Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy lehet a léghűtővel hűteni?

Hogy lehet a léghűtővel hűteni?

Figyelt kérdés

[link]

Vettünk egy ilyen léghűtőt és csinálhatok bármit, rakok bele jeget (fölül kell belerakni) vagy öntök bele jéghideg vizet, semmi érezhető változás nincs. Egyik ismerősünk mondat tegnap, hogy az anyjánál is van, de ott működik és úgy, hogy belépnek a szobába és érezhetően hűvösebb van.


Szóval szeretnék segítséget kérni, ha valakinek van ilyen és tudja használni, az segítsen legyen szíves!


Köszönöm előre is!



2013. jún. 19. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van, és sajnos én sem érzek nagyobb különbséget, mintha sima ventillátor menne. Próbáltam hidegvizzel, jégakkuval més sem éreztem hogy hűtene. Ma már csak ventillátornak használom.
2013. jún. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem egy dologra jó, és arra kiváló, hogy ha reggel becsukom az ablakokat, és van 22fok a házban/szobában, akkor a saját testhőmmel, meg a pc hőjével nem melegítem jobban fel. Mi erre használjuk, így tökéletes. Előtte nap végére felkúszott 25-28 fokra a hőmérséklet, így pedig marad annyi, amennyi hajnal 5-kor volt. Akkor zárjuk az ablakokat, és sötétítünk be. Viszont ha már elérte a 25 fokot a szoba, akkor képtelen visszahűteni. Cserébe jóval kevesebbet fogyaszt mint egy klíma. De ősszel/télen mi is beszereltetünk egy klímát, így nem csak egy szoba marad hűvös.
2013. jún. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A hasonló léghűtő berendezéseknél az elhelyezés nagyon fontos.Ki kell totózni hogy a szobában hol érvényesül a legnagyobb hőcsere áramlás.(hideg-le/meleg-fel...ugyi:))

A legjobb hűtőhatás, ugyanis, akkor érhető el, ha a készülék részben nyitott ablaknál vagy ajtónál helyezkedik el, és a hűtött, "kondicionált" levegő közvetlenül a szoba

belsejébe irányul. A részben nyitott ajtó vagy ablak által biztosított levegő beáramlása fontos a „közvetlen

légáramlás” hatásának az eléréséhez.

2013. jún. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez az ún. adiabatikus hűtés, lakószobában csakis nyitott ablakoknál működik, méghozzá úgy, hogy nagyjából kereszthuzatot kell csinálni. Az egyik nyitott nyílászárón belép a levegő, azt párásítja ( a párolgás hőt von el) a gép, és a párás levegő TÁVOZIK a másik nyílászárón, így az elpárologtatott víz sok rejtett hőmennyiséget szállít el.


Ha ez nem teljesül, akkor tökéletesen értelmetlen és max dunsztot csinálsz a szobádból percek alatt.

2013. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!