Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lelehet szigetelni egy bojlert?

Lelehet szigetelni egy bojlert?

Figyelt kérdés

2 szintes családi házban lakunk, 2 bojlerünk van. Egyik lent a garázsban 120l, másik pedig fent a tetőn 80l (padlástér). Egyik helység sincs szigetelve, nyilván nincs olyan hideg mint kint a szabadtéren, de mégis megfordult a fejemben, lehet lekellene szigetelni kívülről a bojlert, talán jobban tartaná a meleget, és kevesebb áramot fogyasztana. Szóval a kérdés, hogy lehetséges ez? Van értelme? És ha igen, hogyan, milyen módszerrel?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. okt. 12. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Van persze csinálj neki egy jó vastag hungarocell dobozt, a vezeték is szigetelt akkor igaz? mert úgy kell.
2011. okt. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én körbetekerném tervoline-nal.
2011. okt. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Smartguy86 válasza:

A bojler fala már eleve szigetelt, mert dupla és ki van bélelve szigetelőanyaggal. Ha nem lenne, akkor tényleg gyorsan lehülne a benne lévő víz. Olyan az egész, mint egy termosz.


[link]

2011. okt. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van rajta szigetelés. Ha megfogod nem érzed a felületén,hogy meleg
2011. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy van de még egy szigeteléssel sokkal tartósabbá tehető példa erre hogy télen sűrűbben kapcsol be.
2011. okt. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Igen, van a csövön szigetelés! Csak a bojleren nincs, illetve tudom, hogy „szigetelt”, én + szigetelésre gondoltam! Valahogy úgy vagyok vele, ahogy az utolsó írta, bizonyos hőveszteség biztos jelentkezik a 0 - +5C padláson.

2011. okt. 12. 11:24
 7/7 anonim válasza:
Sikerült megcsinàlni? Énis ezen gondolkozok most. Kicsit roszabb minősegü a bojler , egy plusz szigetelés kívülről lehet sokat számitana. Kint van a kazánházba ahol télen kb 10 fok van. Csak mivel lehetne? Én kőzetgyapotra gondoltam mert az tűzálló is egyben.
2022. nov. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!