Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép: valóban spórolunk...

Mosogatógép: valóban spórolunk vele?

Figyelt kérdés

Egyesek megcáfolhatatlanul állítják, hogy igen. Én nem vagyok ebben annyira biztos. Pontosabban csak abban nem vagyok biztos, hogy minden esetben igaz-e ez az állítás.


Benne lennétek egy közös számolásban? Mennyibe kerül havi szinten egy mosogatógép fenntartása és ezt összevetve, hogy mennyit költünk abban az esetben ha kézzel mosogatunk.


Tehát, amiket össze kéne szednünk:

- Mennyibe kerül maga a mosogatógép és mennyi az élettartama? (egy hónapra vetítve kapunk amortizációt. javítsatok ki, ha ezt máshogy kell meghatározni)

- Mennyibe kerül bele a mosószer? (szintén egy mosásra vetítve)

- mennyi vizet fogyaszt - egy mosással

- mennyi áramot - egy mosással


Itt napi 2, tehát havi 30 mosással számolnánk


Kézi mosogatás:

- mennyi vizet fogyasztunk napi szinten

- mennyi mosogatószert


Ez az amit már nehéz objektíven meghatározni, :( majd próbálunk tippelni



Aki csak pár adattal tud szolgálni, az is írjon :) Csak összeáll majd a kép



2012. máj. 21. 07:56
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
100%

Minimum 4, de inkább annál több tagú családnál érdemes ezen gondolkodni... Fő előnye talán az időspórolás lenne, de ha belegondolunk, az sem igaz. Mert míg bepakolunk és kipakolunk a gépből, annyi idő alatt kézzel is elmosogathatunk...


Szóval amikor egy családnál egy nap csak kevés mosogatnivaló gyűlik össze, akkor nem éri meg pár tányér miatt elindítani... Vannak akik napokig gyűjtik a koszos edényt, azután csodálkoznak, hogy nem mossa ki a gép rendesen. Hát persze, hisz rászáradt a kaja... Ennek lehet nekiállni kézzel dörzsölni. Ahelyett, hogy rögtön evés után elmosogatta volna kézzel. Előrébb volna. A kézzel mosogatás pedig nem azt jelenti, hogy őrült módon folyatni kell a vizet...


Egy nagy családnál, hogy ne kelljen valakinek óráig mosogatni naponta, ott jól jön a gép, ott már érdemes számolni. De ha a fittségbe belefér, hogy gyorsan kézzel elmosogat valamelyik tag, az sem jelenti, hogy pazarolni kell a vizet. Egyszerűen nem folyó víz mellett kell csinálni, hanem mosogatóban vagy tálban lemosni, és öblítővízben leöblíteni. Ez biztos nem több a gépinél. Csak nem szabad lustának lenni...

2012. máj. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
most veszem észre, hogy rosszul ütöttem be, napi 1 mosást szerettem volna írni
2012. máj. 21. 08:18
 3/27 anonim ***** válasza:
69%

A fő különbség,hogy a kéz max 40 fokos vízben tud mosogatni,a gépben meg mehet a 90 Celsius fokos is.

És a forró víz sokkal jobb zsíroldó,és szennyeződés eltávolító,mint a langyika.

Ezért gazdaságosabb és szebb a géppel elmosott cucc.

2012. máj. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

A többi részét: pl., hogy kényelmes, én se vitatom. Most szeretnék csak a számolásra hagyatkozni.

Meddig elég nektek egy folyékony mosogatószer? Ehhez hányszor mosogattok kb. és mennyibe kerül a tabletta? Ilyenek érdekelnének

2012. máj. 21. 08:20
 5/27 A kérdező kommentje:

a gazdaságosat ebben az esetben pont nem értem, hiszen sokkal többe energia 90 fokra melegíteni a vizet


Konkrét számokkal jöjjetek légy szíves. A végén összesíteném.


Tól-ig határokat is meg lehet adni. pl. a mosogatógép áraknál. (én eddig azt hiszem 65 ezertől kb. 300. ezerig láttam az árakat)

2012. máj. 21. 08:23
 6/27 anonim válasza:
Mi ketten lakunk együtt a párommal, mi egy héten 1x indítjuk be a mosogatógépet. Nagyobb fajtát vettünk, nem a két személyest. Ez volt 120.000 Ft. Kell hozzá venni sót és öblítőt. Nekünk a só fél évre elég, az öblítő 1 évre. A só ára 800 Ft körül van, az öblítőé kb 1200 Ft. Bele a tabletta volt 4000 Ft, 52 darabos, ami kb 1 évre elég. Mi csak tányérokat, poharakat mosogatunk vele, nagyobb edényeket kézzel mosom el. Szerintem nagyon megéri, rengeteg időt spórolok vele.
2012. máj. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
Az előző vagyok, mi mindig 50 vagy 60 fokon mosogatunk. Ragyog minden, amikor kivesszük az edényeket, felesleges 90 fokon.
2012. máj. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
egy héten egyszer? jól olvasom?
2012. máj. 21. 08:40
 9/27 anonim ***** válasza:

Én két éve számoltam ki, úgyhogy azok az adatok már nem helytállók, de akkor kb. havi plusz 2 ezer Ft volt a mosogatógéphasználat havi költsége. Plusz ugye egyszer meg kellett venni a gépet.

Ez úgy adódott össze, hogy kézzel ugyan több vizet használok, ami minimális többletköltség, viszont olcsóbb mosogatószert, és a vizet a gázbojler melegíti fel. A gépbe kevesebb víz kell, viszont villan melegíti, ami drágább. Jóval többe kerül bele a mosogatószer, öblítő, só, és ugye áramot fogyaszt.


Mindazonáltal szerintem bőven megéri. Öten vagyunk, előtte napi egy-másfél óra volt csak a mosogatás. Tehát a plusz 2 ezer Ft-ért nyertem 40-50 órát az életemből :)

2012. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
Ketten vagyunk és csak poharakat, tányérokat mosogatunk a géppel, ami családi méretűnek felel meg. Így nem csoda, hogy egy hét kell, mire betelik teljesen :)
2012. máj. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!