Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért megy el az áram, ha...

Olibaba kérdése:

Miért megy el az áram, ha megy a szivattyú?

Figyelt kérdés
Ha megy a szivattyú, lecsapja az áramot az egész házban. Akár mosogatunk, akár a mosógép megy, vagy zuhanyozunk, folyton lecsapja a falon lévő főrelét. Ha mindent lekapcsolunk és utána föl (a szivattyú reléje kivételével), akkor újra van áram, de a szivattyúét csak 5-10 perc elteltével lehet visszakapcsolni. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 21. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok villanyszerelő,véleményem az ,hogy vagy zárlatos (ha egyből lecsapja) vagy túlmelegszik és leold a hő kioldó.
2012. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A relé gondolom a kismegszakító. A fogyasztás mérő alatt is lekapcsolja,vagy csak a szakasz megszakítót? Lehet hogy a szivattyú áramkörén van más fogyasztó is van.A szivattyú nyom e vizet egyébként? Ha nem akkor le lehet szorulva a lapát, és sok egyéb probléma. A megszakítót azért nem tudod vissza kapcsolni mert a bimetál nem hűlt ki benne.

Villszer.

2012. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szivattyú nyomja a vizet, pár percig folyamatosan jön a víz, de utána elmegy az áram. Igen, relé alatt a kismegszakítókra gondoltam, de minden helyiséghez más-más megszakító tartozik. Azért írtam, hogy főrelé, mert nem a szivattyú kismegszakítóját nyomja le, hanem a legnagyobbat, amire rá van kötve az összes többi. A fogyasztás mérő kérdést viszont nem értettem... nem vagyok otthon ebben a témában.

2012. márc. 22. 12:52
 4/5 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:

A szivattyú áramkörére van kötve a bojler, természetesen a szivattyú és egy fagyasztószekrény. ÉV-relé van, azt csapja le és utána azt a kismegszakítót nem lehet visszakapcsolni. Mérő óra alatt nem csapja le.

2012. márc. 22. 15:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbálj ki egy másik szivattyút,ebből kiderül hogy az-e bűnös vagy a hálózat.Lehet hogy ahogy melegszik a szivattyú elkezd szorulni a csapágy vagy a tömszelence,vagy lehet menetzárlatos a tekercselése,ha egyik sem akkor a hálózattal van baj.
2012. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!