Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hány literes és milyen bojlert...

Hány literes és milyen bojlert vegyek?

Figyelt kérdés
Egyedül használnám, ezért úgy gondoltam, elég az 50 l-es, és logikusnak tűnik, hogy kevesebbet fogyaszt mint a 80 l-es, de az eladó azt mondta, hogy a 80 l-es fogyaszt kevesebbet, mert zuhanyzás után marad benne melegvíz, és így nem kell az egészet újra felfűteni, csak a langyosból meleget csinálni, ami sokkal gazdaságosabb. Ez igaz? Tényleg jobban spórolhatnék a 80 l-essel, mint az 50-essel? A másik kérdésem: programozható bojlert szeretnék, ami naponta 1x használat előtt 2 órával felfűti a vizet, Hajdút szerettem volna, de sajnos csak az Ariston gyárt ilyet, senki más. Ez számomra hihetetlen, de a google nem hoz fel más találatot, viszont az Ariston-ról csak rosszat hallottam idáig. Érdemes megvenni?
2011. nov. 25. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felraksz a boyler mellé 1 jó minőségű kapcsoló órát és kész is vagy. Nem a hazai piac védelme de én csak és kizárólag hajdu bojlert javaslok!!! Jó minőségű könnyen takarítható és nem utolsó sorban majd az összes régi típushoz is kapható alkatrész.Ez nem mondható el jó pár külföldi sz@rról!!

Villszer

2011. nov. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ. Én is inkább a magyar terméket preferálnám, de nem tudom mennyibe kerülne hozzá ez a kapcsolóóra. Sajnos egyáltalán nem értek hozzá. Megveszem a bojlert és bármikor felrakhatok rá házilag egy ilyen kapcsolót? Egyébként a kérdésem első fele, tehát hogy a 80 literes kevesebbet fogyaszt, mint az 50-es ez igaz?
2011. nov. 25. 22:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit a boltban kapsz kapcsoló óra sajnos max 5-6A tud kapcsolni.De 1 mágneskapcsolóval ezt meg lehet növelni, 1 villanyszerlelő ezt könnyedén megoldja. Szerintem az 50 literes és a 80l fogyasztása között nincs különbség literre lefordítva. Inkább az éjszakai áram jelentene spórolást neked.
2011. nov. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) Utánanézek ennek a mágneskapcsolónak, ha nem drága, akkor inkább ezt választom + a Hajdut. Az éjszakai áramról csak rosszat hallani manapság, állítólag nem úgy működik mint régen, szakaszosan kapják az emberek az áramot, tehát beprogramozom a mágneskapcsolóval, hogy mondjuk 4 és 6 óra között működjön a bojler, aztán reggel felébredek és nagyot koppanok, mert jéghideg a víz, hiszen 4-6 között nem is volt áram... Úgyhogy marad a nappali verzió és a mágneskapcsoló.
2011. nov. 26. 21:06
 5/6 anonim ***** válasza:
A régi éjszakai áram úgy "nézett" ki hogy volt 1 mechanikus kapcsoló óra az elosztó szekrényben ami általában 22-06 között kapcsolt fixen.Most van 1 rádiófrekvenciás órád ami a tarifádnak megfelelően (8-12) óra fűtést biztosít a nap bármely szakaszában( az országos hálózat terhelésének függvényében) ez napközben pár perc, legfőképpen este vagy éjszaka működik.Két mágneskapcsolóval meg 1 relével megoldható a váltás mivel a boylernek nincs ugye memóriája, hogy az áramszünetkor elvesszen.Az éjszakai tarifa kb fele a nappalinak.
2011. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak hogy akedvezményes (régen éjszakai) áram vezetékét tilos megszakítani bármivel is, mert az áramlopásnak számít még akkor is, ha más készüléket nem használsz róla. Ha észreveszik, kemény büntetésre számíthatsz. A kérdező inkább a 80 literes Hajdut vegye meg, mert az jobb minőségű, bár már az új Hajdukat olasz alkatrészekkel szerelik.
2012. jan. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!