Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Házi vízellátó szivattyú és a...

Házi vízellátó szivattyú és a kút közötti távolság lehet 17m?

Figyelt kérdés
Ekkora távolságnál nem fog csökkeni a viz nyomása,vagy ez esetben erősebb teljesitményű szivattyút kell venni?Milyen szivattyú lenne erre a legmegfelelőbb?
2012. jún. 14. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:

A szívóág hossza lenne 17m? A szivattyút a lehető legközelebb kell telepíteni a kúthoz,a szívóágnál erősen ajánlott kerülni a vízszintes csövezést.A nyomóág hossza elvileg bármennyi lehet,gondolom nem emeletes házban laksz tehát nem sokat kellene a szivattyúnak emelni.

Villszer

2012. jún. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Családi házban. Igazándiból a zsivattyú és a kút közötti távolság 17méter. Tehát ezzel kapcs. vannak kétségeim....
2012. jún. 14. 20:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet is. A szivattyút rakd a kútba,vagy mellé.A nyomóág meg a föld alatt a házba.Meg sem kottyan neki 17m.
2012. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Épp ez a gond,hogy a szivattyút nem tudom a kút mellé rakni hanem csak egy tőle 17méterre található épületbe.
2012. jún. 14. 21:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld ki így. Ha nem megy, majd találsz megoldást, hogy a kútba, vagy a kút mellé telepítsd a szivattyút. Ha egyszer NINCS más megoldás, akkor minek a kérdés?

Tegyél a kútba búvárszivattyút, és azzal nyomasd valamilyen tartályba a 17 m-es csövön keresztül. A búvárszivattyú a Teccóba 6000.- ft

2012. jún. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget.
2012. júl. 6. 13:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szaki,de láttam már kútat is meg szivattyút is. Abból indulok ki hogy jómagam is locsoltam három kútbol egyszerre,egy szivattyúval.Három kútat kell elképzelni egymástól 10-20 méterre ,különböző mélységen,középen összehozva egy közös visszacsapószeleppel és rajta a szivattyú,erre a megfelelő vízhozam miatt volt szükség.Válaszom tehát: próbálkozz bátran ,de legalább kétlépcsős szivattyú kell.
2012. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 6000 forintos Tesco szivattyút meg használják egészséggel a kínaiak,meg egy 6/4-es vagy 40 mm-es kútba hogy tesz az ember búvárszivattyút? Én a Pedrollót ajánlom (Jet rendszerűt ami nyom is 4-5 bar-t meg szívni is tud)vagy egy békebeli többlépcsős szivattyút egy akármilyen villanymotorral.
2012. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem 8 métert megy vízszintesen a szívócső egy helységbe 80 cm mélyen.A szivattyúnál egy vízszűrő és egy visszacsapó szelep, igy van rákötve egy 30ezres vízműre. Tökéletesen működik!
2014. szept. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!