Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vajon a hűtőszekrény nem jó...

Vajon a hűtőszekrény nem jó vagy csak a termosztát a hibás?

Figyelt kérdés

Adott egy Arctic márkájú, 330 literes, kombinált hűtőszekrény, 2003-as gyártmány. Tíz napja volt leolvasztva, kitakarítva, rá két napra padlizsánt sütöttünk, és 9 db. fél kilós zacskó lett betéve. Tegnapelőtt, amikor kinyitottam a fagyasztó ajtaját feltűnt, hogy fura szag árad, amit eddig sosem éreztünk és tapintásra a lefagyasztott zacskók sem tűntek olyan kőkeménynek, mint eddig. Betettem egy hőmérőt, és a minimális -18 fok helyett, csak -12 volt. A termosztát az 1-es fokozatra volt állítva, mint eddig, ami azt jelenti, hogy -18 fokon kéne indulnia a kompresszornak. Most felvittem maximumra, a 7-es fokozatra, így elértem azt, hogy -18,7 fokon kapcsolt be, jelenleg -23,3 van, még nincs kikapcsolva. Tehát a jelenleg a hűtő maximális fokozaton nyújtja azt, amit eddig a minimumon tudott.

Felhívtam egy szakit, aki azt mondta, hogy valószínűleg egy pici póruson szivárog a gáz vagy a kompresszor fáradt meg. Sajnos nem javítható, mert a hűtőcső be van építve a szigetelőhabba, így csak a csere maradt, mint lehetőség. Bennem még mindig az motoszkál, hogy vajon mégiscsak nem a termosztát lenne a ludas? Tegyük fel az egyes fokozaton -18 fokon kéne bekapcsolnia és -23 fokon ki, viszont ha csak -12 fok volt a hűtőben, akkor nem folyamatosan kéne menjen, mert még nem érte el a kívánt hőfokot? Volt régebben egy fagyasztószekrényünk, annál úgy vettük észre, hogy nem hűt rendesen, hogy nem kapcsolt ki, vagy 2 napig foyamatosan ment. Ez az, ami ellentétet szül bennem, ha tényleg szivárog a gáz és bizonyos fokozaton nem tudja elérni a kívánt hőmérsékletet, akkor nem kéne kikapcsoljon. Vagy rosszul látom?



#termosztát #kombinált hűtő #Nem hűt rendesen
szept. 16. 18:29
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Szerintem de, pár éves modell. A miénk is az, de csak a hűtő része. Évente kétszer le szoktam olvasztani, de van, hogy háromszor is. Az átlag az 2 alkalom.
tegnap 19:57
 22/23 anonim ***** válasza:

A Tied egy közönséges kombinált hűtő, automatikus leolvadással.

Figyeled mit írtam!

Leolvad, nem olvasztja azt semmi, mindezt egy piszok egyszerű, de igen ravasz működésű feladatát jól ellátó termosztát vezérli, legalább 30 éve, semmi egyéb nincs benne.

No Frostos!

Van benne elektronika, hűtőtest, ami nem igazán látható, zsalu, zsalumozgatás, ennek a vezérlője, kell hozzá leolvasztó (aktív!) fűtőtest, annak vezérlője, hozzá biztonsági hőkapcsoló, ha valamiért "felrecsúszik" a vezérlés, kikapcsoljon (és nem áll vissza, szerelő kell hozzá) kell hozzá még ventilátor, zsalumozgató.

És mindezt, hogy külön-külön legyen a hőfok lenn és fenn állítható, egy mikrovezérlő teszi.

Nézd meg, mennyi gönc van benne, amelyek Murphy felügyelete alatt állnak és elromolhatnak.

Az árcédulát figyelted közben? Mert annak ára van, nem is kevés, ha javítani kell akkor ugyanúgy meglátszik!

Még a gyakoriságán is!

És Te ezt a 2 totál eltérő működési rendszert hasonlítod össze?

ma 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Igaz, a mélyhűtőt, mert az nem fog olvadni, csak a normál, évente 1-3*

olvasztani kell..

ma 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!