Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi baja lehet a mosógépünknek...

Mi baja lehet a mosógépünknek centrifugálásnál, ha nagyon hangos? Videóval

Figyelt kérdés

Már egyszer hívtunk ki hozzá szerelőt, akkor el is vitte és azt mondta nem kellett csapágyat cserélni mert a mostani tökéletes viszont egy csomó gumialkatrészt kicseréltek mert igazából nem mai már a mosógép. Viszont az alábbi videón jól hallatszik hogy amikor 600-ról felpörög 1000-re a centrifuga valami irdatlan zaj veszi kezdetét. Már szétszereltük itthon is és a zaj a mosógép hátulja felől jön. Gondolkozom hogy hívjuk-e ki ismét a szerelőt. Ugyanis már üres dobnál is ezt csinálja.

http://www.youtube.com/watch?v=0pFPK-ePe20


2012. ápr. 25. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem valami lelazult, és akkor kezd zörögni, amikor rákapcsol a sebességre a gép. Ha csapágyas, azt már kissebb fordulaton is hallani, mert a sebességgel arányos erősségű surlódó hangot hallat. Egy ilyen lelazulásos hibát macerás megtalálni, mert nem mindig ott a hiba, ahol hallani. Nézd meg, hogy a meghajtó szíj nem ver e bele valamibe, mert nekem van egy gyanúm, hogy igen.
2012. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én vagyok az első. Vagy még valqamelyik kábel korbács rögzítés elengedett, és a kábelek verik a gépet, vagy beleérnek a szíjba.
2012. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A mosógép hátán van egy kis "ajtó" amivel be lehet látni a motorhoz és a dob tengelyéhez. Úgy tűnik a szíj nem ütközik akadályba. És a hang a dob alól jönne talán. Egyébként ha az jelent valamit, nem mindig csinálja ezt. Üresen és egy bizonyos ruhamennyiségnél mindig csinálja viszont ha jól megtömöm ruhával akkor általában nem ad ilyen hangot, legfeljebb alacsonyabb fordulaton amikor felgyorsul a gép és azon a ponton ahol ez a rezgés elkezdődik "túlgyorsul" . Bocs de nem tudom jobban elmagyarázni. Valószínű akkor megint kihívom a szerelőt de ha most sem csinálja meg nem fizetek neki egy fillért se.
2012. máj. 16. 17:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!