Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Zanussi háztartási 2 ajtos...

Zanussi háztartási 2 ajtos hütő. Nem kapcsol ki a termosztát, miért?

Figyelt kérdés
Ugy kezdödőtt, hogy egyszerüen leállt, szerelöt hivtam...kicserélte a termosztátot. Ezt követően egyfolytában ment kb. 2 napot. Újra kihivtam, újból termosztátot cserélt... de igy sem kapcsolt ki. Azt gondoltam rosz termot tett...igy vasároltam én is, és kicseréltem. 1 fokozaton, mindent kövé fagyaszt és ki sem kapcsol. Miért?
2009. ápr. 18. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig azt tudom csak erre a problémára válaszolni, hogy a hőfok szabályzó azaz a termosztát felelős a beállított hőmérséklet tartásáért. A termosztát érzékeli a lehűlt hőmérsékletet és lekapcsolja a kompresszor motorját. Ha logikusan gondolkodunk akkor lehet még gond, hogy nem bele való termosztát került a készülékbe. Mondjuk egy fagyasztószekrénybe való. Az eredetin szerepel a típus száma, olyan kell bele. Nem tudom a Zanussi, hogyan van kötve, lehet relés is amely ha meghibásodik okozhat ilyen rendellenességet, hiszen hiába kapja a lekapcsolási "parancsot" a termosztáttól nem kapcsolja le a motort. Szakembernek ki kellene tökölni a hiba eredetét. Egyébként ha látná az ember könnyebben menne.
2009. ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak igaza van.A thermosztátot kiszerelt állapotban letudod tesztelni úgy,hogy reggel,mikor hidegebb van,elkezded tekergetni,és egy helyen kattannia kell.Na ilyenkor kapcsol ki.Multiméter szakadásvizsgálójával ilyenkor szakadást kell mérned.Ha kicsit felfelé tekered,akkor megint kattan és akkor rövidzárat kell mérned.Ha ez így van akkor a thermosztát kapcsolója működik.Ezután a bekapcsolt állapotban lévő thermosztát hőérzékelőjét tedd be hűtőládába és kis idő után ki kell kapcsolnia.Ezt hallani is,mérni is lehet.Ha kikapcsol,akkor a thermosztát működőképes.Remélem segítettem.Ha valami nem világos,akkor írj.
2009. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
CSak érdeklődnék mennyibe került a termosztátcsere szerelővel együtt?
2010. febr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zolikal válasza:
Nem hűti le a hűtő kompresszora eléggé a hűtőlapot ahhoz, hogy kikapcsolja a hideg a termosztátot. Ezek a termosztátok kb -7 - -15 C körül kapcsolnak. Tehát ha a lap, amire a termosztát érzékelője van rászorítva, csak -5 körül van, nem fog kikapcsolni a termosztát, és ezért a hűtő folyamatosan megy, ezért fagyaszt. Lehet venni olyan termosztátot, ami a hűtő levegőjét érzékeli (nem kell rászerelni a fagyasztólapra). Ezt beszerelve a hűtő (egy darabig) tovább üzemeltethető. De egy idő után úgyis teljesen elszökik a gáz belőle...
2012. dec. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!