Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Két száraz nedves porszívót...

Két száraz nedves porszívót néztem ami árban elfogadható,márka ugyan az csak van pár különbség köztük de kb hasonlóak lehetnek,illetve ha nem az 1600 wattosat venném csak az 1200 wattosat az is lehet elég erős?

Figyelt kérdés

Nem tudom valaki ismeri e az alábbi két porszívót,látom,hogy ebben abban van különbség bár fura,hogy szinte majdnem azonos még kinézetre is de az egyikre pl portzsákosat írnak a másikra porzsák nélkülit.Melyik a jobb vagy rosszabb ha van porzsák vagy ha nincs porzsák?És az egyikben biztos,hogy mosható szövet porzsák van az mennyire tud tartós lenni mert jobban csípném azt mintha mindig új porzsákot kéne vásárolni.


Black & Decker BXVC30PTDE 1600w

[link]


Black & Decker BXVC20PE 1200w

[link]



júl. 26. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:

"szinte majdnem azonos még kinézetre is "

Még kinézetre sem.

Más a kezelőszervek kialakítása és elhelyezése.

Az egyik kis méretű (20 liter), a másik nagyobb (30 liter).

Az egyikhez jár szövet porzsák, a másik csak papírzsákkal használható.

Az egyik alkalmas kisgéppel indításra, a másik nem.

Az egyik úszókapcsolós, a másik nem.

A teljesítményük is eltérő.

Az ár sem hasonló.

Egyáltalán mi az oka hogy nedves funkciót keresel? A kettőt egy időben egyik sem tudja. Azaz száraztakarítás közben felszívni akár egy kis vizet is.

júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1/


1 a takarítógép az jelenleg drága nekem

2 néha pl kitakarítanék egy szőnyeget vagy ilyesmit amiből ugye a nedvességet ki kell szívni amit a normál porszívó nem tud.

Meg szeretnék egy olyan gépet ami nem tömődik el hamar,hogy utána 10 percig szereljem vagyis tisztítsam,hogy megint vissza jöjjön az ereje.

júl. 27. 00:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez se tudja a szőnyegből kiszívni a vizet, legalábbis nem úgy ahogyan a takarítógép. Ott az az elv, hogy a fúvókával a szőnyegre a vízbe kevert tisztítószerből habosítva juttatva azonnal visszaszívja egy erre alkalmas szívófejjel, hogy ne szivárogjon mélyebbre a szálak között, mert onnan kiszívni és kiszáradni se egyszerű, és ha történetesen éppen nem padlófűtés van, akkor hetekig vizes maradhat.

Szóval lebeszélnélek erről.

júl. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3/


Hát nem mindig szeretnék vele szőnyeget vagy ilyesmit takarítani.Láttam olyan videót ahol kézi fújóval fújták pl a kárpitot aztán nedves száraz porszívóval meg kiszívatták az anyagból a nedvességet.Meg az ilyen dolgokat nyáron érdemes csinálni jó melegben.

De ami a legfontosabb lenne nekem ,hogy xy mennyiségű portól ne gyengüljön el a gép,hogy aztán 10 percig keljen szerelgetni,hogy újra vissza jöjjön az ereje,vagy ha ki is kell tisztítani az se 10 percig tartson.Isten igazán egy nagy ház áttakarítására használnám több por szívására mint amennyi vizes tisztítás lenne.Még így sem érné meg?

júl. 27. 12:35
 5/9 anonim válasza:

1. A szívóteljesítmény a lényeg, nem a motoré.

2. A black & decker nem a legjobb, elég alsópolcos lett.

3. Ne bonyolódj bele, nem sok èrtelme van a nedves porszívókmak. (Nincs)

4. Porzsáknélküli, cyklon rendeszerűt keres! Abbol egy 1000W-os motorteljesítményű, megfelelel, egy dualmotoros, porzsákosnak!

Felszedi a csempét is, akkor is ha telít jelez, mert a szívóerő nincs összefüggésbe a telítetséggel, mint a portsákosnál.

5. Tradicionális porszívógyártók, mindig is jobbak boltak.

DirtDevil, Electrolux, AEG, Hoover.

6. Tisztább és praktikusabb a zsáknélküli!

Sokkal kevesebb por jut vissza mint a porzsákosból!

Az enyémen még mindig nem cserés a hepaszűrő, pedig 10 éves.. (dirt devil)

aug. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5/


Hát nem tudom nekem volt porzsák nélküli porszívóm is de ott is jelentkezett gyengülés és folyton takarítani kellett használat után.

aug. 3. 11:03
 7/9 anonim válasza:
Van olyanis, de a drágábbak nem ilyenek. 100-tól már jókat kapni.
aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7/


Ja csak legyen rá század ami nekem most nincsen.

aug. 3. 11:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor lezárhatjuk a témát.
aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!