A bojlert hány óra hosszára érdemes MINIMUM lekapcsolni hogy spórolni lehessen vele?
ilyen szempontból csak kikapcsolni érdemes, vagy be sem kapcsolni, ameddig nem kell a víz.
minnél nagyobb ugyanis a külső-belső hőmérséklet különbsége, annál nagyobb hőt veszít a rendszer ugyanannyi idő alatt.
ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha egy órán keresztül hőntartod a vizet, akkor több energiát használsz el, mint amennyi egy óra alatti kikapcsolt hülés visszamelegítéséhez kell.
a gond ott van, hogy a hőntartós bojlerek teljesítménye erősen korlátozott. villanyból pl. 2kW-nál nagyobb nem nagyon van. ennek pedig baromi sok idő 80-100-120 liter vizet felmelegíteni, főleg ha egy család akar zuhanyozni, azaz 80 liter 30 fokos víz nem elég. ahoz kell 80 liter 80 fokos, mert abból lehet kb. 240 liter 30 fokosat csinálni.
"Sokkal olcsóbb hőntartani a vizet, mint felmelegíteni."
miért is?
támaszd már alá valami halovány számításszerűséggel légyszives...
Spórólni csak úgy tudsz, ha a hőfokot egy minimális szintre állítod, ami 55 fok Celsius. Ez azért ennyi, mert van a csapvízben egy baktérium faj, ami ezen hőmérséklet alatt marad csak életben, és e felett viszont nem. És kellemetlen megbetegedést okozhat.
Mivel minnél forróbra melegíted a vizet, annak annál több energiára van szüksége.
Tehát hagyod, hogy felmelegedjen 60 fokra és a többit a hőfok kapcsolóra bízod.
Remélem tudtam segíteni.
Én kiszámoltam, legjobb a hatékonyság, ha csak a fürdőzés előtt melegíted fel, pl. napi 1x, a kívánt hőfokra.
Utána kikapcs, hacsk nem szükséges valamiért egész nap melegvíz.
Minél melegebbre fűtöd annál rosszabb a hatásfoka, (exponenciálisan növekedik a szükséges energia), továbbá a túl forró víz csúnyán megkopaszt ha nem figyelsz.
Kisgyermek közelében egyenesen életveszélyes a 70-80 fokos víz. Mi 40 fokra fütjük, még nem tarolt le semmilyen kórokozó emiatt, de 55 fokos hozzászóló, légyszives írd meg mi az.
80 literes bojlerünk van, 3 -an vagyunk.
Reggel bedugom, elmosogatok ami maradt estéről és kihúzom.
Este fürdés előtt 1 órával bedugom lefürdünk, és húzom is ki.
Ha napközben mosogatni kell, akkor előtte fél órával bedugom, elmosogatok és kihúzom.
Amióta így csinálom, a felére csökkent a villany számlám.
80 l -től fölfelé olcsóbb hőn tartani mint naponta felfűteni, a kisebb űrtartalmúakat akár felfűtöd akár hőn tartod nincs lényegi különbség.
Az is fő szempont hogy max. 60 C-ra állítsd ugyanis ettől magasabb hőfok pazarlás villamos energiából is és vízfogyasztásból is(hiszen hogy elviselhető hőfoka legyen fürdésnél több hidegvizet kell hozzáadni) továbbá ezen a hőfokon kisebb a vízkőképződés kockázata!
Az az elmélet is megdőlt hogy a vezérelt(régen éjszakai volt)fogyasztásmérővel kisebb lesz a számla.Több munkám során is kiszámoltuk és egy átlagos háztartásnál, átlagosan 1000-1500 Ft spórolható a villanyszámlán ha vezéreltről megy a bojler, ami akárhogy is nézzük nem éri meg, ugyanis a vezérelt rendszer kiépítése jóval a többszöröse tehát igen hosszútávon jönne vissza a pénzünk.
kedves 9:44-es!
meséld már el, hogy sikerült kiszámolni, hogy a hőntartás olcsóbb.
ha nem használod, a vizet, akkor esetleg kijöhet, hogy a napi egy felfűtés, az több energia, mint a hőntartás, de egyrészt, akkor minek hőntartani, másrészt akkor is fel kellett fűteni egyszer legalább.
ha viszont használod a vizet, akkor a frissen bejövőt továbbra is fel kell fűtened, plussz a többit még hőn is kell tartanod.
akkor hogy?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!