Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen kávéfőzőt vegyek a...

Milyen kávéfőzőt vegyek a következő igényekkel?(kifejtés lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy viszonylag kompakt, egyszerű, kis helyet foglaló és viszonylag olcsó/megfizethető kategóriába eső hagyományos kávéfőzőt (tehát nem kapszulásat), ami legalább 8-10 bar nyomással dolgozik, vagy legalábbis képes azt a tipikus espresso-s , krémes kávét lefőzni. Az ilyet meg tudom inni tej nélkül is, és az élvezeti értéke sokkal jobb mint annak a sima löttynek amit a legtöbb gép kávé gyanánt tud összehozni.


Tudnátok ajánlani olyan gépeket amik nektek beváltak , és megfelelnek az igényeimnek?



júl. 11. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Delonghi Dedica
júl. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Gran Gaggia Style.

Meg kell jegyeznem, hogy az általad felvázolt kávéfajtához erősen ajánlott egy rendes kúpos őrlős daráló.

Viszont jó hír hogy ezek darálók és kávéfőzők viszonylag egyszerű szerkezetek, használtan is nyugodtan megvehetőek. Nem szokott velük nagy gond lenni.

júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Rendes őrlő nélkül élvezhetetlen lesz a kávé. Több hónapos kávé nem fog crema-t adni nyomásfokozós kar nélkül. Na már most a probléma ezekkel az olcsó nyomásfokozós kávégépekkel, hogy szétégetik a kávét, tehát kísérletezni kell hőcsapolással, hogy hogyan lesz jó a főzet. Az sem segít, hogy a nyomásfokozós kar miatt nem könnyű eltalálni az adagolást sem és persze a tamper is gagyi műanyag, amit körülményes használni a céljára.


Összefoglalva, szerintem jobban jársz a kapszulással.

júl. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3, tény, hogy a frissen őrölt kávé jobb, de azért túlzás, hogy sima csomagolt őrölt kávéból élvezhetetlen lenne! De hát akinek ilyen extramagas igényei vannak... Meg ahogy látom, sokmindenben találsz hibát!


Kérdező, nem tudom, mennyire kompakt, a kávéfőzők külső méreteit valamiért ritkán írják ki, viszont relatíve kisebbnek tűnik, és sokak által dícsért gép:


[link]

aug. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Valóban a Delonghi Dedica a legolcsóbb általánosan beszerezhető kávéfőző, amivel el lehet indulni. Alapból nyomásfokozós portafiltert adnak hozzá, de viszonylag olcsón lehet venni hozzá nyomásfokozó nélküli portafiltert és szűrőket is.

Nyomásfokozó nélküli portafilter esetén viszont mindenképpen saját örlő kell (kúpos örlő, nem kávédaráló!) és egy kis tanulás, amíg be tudod lőni az őrlés finomságát és a kávé mennyiségét.

Főzőben tudom még javasolni az AVX termékeit. [link]

Nem reklámként, de tapasztalatom szerint az AVX-nél tényleg csak igényes eszközöket árulnak, minden árkategóriában.


Örlőben kb. a Graef CM-702 a minimum, amire szükséged lesz:

[link]

vagy nézhetsz kézi örlőket, de ezekkel nekem nincs tapasztalatom.


Mielőtt veszel bármit, olvass sokat utána, és nézz youtube videókat!

Mint ahogy fent írták, sok dolgot meg lehet venni használtan is, sokkal olcsóbban, mint a bolti ár.

aug. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!