Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép: valóban spórolunk...

Mosogatógép: valóban spórolunk vele?

Figyelt kérdés

Egyesek megcáfolhatatlanul állítják, hogy igen. Én nem vagyok ebben annyira biztos. Pontosabban csak abban nem vagyok biztos, hogy minden esetben igaz-e ez az állítás.


Benne lennétek egy közös számolásban? Mennyibe kerül havi szinten egy mosogatógép fenntartása és ezt összevetve, hogy mennyit költünk abban az esetben ha kézzel mosogatunk.


Tehát, amiket össze kéne szednünk:

- Mennyibe kerül maga a mosogatógép és mennyi az élettartama? (egy hónapra vetítve kapunk amortizációt. javítsatok ki, ha ezt máshogy kell meghatározni)

- Mennyibe kerül bele a mosószer? (szintén egy mosásra vetítve)

- mennyi vizet fogyaszt - egy mosással

- mennyi áramot - egy mosással


Itt napi 2, tehát havi 30 mosással számolnánk


Kézi mosogatás:

- mennyi vizet fogyasztunk napi szinten

- mennyi mosogatószert


Ez az amit már nehéz objektíven meghatározni, :( majd próbálunk tippelni



Aki csak pár adattal tud szolgálni, az is írjon :) Csak összeáll majd a kép



2012. máj. 21. 07:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Én kézzel folyó vízzel szoktam mosogatni. Ha nem azzal tenném, egyszer ugye feltöltöm a mosogatót, amikor beáztatok, utána meg öblítek. Ha a mosogatógép tartalmát nézem, kb. 5 perc öblítő víz folyatással megtelne a mosogató. Ez legalább 3 mosogatótálnyi víz. A mosogatógép kb. 1 adaggal fogyaszt vizet, mert nem eláztatja a tányérokat, hanem spricceli.

Nem indítom be soha naponta a gépet, csak tele indítom be.

2-en vagyunk, főzök 2-3 naponta, ha megszáradtak az edények rögtön elrakom, így a szennyes a gépben gyűlik mindig. Így kb. heti 2-3x megy.

Amiket veszek bele: Mosogató tabletta kb. 42 Ft/db (Somat), de mindig akkor veszem, amikor akciós, úgyhogy vettem már 30-35/db-ért is. Ez a legalapabb tabletta, 60 fokon szépen elmosogat mindent, nem kell dörzsölnöm, öblítenem előtte vagy utána semmit, minden szépen lejön. Öblítőt soha nem használok. Akinek nem jön le váltson tablettát, vagy ne a 40 fokos programot válassza.

Amit még mindenképp kell bele: só, ez kb. 2 havonta kb. 200gr. Ez a mennyiség kb. 80,- Ft.

Az áramot azt nem tudom mennyit fogyaszt, A kategóriás gép, de 2 órás a program.


Emellett használok kézi mosogatószert is, mert vannak olyan dolgok, amiket gépbe nem teszek be, mert nem bírja, pl. hőre lágyuló műanyag edények, műanyag tálcák.

Egy nagy Jar-t szoktam venni, az kb. 1 évre elég így.

2012. máj. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Elég különbözőek biztos a szokások, ezért most csak annyit tudok írni, amit magamra, az én helyzetemre vetítve tudok:

kb. 40 liter víz kell és

12 grammnak (ml-ben ugyanennyi) megfelelő mosogatószer egy napi adag mosatlanhoz, ami kb. egy mosogatógépnyit is jelent egyben.


ez víz és csatornadíj ára:

28 Ft-ot


mosogatószer ára:

5 Ft-ot jelent


ehhez még jön hozzá a vízmelegítés, annak még utána kell néznem...


viszont a lényeg az körvonalazódik:


az vegyen mosogatógépet, aki "megengedheti magának", hitelre semmiképp se, hogy majd "spórolunk" vele, mert ez egész egyszerűen nem igaz. (gondolom az üzletben ezt igyekszenek elhitetni, meg az alacsony vízfogyasztását hangoztatni, de ezzel csak megtévesztik az emberek egy részét)


Azért írom ezt így le, mert az én ismerőseim közt is van olyan, aki beruházott az utolsó kis félretett pénzén mosogatógépre és elsősorban abban a hiszemben tette, hogy ezzel pénzt fog megtakarítani.

2012. máj. 21. 14:55
 13/27 A kérdező kommentje:

mindenkinek hasznosra értékeltem és értékelem a válaszát egyébként. :)


én még gondolkodom a kérdésen: nem tudom, hogy most akkor spór legyek inkább, vagy lusta :P

2012. máj. 21. 15:12
 14/27 anonim ***** válasza:
41%

Te most a sz@rrágóságodat próbálod számokkal bizonyítani/bizonyíttatni? Ha drágának találod mosogass kézzel,ha a kutyától is sajnálod az ételt ne használj vegyszert, rakj a mosogató lébe kenyeret és azt add neki(régen így "etették" az ebeket.Nem olcsó a gép de választani kell ár-érték arányban ami a pénztárcádnak és az igényeidnek legjobban megfelel.Nem kell hagyni az eladót hogy rád tukmáljon plusz funkciókat amit sohasem fogsz használni súlyos ezrekért. Nekem megérte e gép hogy a feleségem megrakja, esténként elindítja,majd leül mellém beszélgetni odabújni.Nem kell neki még 1 órát lubickolni a lében. Na ezt te nem tudod kifejezni pénzben!!!

