Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Légtisztítóval és párátlanító...

Légtisztítóval és párátlanító készülékkel kapcsolatban segítene nekem valaki?

Figyelt kérdés

Penészes a lakás, hiába a szellőztetés és a C stop pára. Szeretnék venni légtisztítót is és párátlanítót is, de a légtisztítóval vagyok leginkább bajban, mert az ionizátoros készülékekről nagyon sok jót olvastam, de nem hiszem, hogy olyan gép, ami nem keringet, tényleg magába is szippantja a dolgokat. Amiben van HEPA és szénszűrő, plusz ionizáló funkció, és még olcsó is, az ér valamit egyáltalán? A párátlanítónál használ olyan gép is valamit, ami 20 nm ír,meg 250ml/nap és esetleg azt cipelem egyik helyiségből a másikba? Vagy ezekből is csak olyat érdemes venni, ami már 30 ezren felül van?

Valaki, aki ért a témához, vagy valaki, aki tud valakit, aki ért ehhez a témához és valahogy lehetne tőle tanácsot kérni, kérem írjon!!! Segítsetek, mert sürgős a dolog, és két pici gyerekem van ebben a penészerdőben, és nem szeretnék melléfogni a dologban, ha már kiadok pénzt, nem szeretném az ablakon kidobni!


2011. jan. 23. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, én mindenképpen tavaszig kihúznám valahogy, mindenféle péntkidobás nélkül. Aztán valami ehhez spéci szerrel (mo.-on nem tudom mit lehet kapni, itt németországban elég sok van kifejezetten gomba/penészeltávolító) leszedném a tapétáról, vagy onnan ahol kialakult a penész. 100%-ig le kell szedni!!! Majd tavasztól-őszig folyamatosan SZELLŐZTETNI!!! ez a legfontosabb, naponta akár 5-8x is hoszzabb időre. Persze tudom, gyereknél ez nehéz, de ez az EGYETLEN megoldás hidd el. Ha csak befujod mindig avval a szerrel, az egyrészt káros az egészségre, főleg kisgyermekeknél nem ajánlanám. Friss levegő, szellőztetés sokszor. Felejtsd el a gépeket, párátlanítókat, stb...csak pénzkidobás!!!
2011. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tavasztól őszig nincs gond, mert szinte mindig nyitva ajtó ablak...De most semmilyen szellőztetés nem segít, főleg, hogy nem is tudom megoldani gyakran a gyerekek miatt...Szoktam penészölőt használni, de egyszerűen egy hét, és megint van...aztán meg bizonyos helyeken nem férek hozzá, gondolom onnan szaporodik tovább. Tényleg kell gép, hogy, ha már elhúzzuk a bútorokat, ne legyen felesleges, már tiszta allergiás az egész család, a szennyeskosár penészedik, a falak minden szobában talajtól 50 cm-re végig, a szigetelés és egyéb lehetőség anyagilag nem megoldható sajnos...

Szóval tényleg szeretnék választ kapni a kérdésemre!

2011. jan. 23. 19:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor is azt tudom mondani, hogy szellőzetni kell. Nem lesz más megoldás, vagy ha lesz, az is olyan, hogy csak elnyomod a kialakult, és meg nem szüntetett penészedés-kiváltó okot. A bútorokat ne told rá közvetlen a falra, hanem min. 10cm rést hagyj a fal és a hátlap között, hogy a levegő tudjon áramolni. És fűteni, és szellőztetni, fűteni, szellőztetni...
2011. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

5-6 cm rést tudok hagyni, de az nem elég, ha nagyobb, akkor meg a gyerekek be akarnak mászni mindig!

Mindenképp akarok légtisztítót és páramentesítőt, mert ha csak enyhíti is a helyzetet, már megérte!

Talán valaki van, aki a gépekről tudna nekem valami infót mondani?

Azért neked mindenképp köszönöm a véleményed, de ezekkel én is tisztában vagyok, és más helyen, ahol eddig laktam és volt penész ott még hatottak is ezek a módszerek valamit, de itt olyan agresszív a penész, hogy még ilyet nem is hallottam, nemhogy láttam volna.

2011. jan. 24. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:

nézd meg

[link]

2011. jan. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint először vegyél egy páratartalom mérőt, valami ilyesmit: [link]

Ez megmutatja ha magas a nevesség tartalom a lakás levegőjében. Ha magas, és sehogy nem tudod lecsökkenteni, (pl. szellőztetés, fürdőszobai-konyhai elszívó, mosott ruhát nem beteregetni) akkor szükség lehet egy komoly páramentesítőre. Sajnos ezt nem lehet olcsón megúszni (30e. körül vannak). Viszont ezért a pénzért egy olyan gépet kapsz, ami naponta több liter vizet képes kivonni a lakás levegőjéből. Én használok ilyet és hidd el jó! A penészre nagyon jó a nálunk is kapható Szavó nevű penészölő. Én a fürdőszoba sarkát fújtam be vele és több mint egy éve nem jött elő a penész. De a gyerekeket el kell vinni a lakásból a nagyihoz :) legalább egy napra, mert iszonyatosan erős klór szaga van, és nagyon sokat-sokáig kell szellőztetni.

2011. jan. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nem veszek páratartalom mérőt, mert folyik a víz a hideg falakon és csak benn tudok teregetni, szinte ázik a lakás. Szavót használok, de hihetetlen, egy hét, és megint van, szerintem a nem hozzáférhető, góc-pontokból terjed tovább olyan hamar. Előző lakásunknál fél évig jó volt, itt nem. Van egy előterünk, ami nincs szigetelve, így télen nem használjuk, mert felesleges az udvart fűteni, na ott csöpög és folyik a víz, meg azon az ajtón, ami azt a helyiséget nyitja. Ott olyan a penész, hogy még a szavó is csak úgy szedi le, ha fogkefével dörzsölöm! Ennek ellenére is előjön újra, legkésőbb két hétig tart ki. Tényleg valami komoly páramentesítő kell, amellé meg veszek valami olcsóbb fajta légtisztítót.

Köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 26. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!