Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép: valóban spórolunk...

Mosogatógép: valóban spórolunk vele?

Figyelt kérdés

Egyesek megcáfolhatatlanul állítják, hogy igen. Én nem vagyok ebben annyira biztos. Pontosabban csak abban nem vagyok biztos, hogy minden esetben igaz-e ez az állítás.


Benne lennétek egy közös számolásban? Mennyibe kerül havi szinten egy mosogatógép fenntartása és ezt összevetve, hogy mennyit költünk abban az esetben ha kézzel mosogatunk.


Tehát, amiket össze kéne szednünk:

- Mennyibe kerül maga a mosogatógép és mennyi az élettartama? (egy hónapra vetítve kapunk amortizációt. javítsatok ki, ha ezt máshogy kell meghatározni)

- Mennyibe kerül bele a mosószer? (szintén egy mosásra vetítve)

- mennyi vizet fogyaszt - egy mosással

- mennyi áramot - egy mosással


Itt napi 2, tehát havi 30 mosással számolnánk


Kézi mosogatás:

- mennyi vizet fogyasztunk napi szinten

- mennyi mosogatószert


Ez az amit már nehéz objektíven meghatározni, :( majd próbálunk tippelni



Aki csak pár adattal tud szolgálni, az is írjon :) Csak összeáll majd a kép



2012. máj. 21. 07:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Ez az egész mosogatógép téma egy misztikum, ahogy nézem a hozzászólásokat.

Egy 4 tagú családot számolj, reggeli-ebéd-vacsora mosatlanjával. Ezt mosogasd el 20 liter több mint 60 fokos vízzel.

Na ez nem fog menni. Még ha nagyon pro mosogató vagy, a 20 litert megoldod, de a 60 fokos vízbe bele sem tudsz nyúlni. Olyan szennyeződéseket old le, és annyira tisztán veszed ki az edényeket belőle, hogy azt a minőséget te kézzel csak szenvedéssel éred el.

Amióta van gép itthon, csak pozitív vele a tapasztalat, a bepakolásra figyelni kell.

Persze időben kézzel lehet hamarabb is végezni, egy teljes program 40 perc szárítással együtt.

2012. máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Ez nagyon király, de nem ez lett volna a kérdés lényege.


Személyes beszámoló: ennek kapcsán elkezdtem figyelni a szokásainkat, vízfogyasztásunkat. Meglepő módon: vagyok olyan jó, mint egy mosogatógép: :) alig fogyasztok vizet. (napi 2 alkalommal 7 percet vesz el az életemből.)Így mindent összevetve, nekünk nem való. Valószínűleg annak igen, - persze most, ha az anyagiakat nézzük csak, - aki egy (esetleg 2) komplett kádnyi vízzel mosogatja a 9-12 terítéket.


Léptem

2012. máj. 25. 07:56
 23/27 anonim ***** válasza:

Ha már összesítettél.. azért kiírhatnád, hogy pontosan x tányér, pohár, evőeszköz elmosogatása, hány Ft-ra jön ki a kétféle módszerrel.

Tényleg kíváncsi lettem.

2012. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy erősen szokásfüggő: ha kinyitod tövig a csapot és közben pepcselsz, akkor valóban sok víz folyik el. Konkrétan a saját kérdésem miatt kezdtem el rászokni az állóvizes verzióra. Nagyon odafigyelve kb. 20 literből oldottam megy egy átlagos napnyit. (ha nem figyelsz rá, 200 liter is elmehet simán) Talán ez lehet egy kis (45 cm-es) mosogatógép töltete.


No jó, próbálok számolni:

egy mosás a mosogatógéppel: (javítsatok ki ha kell)

tabletta: legyen 20 Ft

só, stb elhanyagolható, nem számolom

víz: legyen 10 liter - 7 Ft

áram: legyen 0.8 kwh - 38.4 Ft

amortizáció: amennyiért a gépet vetted, (70 ezres gép, 10 évre) napi szintre bontva - 19.4 Ft


Ez összesen: 85 Ft - igyekeztem inkább alul, mint fölül kalkulálni - ez volt a mosogatógép


Ha levonjuk belőle az 5 Ft-nyi mosogatószert, akkor bp-i csatorna és vízdíjjal 114 liter vízzel mosogathatnánk cserébe. (valamivel kevesebb, mert a vízmelegítésre nem áll rendelkezésemre adat) Kb. itt van a váltó.

2012. máj. 25. 10:46
 25/27 anonim válasza:
Nekem Whirpool gőz funkciós mosogatógépem van. 3-an vagyunk rá. Én és a két kisfiam. Férjem kint van. Mindegy. Nekem napi 1x megy. Most a legutóbbi vízszámlán lepődtem meg a legjobban... 4000 forint lett.... nem akartam hinni a szememnek. Szerintem gazdaságos és nem fogyaszt sokat. Nem szir-szart kell venni. :)
2012. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 acelsziv ***** válasza:
Nálunk heti 2-3 mosogatás van 50 fokon. Mindent a gép mosogat és minden tekintetben jobban jön ki, mint a kézi mosogatás. Tabletta, só, öblítő a Lidl -ből van. Nem kell Somat meg egyéb márkás marhaság, mert azok sem jobban és csak a reklámot fizeted meg.
2013. jún. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
időspórolás miatt ha családom lenne tuti vennék.most 2 en vagyunk,de ha lenne 2-3 gyerekem,belehülyülnék az örökös mosogatásba.anyuéknál is van,igaz h megy 1 órát minimum,de addig mást csinálhat az ember.aki a kajamaradékról írt,attól megkérdezném hogy ő kézzel soha nem hagyott a tányéron egy pici foltot se??nem hiszem..mosószere tuti drágább,de engem nem érdekelne ha cserébe nem kell 1 órát sikálnom a tányérokat
2013. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!