Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanybojler nagyon halkan...

Villanybojler nagyon halkan kopogó, kotyogó hangot adott ma reggel, miközben engedtem a vizet. Kell ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés
Én most vettem észre ezt a hangot, bár lehet ezelőtt is volt. A bojler egyébként jól működik, tavaly nyárom volt vízkőtelenítve. Tényleg csak úgy minimálisan, alig hallhatóan koporászik valami amikor engedem a vizet. Kicsit olyan mintha csöpögő hang lenne de kívül nem csöpög semmi. Mint hogyha valami hozzáütődne a bojler falához enyhén ott bent.. nem tudom, nem értek hozza. Aggódjak ezen vagy nem érdemes ezzel foglalkozni?

aug. 1. 12:46
A kérdező szavazást indított:
Ne foglalkozz vele, nem lehet nagy baj
Hamarosan elromlik a bojlered
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha éppen fűtött a bojler akkor a forró fűtőszálra hirtelen megérkző hideg víz szokott ilyen hangokat adni.
aug. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, fűtött éppen.🙂 Csak félek hogy melegvíz nélkül maradok ebben a nagy nyári melegben, nekem mindig nagyon fontos a tisztálkodás.
aug. 1. 12:52
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Bocsi, de ezen nevetnem kell. Tisztálkodni lehet hideg vízben is, ha ez kényelmetlen, akkor lehet a gázon, tűzhelyen melegíteni hozzá.
aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A forró fűtőszálra nem érkezik hideg víz...
aug. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem közvetlenül.
aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Levegős a rendszer. Ha nem hallani folyamatosan, akkor valószínű, hogy szünetelt a vízellátás az éjjel.
aug. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Lehet a biszonsági szelep rossz.Bele ment valami kosz.
aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

+1 a kombinált nyomáscsök. szelepnek.

Nem fog felrobbanni, hanem legfeljebb csöpögni. Amikor már vödör kell alá mert annyira csöpög (évek múlva), majd akkor lecseréled. Ha jó állapotban van a villany hálozatod, nem kell félni.


Egyébként az én bojlerem is pont vízkőtelenítés után kezdett így kopogni (három évvel ez előtt), nyomásingadozásra gyanakszok, mert a koppanás előtt a WC tartály is "megszólal".

Igaz elég rozsdás szegény (40 éves Hajdu), de eddig minden a legnagyobb rendben, ha három évet kibírt azóta, bírni fogja még. Majd a következő vízkőtlenítéskor mindenre fény derül.

szept. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!