Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kinek milyen mosógépe van?...

Kinek milyen mosógépe van? Miket vettetek figyelembe a vásárlásnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyi féle-fajta mosógép van már, hogy az ember csak kapkodja a fejét.

Csak 1 pár tulajdonság, amit előbb olvastam:

-15 perces gyorsmosás

-hibaellenőrzési funkció

-késleltetett indítás

-késleltetett befejezés

-gyerekzár

-hátralévő idő kijelzése

-vasaláskönnyítés

-extra öblítés

-gyűrődést gátló rendszer

-pillanatmegállítás

-áramszünet memória

-"kézimosás" rendszer ????


és még sorolhatnám.

A kezemben lévő újságban a legdrágább pl. 239 999 Ft a Miele W3164

Vagy egy másik drágább darab:

[link]


Vajon megéri ennyiért egy mosógépet venni?

Érdekelne, hogy ti mi alapján választottatok gépet. Bevallom őszintén, nekem nem lenne rá ennyi pénzem.



2013. ápr. 30. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ha most vehetnék, arra figyelnék oda, hogy olyat vegyek, ami kijelzni, mennyi idő van hátra a mosásból, mert a mostaninál sosem tudom, és néha ez rossz, mikor elmennék otthonról éppen. Fontos még, hogy minél rövidebb programok legyenek rajta, enyémen is van egy fél órás és egy egyórás, de az összes többit nem használom, mert órákig kínozza a ruhákat, el nem tudom képzelni, az öblítés és centrizés miért tart 3/4 óráig. És persze akkor annál hamarabb tönkre is mennek a ruhák.
2013. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja én 60 ezerért vettem, és nem 9 kg-os, csak 4,5 kg ruha fér bele, de így is néha már elfogynak a bugyik és még mindig nincs tele a gép. Szóval egy 4 fős családba nem kell 9 kg-os, mert a színeseket úgysem mossuk össze a fehérrel, sőt én a pirosas árnyalatokat is külön mosom.
2013. ápr. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is figyelek a pirosakra. :):)

A vasaláskönnyítés mennyire lehet igaz?

2013. ápr. 30. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kinek milyen mosógépe van?"

LG Direct Drive motoros, 6 kg-os, 1000-res centris gépem van.


"Miket vettetek figyelembe a vásárlásnál?"

1. 5-6 kg-os legyen, se több, se kevesebb. A nagy dob is hátrány kevés ruha mosásánál.

2. Lehetőleg Direct Drive motoros legyen, megőrülök a legtöbb mai géptől, ami centrizéskor éles visító hangot ad ki. Ezt szinte nem is hallani. A szivattyúja is teljesen halk, a legnagyobb zajt akkor adja ki, amikor a vizet tölti magába.

3. Legyen rajta hátralévő idő kijelzés.

4. Legyen rajta 30 perces gyorsmosás funkció. Bár ezt is csak arra használom, hogyha sok alsónemű és zokni van a színes ruhák között, akkor kimosom a 30 perces programmal, hogy a kosz többsége távozzon, majd ráteszem egy alapos 80-90 perces programra az egészet újból. Úgymond előmosásra használom csak.

5. 1000-res centri legyen rajta: télen hideg időben jól jön.

6. Viszonylag használjon vizet is. A nővérem Samsungja nagyon energia és víztakarékos(40l). Én azt mondom mosógépet nem azért veszünk, hogy spóroljunk, hanem hogy normálisan mossunk. Többet fogyaszt a mi LG-nk(56l), de jobban mos és öblít.

7. Legyen rajta normális kímélő program. Hihetetlen, hogy sok mai gépről ez hiányzik, például az összes "alap" Samsung gépről hiányzik. Sok nyomott mintázatú pólóm-pulcsim van. Fontos volt, hogy "sokvizes" kímélő program legyen a gépben, amikor a gép a ruhát nem a dobnak csapkodja és nem egymásra nehezednek a ruhák, hanem félig engedi a dobot vízzel, és úgymond csak "lebegnek" a ruhák a vízben. Így nem törnek ki a nyomott felületű minták.


Szóval ezekre figyeltem. És főleg a normális kímélő programra, mert nincs kedvem drága olasz (Diesel, Armani) ruhákat kidobni pár mosás után azért, mert tönkremegy róla a nyomott felület.


"el nem tudom képzelni, az öblítés és centrizés miért tart 3/4 óráig."

Hidd el, 4-5 kg ruha kiöblítéséhez kell ez az idő. Nem poénból találták ki a gyártók ezt. A mi LG-nk normál programon 51 percig öblít. Én mostam már kézzel zoknit és kisebb ruhadarabot. Engedem-engedem a vizet, már 10-15 liter víznél tartok, még mindig nem tiszta a víz. Innentől fogva elhiszem, hogy ennyi ruha kiöblítéséhez kell az az 50 perc.


"A vasaláskönnyítés mennyire lehet igaz?"

Valamelyik mosógépgyártó ezt úgy oldja meg, hogy az öblítéshez több vizet használ a gép, ezáltal nem nyomódnak annyira egymásra a ruhák, tehát kevésbé gyűrődnek.

Az LG-n ez annyit jelent, hogy centrizés után 5 percig még a dob mozgatja a ruhákat. Ezáltal nem lesznek a dob oldalához odatapadva, illetve lazítja a ruhák állagát. Sokat nem ér amúgy, de kipróbáltam gyűrődésgátló nélkül és azzal is, és azért gyűrődésgátlóval jobb a helyzet egy picit.

2013. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 rakenroll válasza:

OLyan gépet vegyél ami:


1. Van gyors program és tudsz hőmérsékletet is állítani, mert 30 perc 30 fokon szart sem ér.


2. Kevés vizet használ: a mosás egyik feltétele csak a víz a dob kialakítása és mozgása is fontos szempont, ne parázz, hogy ha kevesebb vizet használ kimossa az rendesen.


3. Ne a legolcsóbbat vedd meg, de ne is a nagyon drágát, nincs értelme 120-nál többet adni úgysem fog többet húzni öt évnél.


4. Ne legyen 45 centinél keskenyebb, mert hiába hat kilós, keskeny a dobja és nagyobb dolgokat (poliészter párna) nem tudsz vele mosni


5. Relatíve ismert és bevált márka legyen. Indesit, Whirlpool, olcsó Samsung és Beko kerülendő.

2013. máj. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves tőletek a részletes tanácsadás, ment a zöld kéz mindenkinek!:)

Szívesen veszem mások véleményét is, csak ahogy látom ebben a témában nem annyira aktívak az emberek, mint pl. a családi kapcsolatokban. :):):)

2013. máj. 1. 11:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!