Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi lehet a baja a bojleremnek?

Mi lehet a baja a bojleremnek?

Figyelt kérdés
Hétvégén ki lett pucolva mert már épphogy csak langyos vizet produkált. Aznap este már volt is forróvíz. Tegnap viszont megint nem volt forró csak melegnek mondható.
2012. máj. 16. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Fűtőszál vagy hőfokszabályzó esetleg annak érzékelője a gond (más nem nagyon van benne). Nézzétek meg,hogy bekapcsol-e,illetve mennyire pörög a villanyóra bekapcsolt állapotban,mert a fűtőszál rendesen megpörgeti,ha megy.
2012. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2012. máj. 17. 18:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha már szét lett szedve én raktam volna bele 1 új betétet.Ki cserélem a vezeték garnitúrát is benne(200Ft),de sumákolhat a szabályzó is de ez sem nagy pénz 1500Ft.

Villszer.

2012. máj. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vízkő takarításkor nem mindig kell fűtőbetétet cserélni, mert a bojlert két évente szokás takarítani, de a fűtőbetét elmegy 6-8 évig is. Volt, hogy egy betétet 90fokba elhajlított a vízkő, kitakarítottam a bojlert, óvatosan visszaegyengettem a fűtőszálat, átnéztem az alaplapot, és utánna még 3 évig fűtött. Nálad biztos, hogy jó a fűtőszál, mert az vagy 100%-ban működik, vagy egyáltalán nem. Köztes állapot nincs. Nálad a hőfokszabályozóval van baj. Cseréld ki.
2012. máj. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek megégve a bojlerben a kábelek, fölösleges kicserélni.
2012. máj. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A régebben gyártott betétekre(gyári) igaz is hogy nem kell mindig cserélni!! Viszont az után gyártott betétet nézd meg 2 év üzem után. Normális szakember nem "egyengeti" a fűtő betétet hanem cseréli hisz csak 1500-1700Ft. Ugyanez a helyzet a vezeték garnitúrával is(200Ft) mert az AMP saruk hibátlanul kilágyulnak(ez után kezd majd égni a szigetelés)

Villszer.

2012. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!