a piacról, és azoknak is segítenénk aki használtan vagy újonnan szeretne ilyen készüléket venni/használni de nem tud róla semmit. Ha ez nem történik meg akkor továbbra is átvernek minket a gyártók és a használt piacokon tovább gyűrűzik a csalódások sora.

2014. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A helyzet az, hogy vannak nagyon jól működő tényleg hatékony léghűtők de a magyar piacot elárasztották az olcsó sz*r konstrukciókkal és minden internetes beszélgetés vagy kérdésfeltevés azzal ér véget hogy mindenki (a rossz konstrukciók használatából származó tapasztalataira építve) lehurrogja a léghűtő technológiát, és mint ahogy a piac is a beszélgetések is a drága klímaberendezések ajánlgatása felé orientálódnak. Pedig nem véletlen hogy pl: Izraelben és hasonló földrajzi szélességen található országokban rengeteg ilyen készüléket használnak megelégedéssel.


Csak egy tippet had adjak van egy Bp-i cég akik ilyen eszközöket forgalmaznak. Az irodájukba el kéne menni valakinek, hogy aztán a tapasztalatait ide vagy más oldalakra is leírja.


Az elérhetőségük:

LYONKER’94 KFT – BUDAPEST

H-1026, Budapest, Torockó köz 2.



Tel.: (+36-1)-210-8131; (+36-1)-214-6873;(+36-1)-210-8130


Tel./fax: (+36-1)-210-8131;


Mobil (portable): (+36-30)-9519-034; (+36-30)-9548-667


[link]



Régebben apukám külföldön dolgozott Németben vagy Ausztriában és onnan Izraeli gyártmányú léghűtőket hozott 3-4 db-ot. Ezek tartalmaztak egy kb 6-8 cm vastag tömör (értsd: könnyű porózus) papír rácsot a mérete kb 25 x 25 cm volt a rács szerkezetben a lyukak kb 1 x 1 cm-ek voltak a papír falvastagsága 4-5 mm és a mintázat diagonál tehát

kb mint itt az X-ek egymás alatt, élére állított kockák sora egymás felett:


XXXXXXXX

XXXXXXXX

XXXXXXXX

XXXXXXXX

XXXXXXXX


A készülék mérete kb 40 x 40 cm lehetett, volt benne víztartály és alul egy tálca annak szélessége kb 2 cm amelybe a papírrács alja beleért. Amikor megtöltöttük a tartályt és az vízzel árasztotta el a tálcát a speciális papírból készült rács minden dimenziójában szélesség, magasság, mélység felszívta a vizet és a ventilátor indításakor hihetetlen hűvös levegőt áramoltatott a légtérbe, emlékszem aznap is olyan 40 fok körüli meleg idő volt talán ezért is maradt meg ilyen élénken ez az élmény pedig vagy 10 évvel ezelőtt történt.


A téma iránt érdeklőknek mondom hogy talán a klímaberendezéseket gyártó cégek üzleti érdekei akadályozzák hogy ez a nagyszerű technológia elterjedjen de nem ártana létrehozni egy oldalt ahol a különböző léghűtő eszközökről a felhasználók elmondhatják véleményüket, ezzel sok rossz konstrukció kiszorulna a piacról, és azoknak is segítenénk aki használtan vagy újonnan szeretne ilyen készüléket venni/használni de nem tud róla semmit. Ha ez nem történik meg akkor továbbra is átvernek minket a gyártók és a használt piacokon tovább gyűrűzik a csalódások sora.

2014. máj. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bocsesz hogy 2x küldtem el a 2. a jó.
2014. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!