Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vajon a hűtőszekrény nem jó...

Vajon a hűtőszekrény nem jó vagy csak a termosztát a hibás?

Figyelt kérdés

Adott egy Arctic márkájú, 330 literes, kombinált hűtőszekrény, 2003-as gyártmány. Tíz napja volt leolvasztva, kitakarítva, rá két napra padlizsánt sütöttünk, és 9 db. fél kilós zacskó lett betéve. Tegnapelőtt, amikor kinyitottam a fagyasztó ajtaját feltűnt, hogy fura szag árad, amit eddig sosem éreztünk és tapintásra a lefagyasztott zacskók sem tűntek olyan kőkeménynek, mint eddig. Betettem egy hőmérőt, és a minimális -18 fok helyett, csak -12 volt. A termosztát az 1-es fokozatra volt állítva, mint eddig, ami azt jelenti, hogy -18 fokon kéne indulnia a kompresszornak. Most felvittem maximumra, a 7-es fokozatra, így elértem azt, hogy -18,7 fokon kapcsolt be, jelenleg -23,3 van, még nincs kikapcsolva. Tehát a jelenleg a hűtő maximális fokozaton nyújtja azt, amit eddig a minimumon tudott.

Felhívtam egy szakit, aki azt mondta, hogy valószínűleg egy pici póruson szivárog a gáz vagy a kompresszor fáradt meg. Sajnos nem javítható, mert a hűtőcső be van építve a szigetelőhabba, így csak a csere maradt, mint lehetőség. Bennem még mindig az motoszkál, hogy vajon mégiscsak nem a termosztát lenne a ludas? Tegyük fel az egyes fokozaton -18 fokon kéne bekapcsolnia és -23 fokon ki, viszont ha csak -12 fok volt a hűtőben, akkor nem folyamatosan kéne menjen, mert még nem érte el a kívánt hőfokot? Volt régebben egy fagyasztószekrényünk, annál úgy vettük észre, hogy nem hűt rendesen, hogy nem kapcsolt ki, vagy 2 napig foyamatosan ment. Ez az, ami ellentétet szül bennem, ha tényleg szivárog a gáz és bizonyos fokozaton nem tudja elérni a kívánt hőmérsékletet, akkor nem kéne kikapcsoljon. Vagy rosszul látom?



#termosztát #kombinált hűtő #Nem hűt rendesen
szept. 16. 18:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Sok kombinált (mély+normálhűtő egx kompresszorral) de egyikben sem láttam ezt:

"Hogy a fagyasztóban, mert valóban oda van vezetve a termosztát hosszú érzékelője,"

Amiket én láttam, javítottam, egyikben sem ott volt..

Ezt olvastad és elgondolkoztál?: a kompresszort újraindító (bekapcsolási) hőmérséklet MINDIG +4 +5 C között van.

Köszönöm, hogy eddigi válaszaimat olvastad, nem kívánok többet hozzászólni.

tegnapelőtt 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az érzékelő nem a fagyasztóba van vezetve?
tegnapelőtt 17:12
 13/23 anonim ***** válasza:

Kihozol a sodromból..

"Tehát akkor az érzékelő nem a fagyasztóba van vezetve?"

Már erre is reagáltam..

a kompresszort újraindító (bekapcsolási) hőmérséklet MINDIG +4 +5 C

Ezt már 2* írtam, de minek? Nem tudsz értően olvasni?

tegnapelőtt 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Jól van na, bocsi, megértettem.
tegnapelőtt 17:30
 15/23 A kérdező kommentje:
Jelenleg -15,4 fok van a fagyasztóban (5-ös fokozaton) és még nincs bekapcsolva, kb -19 fokon kapcsol ki. Mégiscsak annak a szakinak van igaza, aki azt mondta, hogy gázhiányos vagy megfáradt a motor.
tegnap 14:50
 16/23 A kérdező kommentje:
-15,1-nél kapcsolt be, ez jó így?
tegnap 14:55
 17/23 A kérdező kommentje:
-18,2-nél kapcsolt ki, kb. itt kellene bekapcsoljon.
tegnap 15:43
 18/23 anonim ***** válasza:

Nekem jó, Neked nem...

Mégegyszer!!!

A termosztát nem méri, nem látja a mélyhűtőt, nem arra kapcsol!

De jól van az kitalálva, csak Te nem érted..

És ezek így működnek 40 éve és jól teszik a dolgukat, lehetne bonyolítani, de felesleges, mert több hiba lesz/lehet benne.

tegnap 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Hülye azért nem vagyok, már bocsi. A szomszédom Samsung kombinált hűtőjén digitálisan mutatja a hőfokot, a fagyóban -19 fok van, a hűtőben pedig +3. Sosem megy -18 alá. Engem nem zavar, csak nehogy megromoljon valami. -15 fokon se kéne elvileg, de ha eddig -18 volt.
tegnap 19:10
 20/23 anonim ***** válasza:
A szomszéd hűtője nem NoFrostos?
tegnap 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!