Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Flavorwave márkájú, kör...

Flavorwave márkájú, kör alakú, üvegtálas, halogén, hőlégkeveréses sütőhöz hol lehet HALOGÉN IZZÓSZÁLAT kapni. (talán más tipusoké, Orion, Hausmaister stb is megfelelő lenne hozzá)?

Figyelt kérdés
Kerestem a neten, de nem találtam, hogy hol lehet ilyen kör alakú, 1300 W-os halogén izzószálat kapni. Remélem nem kerül majdnem annyiba, mint egy új sütő. Ha tudtok segítsetek!

2013. márc. 24. 17:20
 1/2 anonim válasza:
Sikerült találnod bele izzót ? Nekem ma égett ki :( Jó nagyot pukkant :( Nem találok sehol bárhogy írom a keresőbe..
2013. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kármán Anna válasza:

Kedves Kérdező Sorstársam!

Röviden a válaszom: ha okos és nem szereti eldobható tartós(?)fogyasztási cikkre elszórni a pénzét ne vegyen semmilyen kínai gyártású légkeveréses sütőt, mert Mo-n nem kapható hozzájuk fűtőszál.

Három hete nyomozok a témában, mert nekem is van egy kiégett fűtőszálú FLAWORWAVE turbó sütőm, amit a Top Shoptól vásároltam. Node én nem adom fel könnyen és hetek óta kutatok az neten. Először a YouTube-n találtam a videót, ami bebizonyította számomra, hogyha nem is egyszerűen ez a fűtőszál/izzó cserélhető és valahol kapható! Íme: https://www.youtube.com/watch?v=5LZRFx9ubAQ vagy https://www.youtube.com/watch?v=gTSNUQmSzTw.

A videón láttam, hogy néz ki az izzószál és az is bizonyítást nyert, hogy valahol, valahogy hozzá lehet jutni. Miután az interneten semmilyen halogén-infra köralakú fűtőszálat / égőt nem találtam, felhívtam a forgalmazókat – nem csak a TOP Shopot!- és hosszas telefonálgatás után számomra a következő a tényállás: Az összes üvegtálas légkeveréses sütőt Kínából importálják. A márkaszervizek állítása szerint ezt a bizonyos fűtőszálat is csak Kínából lehet megrendelni, de a szállítás amellett, hogy hosszadalmas elég bizonytalan is, mert Kínából hatalmas konténerekben érkeznek a küldemények, esetenként több száz másféle áruval ömlesztve. A fűtőszálak meg törékenyek, de erre ez a szállítási mód nem fordít gondot és így nagy részük már törötten érkezik. Az EU-ban az alkatrész biztosítás forgalmazói kötelezettsége megszűnt. Ha a légkeveréses turbó sütő meghibásodik, a garancia időn belül, adnak egy újat persze csak rendeltetésszerű használat esetén!!! Ez pedig, mint tudjuk sötét ló. Azzal nem hajlandóak foglalkozni, hogy ki és hol árul fűtőszálat/ izzót a termékükhöz. (Ez olyan nekem, mintha vennék egy csillárt spéci energiatakarékos izzókkal, de ha kiégnek nem lehet új izzót beszerezni hozzá vagy olyan komplikált, hogy az ember inkább vesz egy új csillárt. A jó hírem az, hogy ilyen sütők nélkül is lehet létezni! Én biztos, hogy nem veszek ilyet többé, amíg kínai. Pedig szerettem használni, amíg működött.)


Miután a magyar oldalakon nem jutottam eredményre és a forgalmazók is elhajtottak, pedig a DELIMANO most is árul ilyen fűtőszállal 3D multifunkciós légkeveréses sütőt, 60.000 forintért!!!

angolul a „halogen bulb” kifejezésre keresve megtaláltam a de.aliexpress.com oldalt és rajta a feltehetően megfelelő fűtőszálat: [link]

Hangsúlyozom, én még nem rendeltem meg így semmiféle tapasztalatom nincs erről az oldalról, de azt hiszem, 10 -14 Eurót meg lehet talán reszkírozni, ha türelmes az ember, hiszen az ingyenes szállítás Mo-ra 15-60 nap. Ez is egy kínai cég, de van irodájuk Londonban is. Sok sikert kívánok mindkettőnknek és sok száz sorstársunknak is!

2015. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!