37F

2012. máj. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Nem.

Csupán azt a tévhitet, hogy a mosogatógéppel spórolunk, eloszlatni szerettem volna. A kérdés feltevésekor még számomra is csak sejtés volt, aztán elkezdtem számolgatni.


Itt (gyakorikerdesek.hu), teljesen megszokott ez az arrogáns stílus? Ezt normálisnak és elfogadhatónak tartják a te és hozzád hasonlók? Mert én nagyon nem

2012. máj. 22. 07:34
 16/27 A kérdező kommentje:
nem fogom így etetni a kutyám, mert nincs. viszont nem is tudod, de nagyon érdekes információba avattál be :) az ilyesmi engem érdekel, hogy eszközök híján régebben mit és hogyan oldottak meg. igen, azért csinálták így valószínűleg, mert a "régieknek" még alap volt, hogy tiszteljük meg azt ami jutott nekünk, elsősorban az ételt. nem volt jellemző, sőt meg se fordul a fejükben, hogy akár egy falat kenyeret is kidobjanak. ez nagyon becsülendő
2012. máj. 22. 07:48
 17/27 fúróferkó ***** válasza:

A kérdező nagyon jól érti ,és úgy látszik tudja is mi mennyi

,azért tette fel itt a kérdését,esetleg más hogy látja a mosogatógép-mosogató vájling dilemmát.A napokban voltunk vendégségben és a háziasszony büszkén mutatta az új szerzeményt, a mosogatógépet.Nem akartunk a vendégjoggal visszaélni,bizony az egyik tányér alsó peremén ott volt a kajamaradék.Képmutatóan bólogattunk :hű de jó kis gép.

A mindenkinél okosabb,arrogáns hozzászólások ne keserítsenek el ,de az jó, ha szóvá tetted.Ugyanezen a fórumon visszaolvasva sok hasonló stílusú ,mindenkinél okosabb ,néha már okafogyott hozzászólást lehet találni.

Olvass és felfedezed,hogy az arrogancia szele mindig egy irányból fúj!

2012. máj. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Én is csak az általános iskolai matek tudásomat használtam eddig :) (utánanézve persze az aktuális áraknak, mosogatógép fogyasztási adatoknak, stb.)

Köszönöm, hogy kifejezted egyetértésed :) (ilyenkor sokan láthatatlanok maradnak)


Hogy maradjunk a témánál: Mi lenne ha kifejezetten egy olyan számítást csinálnánk, hogy ki az akinek már kifejezetten megérné egy ilyen gépre beruházni?

Tehát, hogy minimum egálra jöjjenek ki a költségek. Itt egy folyóvízben sokat mosogató valakire gondolok, akinél összejön a napi egy, esetleg kettő töltet is és magas náluk a víz és csatornadíj. Cserébe olcsó gépet vesz, olcsó kapszulával


Várom az infókat, hogy mennyiért, milyen adatokkal láttatok mosogatógépet, kapszulát, mennyi a legmagasabb víz és csatornadíj az országban, stb.

2012. máj. 22. 09:32
 19/27 Szonjus válasza:
Nekünk nincs és nem is érné meg. Még időben sem, két ember nem spórol vele annyi időt, mert hát két tányért stb. elmosni nem sok idő. Szerintem pénzben sem érné meg, de nem gondolkozunk ilyenen, mert az a napi 3×15perc mosogatás 2felé osztva annyira nem viseli meg egyikünket se. Ha ennyire lusta lennék én szégyellném magamat. Meg, ha tele akarnám gyűjteni a gépet, akkor elöbb fogynának el a konyhai eszközök amiből egy van (pl. habverő, fokhagymanyomó stb. ), szóval mégiscsak kéne kézzel mosogatni... sőt van, hogy egy kést használok a zöldség és a hús összevágására, a kettő között el kell mosni... az megint mosogatás. Szerintem, ha valaki nagycsaládos megéri, időben mindenféleképpen...
2012. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
nekem van egy whirlpool naponta 1-2 szer megy 9 teritékes szerintem megéri kevés vizet használ kényelmes és tiszta a végeredmény szerintem felesleges 3-4 ezer ft os tablettákat venni a müllererbe vagy az aldiba szoktam mosogatógép tablettát venni 1-2 ezer ft ér 70 darab os az aldis és jó az öblítő sokáig elég nagyon már 1 éve megvan demég mindig van picit hiditva teszem bele a só az kb 2-3 honapig elég az ára 3-400 körül van a lidlbe ill a müllerbe
2012. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!