Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új mosógép dobját rögzítő...

Új mosógép dobját rögzítő csavarok tartják?

Figyelt kérdés

Megkértem egy villanyszerelőt, hogy üzemelje be a mosógépemet, mert most költöztem el otthonról, és még soha nem üzemeltem be mosógépet.

Ő beüzemelte, ma elindítottam, és a centrifugánál a másik szobából hallottam, hogy remeg.

Odamentem, kihúztam a konnektorból, és kettő csavar hevert a padlón.

Ilyenkor mi a teendő?



tegnap 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Olvasd át a használati utasítást, főleg az üzembe helyezést!
tegnap 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De lehet, hogy károsodott a mosógép, ha benne maradtak a csavarok, és én úgy indítottam el?

A centrifugánál kezdett el remegni, addig nem, utána kihúztam a konnektorból.

tegnap 21:43
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Mi a teendő?


Tessék a lusta-lista:


1. Ki kell szedni a harmadik rögzítőcsavart is.

2. Fel kell mérni a mosógép mechanikai károsodását.

3. Visszakövetelni a "beüzemelésért" kiperkált összeget.

4. Kártérítést követelni a megtépett mosógépért és a károsodott szállítási-rögzítőcsavarokért, esetleg ki is kell javíttatni az így keletkezett károkat.

5. Tanulni az esetből, hogy az embernek azért van esze és két keze, hogy azokat néha használja is!

tegnap 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
30 perces mosásra állítottam be, és, amikor elkezdett centrifugázni fél percen belül kihúztam a konnektorból.
tegnap 22:06
 5/13 anonim válasza:
52%
Lehet hogy csak azért remegett, mert kevés volt a ruha benne. A dobot tartó rugók miatt van stabilan rögzítve, hogy a szállítás közben ne sérüljön. A használati utasítás erre kimondottan kitér. A használat előtt a rögzítő csavarokat el kell távolítani. Nem gondolnám, hogy egy szerelő ezt ne tudná.
tegnap 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ruhaberakáskor normálisan rugózott a dob?

🤔

Aki nem életében használja először a rugalmasan felfüggesztett belsejű mosógépet, az azonnal észreveszi az efféle bakit!

tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én még soha nem üzemeltem be új mosógépet, amikor albérletben laktam használt mosógépet vettem.

Nem hallottam erről, hogy a dobot csavarok rögzítik.

A szerelőnek nem kellett volna kivenni a csavarokat?

tegnap 22:37
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező - az attól függ, hogy csak szimplán a szerszám- és szakértelem-igényes bekötésért volt odahívva, vagy komplett beüzemelést is kértél. (A normálisabbjának amúgy is eszébe szok jutni ez a dolog, de azért akadnak kivételek.)


Viszont az új mosógép használatba vételekor illik egyszer komplett átolvasni a használati utasítást - felhasználói oldalról is! Ha ezt nem tetted meg, akkor így jártál...


A kivett csavarokat el szokás tenni, hogy egy esetleges szállításkor azokkal újra bebiztosíthasd a gép belsejét. Ha a szerelő neked nem adta át a tulajdonodat képező csavarokat, akkor logikus, hogy azok kiszedett állapotát - mint a gép felelős kezelőszemélyzete - ellenőrizned kellett volna!

tegnap 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kb. 2 perces centrifugázástól lehet baja a mosógépnek, ha a csavarok benne maradtak?
tegnap 23:36
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Igen, kisebb problémák nagyon valószínűen adódhatnak:


- csavarok görbülése vagy törése

- menetek sérülése és/vagy teljes átszakadása

- pléhburkolatok és felfüggesztőidomok csúnya és maradandó eldeformálódása

- festés, cinkezés, stb. helyi sérülése

- műanyag idomok elrepedése

tegnap 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!