Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes ezt a mosógépet megvenni?

Érdemes ezt a mosógépet megvenni?

Figyelt kérdés

A 12 év garancia a motorra oké.

A halksága lenne nekem a fontos, illetve a minősége kérdéses számomra ennyiért.


[link]


Ezt a nagyon hangosan búgó, kefés motorú, már három év után nem tökéletesen működő förtelmet válthatná:


[link]



tegnap 07:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudok érdemi választ adni erre a konkrét modellre, de ez általánosan érvényes véleményem szerint, hogy nagyobb üzletekbe érdemes elmenni, mivel vannak ott hozzáértő emberek, ha nem is vásárolod meg, attól még lehet érdeklődni, hogy mi érné meg, mit kell nézni stb.

Ha valamihez nem értek, akkor általában elmegyek a legközelebbi nagyobb MediaMarkt-ba és kifogok egy értékesítőt. Szerencsére a nagyobb helyeken tényleg kategóriánként vannak a dolgozók, ki mihez ért.

tegnap 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy egy nevenincs márkájú olcsó mosógéppel jobban jársz?
tegnap 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha Miele nem fér bele akkor Electroluxot vegyél
tegnap 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sóhaj..

1. Nem, eladók köszi nem érdekelnek, itt a NET, basszus. Full hozzá nem értő egyébként nem vagyok. Lehet hogy Bosch inverteres motor van benne, azokra jár 10 év garancia, bár szíjhajtású konstrukció ez is, nyilván a legjobbnak tűnik a DD-s, (direct drive-os), de hangra nem tudom, hogy az mennyiben jobb, illetve még mi másban, vagy csak marketing.


2. Hulladék ez a Zanussi... Ha érdekel, leírom privátban, hogy mi baja van, még javítani sem tudtam eddig, garancia utáni baj persze, nem én választottam, és baromi örjítő a kefés motor 50Hz-es búgását hallgatni mosás alatt, illetve a visítását centrifugálás alatt. Kb mint egy régi programkapcsolós Hajdu, úgy zúg. A régebbi Zanussi (2007-ből) hangra jobb volt, pedig kefés motorral volt az is.


3. Csak Miele-ből áll a világ?

Mintha ennek a Zanussinak lenne valamilyen köze az Electroluxhoz, valahol láttam erre utalást, szóval inkább azt inkább kösz nem...

tegnap 09:40
 5/10 Mad Max2 ***** válasza:
Én még halk mosógéppel nem találkoztam
tegnap 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es


akkor ott NET, hajrá 😂

tegnap 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bosch, Miele, LG, AEG kb ezek a mosógépmárkák, amiket érdemes is megvenni.
tegnap 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. A Siguro az Alza - ami egy cseh kereskedőcég - sajátmárkás terméke.

Az Alzának nincs gyártási kapacitása, gyártói előélete, így valakikkel legyártatja azt.

Én hanyagolnám.


2. Az 1916-ban alapított olasz Zanussi 1985 óta az 1919-ben alapított svéd Electrolux-csoport tagja. Hozzá - az Electroluxhoz - tartozott a Lehel hűtőgépgyár (1991 óta); az 1883-ban alapított német AEG háztartási gépekkel foglalkozó ágát 2005-ben vette át.


3. A régi - 1977-es - programtárcsás Hajdú mosógép (Minimat, Midimat, Energomat) a német AEG licencén alapult.


4. Csendes mosógép nincs.


A csúcsdrága Miele mosógép

[link]

is 67 dB-es, a legolcsóbb előtöltős AEG

[link]

74 dB-es (a hangosság tekintetében lásd az alábbi Wikipedia bejegyzésben - [link] - a fejezetben levő táblázatot).


5. Jótállás tekintetében többféle jótállás van.

Egyrészt ott az elsődlegesen a forgalmazót törvényileg (Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet: [link] ) kötelező jótállás, ami a termék értékétől függően változó jótállási időtartamot határoz meg (250000 Ft alatt 2 év, a felett 3 év).


Ezen felül mind a forgalmazó, mind a gyártó adhat külön gyártói kiterjesztett jótállást, akár a teljes készülékre, akár a részegységekre (például a motorra).


Az AEG/Electrolux esetén például 5 év kiterjesztett jótállás kérhető felárért + 10 év ingyenes jótállás igényelhető az inverteres motrokra (ez utóbbi igaz a Bosch esetében is).

tegnap 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Akkor hasonlítsátok össze a címben szereplő gépet ezzel:

[link]

Figyeld az oldalának jellegzetes bordázatát, a kijelzőt, jobbra lent a tisztítónyílást stb.

tegnap 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Siguro: [link]

Russell Hobbs: [link]

tegnap 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!