Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen eszközre van szükségem,...

Milyen eszközre van szükségem, hogy ki-de tudjak kapcscsolni a számítógépemről egy szabvány 220as lámpát?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék összekötni a számítógépemmel egy konektort vagy egy lámpát? Gondolm valami dobozka kell hozzá, amibe bele megy egy lan kábel, és be tudom kötni egy áramkörbe.
2013. jan. 10. 06:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

40 ezer alatt nem nagyon úszod meg a dolgot.

Ha továbbra is érdekel akkor segítek.

2013. jan. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Hát ennyi pézt egyenlőre nem kőletnék rá, de hobbi szinten érdekel az elektromosság, így kíváncsi lennék mégis hogyan kivitelezhető a dolog.

Hogy milyen ezkőz tud ki-de kapcsolni egy 220as tárgyat, illetve ezt hogyan tudom vezérelni számítógéppel?

2013. jan. 10. 07:41
 3/26 _Jessy_ ***** válasza:
Mikrokontrollerekkel szerintem 10-ből megvan egy bluetooth verzió, ha megcsinálod magadnak :)
2013. jan. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd picit jobban kérlek. Sajnost most kezdem csak a témát. Mi az a mikrokontroller? Hogyan tudom hálóztaba kötni? Hogyan kapcsolgathatom bluetoothal? (A bluetooth még jobb is, de a kábeles verzióra is kíváncsi lennék) Amugy egy 20as belefér annyiból meg is csinálom :) Mondjuk akkor már nem csak 1dolgot szeretnék kapcsolgatni.
2013. jan. 10. 07:57
 5/26 _Jessy_ ***** válasza:

Azért annyira nem egyszerű, hogy itt megválaszolható legyen :) Nézz körül a hobbielektronika fórumon. A hozzászólásaidból ítélve nem hiszem, hogy a közeljövőben sikerülhet a dolog, de ha valóban érdekel, akkor meg lehet csinálni. Sok türelem, kitartás, tanulás, stb.

U.I.: Remélem nem sértettelek meg, nem állt szándékomban.

2013. jan. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ha van a gépen LPT port, akkor nem elég egy minimális elektronika (ellenállás, dióda) meg egy relé?
2013. jan. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nem sértettél meg. Azt a fórumot már olvasgattam picit de ott is tul bonyolult leírások voltak.

Viszont ha te értessz hozzá, le tudnád írni a hozzá szükséges eszközöket? Pl.: Milen csip doboz kábel ellenállás ilyeski kell hozzá? Egyszóval a hozzávalókat. Illetve hogy körülbelül hogyan kapcsolódnak egymáshoz?

Nem kell teljesen precízen, csak hogy valami utmutató legyen milyen irányba induljak el.


Bárkiek várom az építő jellegű hozzászólásait. Akár csak egy pici részt, akár a teljes dolog működését írja le. Egy dolog. Kérlek picit szájbatlrágósra vegyétek a formát, ugyanis ezt a témát mindóssze ma kezdtem.


Mindenkinek köszi a válaszokért :D

2013. jan. 10. 08:39
 8/26 A kérdező kommentje:
Van lpt port a gépemen, de még nem tudok róla sokat. Illetve olvastam, hogy ha ezzel a csatlakozóval szeretnék foglalkozni akkor egy szilárdtest relére van szükségem, de még arról sem tudom egészen pontosan, hogy az micsoda, illetve, hogy azt hogyan kell összekötni az lpt portal.
2013. jan. 10. 08:50
 9/26 anonim ***** válasza:
2013. jan. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"Ha van a gépen LPT port, akkor nem elég egy minimális elektronika (ellenállás, dióda) meg egy relé?"


Valóban egyszerűbb lenne a dolog, de akkor is kell némi elektronikai alapismeret hozzá. A másik probléma, hogy pl. Windows-ból már nem olyan egyszerű elérni az LPT egyes vezetékeit, mint mondjuk DOS-ból volt. De ha a kérdező jó programozásban, akkor ezt áthidalhatja. (Meg azt hiszem léteznek ehhez segédprogik vagy library-k.)

2013. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!