Szerintetek mi a különbség az Analóg SD felbontás és a Digitális SD felbontás között?
Végeredmény szempontjából nem teljesen mindegy, hogy analóg műsort fogsz egy lapostévén (kábeles analóg manapság is lehetséges), vagy eleve digitális rendszeren kapsz SD műsort.
Utóbbi esetben még az sem mellékes, mekkora sávszélességen folyik a közvetítés.
Tehát hiába adott egy SD felbontási méret, azon belül sem mellékes, hogy milyen tömörítési hibákat látsz, vagy nem látsz, mert mondjuk szép, tiszta képet látsz (ha a szolgáltató nem spórol a bitsebességgel).
Hogy cifrább legyen, nem mindegy a kijelző mérete. Kisebb képernyőn nem veszel észre valamit, nagyobbon igen.
Mindennek tetejébe a nézési távolság. Tehát itt több változó is van.
Nem igazán értem a kérdést. Nyilván akkor utána néztél a technikai részleteknek, ezért kérdezel inkább személyes véleményeket. Csak nem értem... de hát mesélek én, ráérek...
Nekünk a nyaralónál voltak necces dolgok antenna miatt (azóta már leégett a ház ami takart minket, kivágódott az útban levő fa is, és tökéletes a vételünk kabhegyre 😂😂), így tapasztaltam, hogy az analógnál tovább van kép, rosszabb esetben hangyás, fekete-fehér, de van. Míg a digitális az tovább maradt 100%-os minőségű, de előbb lett nézhetetlen. Tehát azon a jelszinten, ahol az analóg már szemcsésedett, ott a digitális még 100%-os. De ahol már nagyon szemcsés volt az analóg, ott már akár meg is fagy a kép a digitálison, de legalább kockásodik,csipog, stb. nézhetetlen.
Amúgy pedig a digitálison sokkal szebb kép érkezik, hiszen torzításmentes. Tiszta kép. Analógon minden apró jelzavarás meglátszik. Bár ez régi CRT TV-ken nem volt igazán észrevehető, meg amíg nem volt más, addig egyáltalán nem tűnt problémásnak az analóg adás képe sem. Kábeles TV-n meg aztán végképp semmi. Annyira minimális a jelzavarás koaxon.
Tehát QoL dolgot nem hozott igazán az, hogy digitális átállás lett. Húú, teletext helyett már epg-n is meg lehet nézni a műsorújságot...kutya se azóta se... mire lett értelme, addigra már mindenki interneten nézi meg, hogy mit nézzen, vagy már nem is néz tv-t.
Az igazi minőségi ugrás a 1080p inkább. Ez a felbontásnövekedés olyan, aminek minden részletét látja egy átlagos szempár, tehát maximálisan kiélvezhető.
Azóta szintén nem történt lényegi előrelépés. Tehát a 4K az már nem igazán érzékelhető felbontásnövekedés. HDR-hez alapvetően kell egy olyan megjelenítő is, de SDR-ben se rossz semmi, tehát.. egy adott csúcs oled vagy qled vagy akármilyen tv-n, ami 1000 nit felett van HDR-ben.. ki tud vakítani egyes jeleneteknél, ahol az volt a filmlészítők célja, hogy kovakítsanak.. 😃 tehát nem igazán ér semmit, mert a kivakulás nélkül is jó lehet egy film. Mi is van még.... 3D. Ki is kopott hamar. Íves kijelző az még hamarább. Okos TV az még azért egy brutáljó dolog.
Bár ez is olyan, hogy én már 20 éve is rákötöttem a PC-t a TV-re, és úgy filmeztünk, neteztünk, stb... szóval jó, hogy ilyen alap dolgokat meg lehet csinálni bármilyen pluszeszköz nélkül, de nem egy olyan dolog, ami igazán nagy pluszt adna hozzá a sztorihoz. Kb ez a szintű a különbség az analóg és digotális között kd.
Az “SD” a felbontásra utal, vízszintes sorok száma kb 480-570.
A jel lehet analóg vagy digitális.
Analóg jelnél szemcsésedés, hangyásodás, interferencia zavar látható, ha gyenge a jel, digitálisnál nincsenek ilyen gondok, viszont ott a gyenge bitráta miatt homályos, elmosódott vagy széteshet a kép, tömörítési hibák léphetnek fel. Régen csak analóg formában sugároztak, kellett hozzá nagyobb anntena, a digitális adás, akár neten keresztül is működik, kicsit bután fogalmazva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!