Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosógépet érdemes venni?

Milyen mosógépet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sokan vagyunk. Szinte minden nap megy a mosógép. Hétvégén 4-5 adag ruhát is mosunk.

Az Indesit mosógépünket 5 éve vettük és tönkrement. Milyen mosógépet vegyek, ami bírja a strapát, jól mos, energiatakarékos és 5 év múlva nem kell kidobni a szeméttelepre?


2009. máj. 1. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Sokfajta mosogépem volt már, naponta mosok (3 gyerek)

Általában 2-3 évig bírták, a Whirlpoolt 1 év után kellett kidobnom. Most 4 éve Siemens van, semmi baja, nyúzhatom, teletömhetem, gyönyörűen mos.

2009. máj. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elöl- v. felültöltős?
2009. máj. 1. 23:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elöltöltős. A szárítóm is Siemens, együtt vettem őket, minden mosás után azzal szárítok, annak sincs semmi baja.
2009. máj. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekünk még soha nem volt elöltöltős gépünk ... Valahogy mindig bizalmatlan voltam az elöltöltősökkel. Ezek szerint alaptalanul ... (?)

Most nézegetem a mosógépeket és látom, h. az elöltöltősök nagyobb súlyt be tudnak fogadni ... Lehet, h. érdemes lenne megpróbálni ...

2009. máj. 1. 23:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy nagyobb súlyt be tudnak fogadni, de a dob csak egy helyen van rögzítve, még a felültöltős 2 helyen! Nekem Whirlpool 6. érzék van, felültöltős és maximálisan meg vagyok elégedve vele.

Mondjuk sajnos ezek a mostani gépek úgy vannak már kitalálva, hogy ne bírják sokáig, ha valami elromlik benne, a legtöbb esetben nem lehet kapni hozzá alkatrészt. Az sem mellékes, hogy már szakembert is alig találsz.

2009. máj. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy elvileg a felültöltős csapágyazása tovább bírja már sok helyen hallottam, de bizony a gyakorlat nem igazolja. Most láttam egy régi felültöltőst szétszedve, a szíjjal átelenben nincs is csapágy, csak egy műanyag persely, tehát ugyanúgy egyoldali csapágyazású.

A legtartósabb a Miele tipus lenne (10 éves élettartam garancia), de az ára 300.-nál kezdődik.

Én ajánlanám az AEG tipust. De ha drága akkor is maradnék az Elektrlolux csoportnál ebben a sorrenben: AEG, Elektrolux, Zanussi.

2009. máj. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Miele van, igaz nagyon drága, de nem adnám semmiért, 10 éves gép, de még soha!! nem volt vele semmi gond. Sokat spórolok az energián, és bármilyen egyszerű mosószerrel gyönyörűen mos! Kíméli a ruhát, és a pénztárcát is. Sok háztartási gépemtől megválnék, de a mosógéphez körömszakadtámig ragaszkodnék.

A hugomnak Whirlpool van, nem bírt ki két évnél többet, a nagynénémnek Zanussi, az is tiszavirág életű volt, anyukám Siemense bírta 3 évig.

2009. máj. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mi siemensünk tíz éves, elöltöltős és most volt először baja, újratekercselték vagy mi, azóta minden rendben pedig én is sokat mosok.
2009. okt. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!